Nokiasupersound Müzik Yarışması

bnm için bu yarışmada 2 isim war.1-paranoya 2-kor daha ne denilebilir ki adamlar çok ii müzik yapio (bence)
özelliklede paranoyanın vokaldede ses war hani.....yarışmadaki btn rock gruplarına başarılar.(özelliklede bu iki grup gibi emek werenlere)

Ya benim gerçekten çok tereddütüm var gercekten de ilk elemeyi juri yapmayacakmı? Yani halka bırakmak yanlış, kimin çevresi geniş ise o kazanacak 8O Yani aşireti olan bir rockçı :idea: vatandaş görmüştüm adamın aşiret 300.000 kişilik :D

Bilmiyorum bizde katılacağız hazırlık aşamasında parça fakat keşke ödül daha düşük birşey olsaydı da müzik kazansaydı...

Yani amaç daha çok kim fazla oy alırsa, kimin çevresi genişse, kimin çevresi albüm çıktığında bol bol alacaksa sanki onu hedef almış gibi bir his var içimde 8O (cümle düşük oldu ama ne yapalım)

Tabi geçen senenin birincisi oldukça iyiydi ali sevval ritim gitar süperdi , solo zaten kelimeye bile gerek yok... Neyse uzatmayım umarım sonunda müzik kazanır yani birinciye işte budur diyebiliriz

Bunlar benim fikirlerim, alın benimseyin demedim bana hoş gelen ile boş gelenin farkı bu. Siz daha iyi bilirsiniz katılımcısınız tabii, oralara gelene kadar her yolu deneyeceksiniz. Siz çalın ben dans ederim ne farkeder.

Ay ne güzel herkes bana birşeyler yazmış hemen cevaplamalıyım;

Longliverocknroll demiş ki:
-------------------------------------------------------------------------------------

1: Önce demişsin ki, "Sen KOR'un sitesindeki "lütfen desteğinizi esirgemeyin, allah ne muradınız varsa versin gülben ergen'den güzel ablam" gibi yazı ile bunu nasıl aynı denklemde sunduğunu anlatabilirsen memnun olucam zaten." Kor'un sitesinde böyle bir yazı yok!!! ...

2: Sen bir dinleyicisin. en azından öle görünüyorsun.. Peki niçin faruk dışında herkeze olumsuz şeyler söyleme gereginde bulunuyorsun.. neden bu kadar derinlemesine inceliyorsun ve neden herkesi farukla kıyaslıyorsun..?

3: Sen farukla halkla ilişkilerine devam et ;)
Zıkkım var, daha bile iyidir, örnek olarak söyledim olabiliyor diye Josef Erdem kardeş. :) siteye öyle bir yazı yok demişsin. Elbette yok, satır arası, bana verdiği his o.
"nokia supersound bize oy verin:)"
yazıyor sitede daha şimdiden. ondan bahsettiğimi anlattırdın ya, sana mı şaşayım kendime mi :)

Ranger demiş ki:
Hey GirlGoneWild, ozlettin kendini, bi in artik yeryuzune
-------------------------- Kule

:D :D

yaw ne diyon yaa? yok sert durus yok oy icin yalvarmalar falan? hic gulecegim yoktu walla... hem nedir sendeki bu tavir kisitlamasi? :D :D :D
bi insanin kucuk kardesi hastanede yatip beyin ameliyati gecirecegi zaman en yakinlarindan ve sesinin duyulacagi her ortamdaki insanlardan AB Rh- kan isteyebilir. yalvarmak budur iste, tanri yalvartmasin seni...

bir muzik yarismasina girilirken de bi forumda, bi internet sitesinde bi arkadas toplantisinda, bi bilmemnerelerde "hey millet, yahu bi durun, bi yavas, bi siyrilin da suraya gidip bize bi oy verin yahuuuu! muohahahaaaaa" demek yalvarmak demek degildir. :D :D :D

"adamlar cok sert duruyo bunlara oy verelim!" :D :D :D :D :D
"adamlar yarismaya katiliyolar ama kendi OZ internet sitesinde bundan hic bahsetmemisler, (hafif IQ'lari kit heralde, bak acidim simdi, iyisi mi) bunlara oy verelim!" :D :D :D :D

bizim gruptaki herkesin bir meslegi var. gir bak siteye orda yaziyo. :D adresi hatirlatiim gene ben www.kormusicband.com hehehe :D Biz muzigi once kendimize begendirmek icin yapiyoruz. Benim anlayisima gore de muzikle (guzel sanatlarla) ugrasan herkesin gecimini baska bir yerden zaten sagliyor olmasi lazim ki yaptigi iste mecburen(!) "begenilme" kaygisi yasamasin - ki yaratici olsun. Biz o sarkilari yaptik ve ben her arabama binisimde cami cerceveyi ve sesi acip zevk ile otobanda yok aliyorum. iste bunun icin var o sarkilar! :D yoksa sert dururum yumusak dururum amuda kalkarim amip bolunurum! :D :D :D yas 35'e yakin, yolun yarisi da yakin kardesim, yasanan gun geri gelmiyo. :D birak bu tribleri, hersey insanlar icin...

senin kulagina zevkine saglik kime istiyosan ona oy ver. en sertine ver. hatta robocop girerse ona ver, en sertimiz o olurdu! :D :D :D
Öyle hemen özlemek olmaz. Ne güzel işte güldürmüşüm seni. Ama sen biraz belden aşağıya çalışmışsın. İnsan haklı olduğunu bildiği konularda pek sinirlenmez biliyorsun. Tersi durumlarda ya konuyu kendi dünyası orantısında cevaplandırır, ya da çok köşeye sıkıştığını hissedip, babasından yardım ister gibi robocop'u çağırır. Yani, basit insan psikolojisi. Müzikle çok bağdaşık konudur biliyorsun. :) Komik olduğunu sahne programınızı okurken anlamıştım zaten.

musicmann demiş ki:
faruk demişsinde. bende bişi sandım. adam cem karacayı taklit etmeye çalışmış ama sadece çalışmış :) kendine has bir proje yok. ayrıca sarkı söyleyiş tarzı ve şivesi çok itici.. Sen bunun akrabası yada menejeri falansın galiba :twisted:
sizin parçanız hangisi onu da dinleyelim?

mantuss demiş ki:
ne alaka.yarışmayı protesto falan etmedk.sadece yarışmaya bizimde katıldıımızı ve bestemizi dinleyenlerde huzur yaratacagını belirttik.
nerden bu sonuca vardın merak ettim cidden bnde
ben bestenizi dinleyince öyle bir hisse kapıdım yanılmışım, başarılar dilerim.

Bu arada belirteyim, ben şans eseri turkrock sitesini buldum, öyle yazıyorum siz beni çok ciddiye alırsanız işiniz iş.

Ama sonra halk oylamasında bana yüklenmeyin oy ver oy ver diye hhihihi :) biriniz kazanın ünlü olun da anlatayım arkadaşlarıma burada yazdıklarınızı. :D

şu da incelemelik sitedir bence; http://www.zikkimonline.com/

GirlGoneWild demiş ki:
Bunlar benim fikirlerim, alın benimseyin demedim bana hoş gelen ile boş gelenin farkı bu. Siz daha iyi bilirsiniz katılımcısınız tabii, oralara gelene kadar her yolu deneyeceksiniz. Siz çalın ben dans ederim ne farkeder, müzik kazansın.

Ay ne güzel herkes bana birşeyler yazmış hemen cevaplamalıyım;

Longliverocknroll demiş ki:
-------------------------------------------------------------------------------------

1: Önce demişsin ki, "Sen KOR'un sitesindeki "lütfen desteğinizi esirgemeyin, allah ne muradınız varsa versin gülben ergen'den güzel ablam" gibi yazı ile bunu nasıl aynı denklemde sunduğunu anlatabilirsen memnun olucam zaten." Kor'un sitesinde böyle bir yazı yok!!! ...

2: Sen bir dinleyicisin. en azından öle görünüyorsun.. Peki niçin faruk dışında herkeze olumsuz şeyler söyleme gereginde bulunuyorsun.. neden bu kadar derinlemesine inceliyorsun ve neden herkesi farukla kıyaslıyorsun..?

3: Sen farukla halkla ilişkilerine devam et ;)
Zıkkım var, daha bile iyidir, örnek olarak söyledim olabiliyor diye Josef Erdem kardeş. :) siteye öyle bir yazı yok demişsin. Elbette yok, satır arası, bana verdiği his o.
"nokia supersound bize oy verin:)"
yazıyor sitede daha şimdiden. ondan bahsettiğimi anlattırdın ya, sana mı şaşayım kendime mi :)

Ranger demiş ki:
Hey GirlGoneWild, ozlettin kendini, bi in artik yeryuzune
-------------------------- Kule

:D :D

yaw ne diyon yaa? yok sert durus yok oy icin yalvarmalar falan? hic gulecegim yoktu walla... hem nedir sendeki bu tavir kisitlamasi? :D :D :D
bi insanin kucuk kardesi hastanede yatip beyin ameliyati gecirecegi zaman en yakinlarindan ve sesinin duyulacagi her ortamdaki insanlardan AB Rh- kan isteyebilir. yalvarmak budur iste, tanri yalvartmasin seni...

bir muzik yarismasina girilirken de bi forumda, bi internet sitesinde bi arkadas toplantisinda, bi bilmemnerelerde "hey millet, yahu bi durun, bi yavas, bi siyrilin da suraya gidip bize bi oy verin yahuuuu! muohahahaaaaa" demek yalvarmak demek degildir. :D :D :D

"adamlar cok sert duruyo bunlara oy verelim!" :D :D :D :D :D
"adamlar yarismaya katiliyolar ama kendi OZ internet sitesinde bundan hic bahsetmemisler, (hafif IQ'lari kit heralde, bak acidim simdi, iyisi mi) bunlara oy verelim!" :D :D :D :D

bizim gruptaki herkesin bir meslegi var. gir bak siteye orda yaziyo. :D adresi hatirlatiim gene ben www.kormusicband.com hehehe :D Biz muzigi once kendimize begendirmek icin yapiyoruz. Benim anlayisima gore de muzikle (guzel sanatlarla) ugrasan herkesin gecimini baska bir yerden zaten sagliyor olmasi lazim ki yaptigi iste mecburen(!) "begenilme" kaygisi yasamasin - ki yaratici olsun. Biz o sarkilari yaptik ve ben her arabama binisimde cami cerceveyi ve sesi acip zevk ile otobanda yok aliyorum. iste bunun icin var o sarkilar! :D yoksa sert dururum yumusak dururum amuda kalkarim amip bolunurum! :D :D :D yas 35'e yakin, yolun yarisi da yakin kardesim, yasanan gun geri gelmiyo. :D birak bu tribleri, hersey insanlar icin...

senin kulagina zevkine saglik kime istiyosan ona oy ver. en sertine ver. hatta robocop girerse ona ver, en sertimiz o olurdu! :D :D :D
Öyle hemen özlemek olmaz. Ne güzel işte güldürmüşüm seni. Ama sen biraz belden aşağıya çalışmışsın. İnsan haklı olduğunu bildiği konularda pek sinirlenmez biliyorsun. Tersi durumlarda ya konuyu kendi dünyası orantısında cevaplandırır, ya da çok köşeye sıkıştığını hissedip, babasından yardım ister gibi robocop'u çağırır. Yani, basit insan psikolojisi. Müzikle çok bağdaşık konudur biliyorsun. :) Komik olduğunu sahne programınızı okurken anlamıştım zaten.

musicmann demiş ki:
faruk demişsinde. bende bişi sandım. adam cem karacayı taklit etmeye çalışmış ama sadece çalışmış :) kendine has bir proje yok. ayrıca sarkı söyleyiş tarzı ve şivesi çok itici.. Sen bunun akrabası yada menejeri falansın galiba :twisted:
sizin parçanız hangisi onu da dinleyelim?

mantuss demiş ki:
ne alaka.yarışmayı protesto falan etmedk.sadece yarışmaya bizimde katıldıımızı ve bestemizi dinleyenlerde huzur yaratacagını belirttik.
nerden bu sonuca vardın merak ettim cidden bnde
ben bestenizi dinleyince öyle bir hisse kapıdım yanılmışım, başarılar dilerim.

Bu arada belirteyim, ben şans eseri turkrock sitesini buldum, öyle yazıyorum siz beni çok ciddiye alırsanız işiniz iş.

Ama sonra halk oylamasında bana yüklenmeyin oy ver oy ver diye hhihihi :) biriniz kazanın ünlü olun da anlatayım arkadaşlarıma burada yazdıklarınızı. :D

Çocugun işi gücü yok napsın işte:) bu forumdakiler GirlGoneWild ı cittiye alınca bu garibede eğlence çıktı..

Şimdi toparlama çalışmalarına giriş adlı bölümü izliyoruz. Erkekler hep aynı. Önce başedecek zanneder, edemeyince alaya geçer, işlemeyince umursamam ki moduna geçer, sonu sinir krizi ile biter.

Mesela; alıntı yapamaz, dil bilgisinden yoksun ama şarkı sözü yazıyor serseri desem ve nokia'da ilgi çekebilmek için şarkısının adını S O Y L E M E şeklinde yaymış da yaymış desem ortalık birbirine girer :)

Ama iyi yanında bakın, devamlı buraya mesaj atacak nedeniniz oluyor reklam yapıyorsunuz.

Ben şunu da beklerdim, sen konuş ggwcim birinci olduğumuzda hesaplaşırız. Var mı diyebilecek yiğit

(şş kor'la konuşuyorum diğerleri alınmasın lütfen, ya da sıraya girsinler :) )

arkadaşlar tartışmanızı bölüyorum kusura bakmayın :LOL: :LOL: ama birşey söylemek zorundayım biz nokiasupersound'un röportaj bölümündeÜ; yarışmacı kimliğinizi bir kenara bırakarak nokiasupersound'u tarif edebilir misiniz sorusuna; yarışmada belli bir tarz olmadığı için sağlıklı bir sonuç alınamayacaktır bunun dışında amatör grupların we müzisyenlerin kendilerini göstermesi için bulunmaz bir fırsat...diye bir yanıt wermiştik ama nedense yazdığımız ilk bölüm silinmiş o bölüme ilk kez bu gün baktım we şaşırdım acaba diğer gruplarda da böyle bir durum warmı merak ettim...

Ben de 'KENDİME GELİRSEM EÐER' isimli şarkımla Nokia Supersounddayım.. Dinleyip yorum atarsanız, eleştirilerinizi yazarsanız çok sevinirim.. :)

Yarışmaya katılan herkese başarılar.. :)

AYŞEGÜL İNCİ

Evet bas gitarları da ben çaldım..Yorumun için teşekkür ederim GirlGoneWild.. Bu yarışmaya katılmamın en büyük nedeni daha çok insana şarkılarımı dinletebilmek... Bir kişiye bile şarkımı dinletip, bu yolla iletişim kurabiliyosam ne mutlu bana.. :)

Ben gerçekten bişeyler üretmek isteyen kadın enstrumanistlere elimden geldiğince tam destek vermişimdir hep.. (Eskişehir'de olanlar beni bilir bu konuda gerek bilgi alışverişi olsun gerek ders cdleri vs.) Ve onlardan da destek görmek beni ayrıca sevindiriyor.. Yanlış anlaşılmasın ayrıca şunu da belirtmek isterim cinsiyet ayırt etmem müzikte.. Gerçekten müziği çok seven ve üreten herkesten bilmediklerimi almak ve bildiklerimi de paylaşmak isterim.. Ama müzikle ilgilenen kadın az olduğu için(ki eskişehirde çok daha az) onlara ayrı bir destek veriyorum.. Yazdığın yorum o yüzden beni çok mutlu etti.. :)

NSS oaylama sonuclari - istatiksel veriler

Mrb,

şöyle birşey yapılıyor mu, yapılmıyorsa yapılması hoş olmaz mıydı? ve de detay bilen var mı?

şimdi NSS'de en cok oyu alan birinci gelecek.. de, şöyle bir istatiksel çalışma sonucu da yapılsa/yayınlansa: Hangi muzik turunden kac parca katılmış, hangi muzik turu kac oy almış ve oy dağılımı nasıl olmuş (100 tane rock parcası toplam 1000 oy aldıysa her parca esit 10 oy mu almış yoksa içlerinden biri 1000 gerisi sıfır oy mu almış) vs.

İlk bakışta "eee, öğrenecez de başımız göğe mi erecek" diye düşündürtecek bu çalışma aslında olaya ticari boyutta yaklaşan insanlar için bazı ip uçları verebilir diye düşünüyorum...

tabi müzik türleri bayağı bir saçıldığı için üst katmandan birinin tüm şarkıları basitçe ve ağırlığına göre tür olarak 3-5 ana sınıfa indirgemesi de gerekecektir sanırım...

musicmann demiş ki:
Faruk faruk demişsinde. bende bişi sandım. adam cem karacayı taklit etmeye çalışmış ama sadece çalışmış :) kendine has bir proje yok. ayrıca sarkı söyleyiş tarzı ve şivesi çok itici.. Sen bunun akrabası yada menejeri falansın galiba :twisted:

bu kadar da kıskanma artık yahu. yakışmıyor sana ;) hala senin parçanı duyamadık bu arada.

Geri