Nokiasupersound Müzik Yarışması

turkegilmez demiş ki:
Ya benim gerçekten çok tereddütüm var gercekten de ilk elemeyi juri yapmayacakmı? Yani halka bırakmak yanlış, kimin çevresi geniş ise o kazanacak 8O Yani aşireti olan bir rockçı :idea: vatandaş görmüştüm adamın aşiret 300.000 kişilik :D

Bilmiyorum bizde katılacağız hazırlık aşamasında parça fakat keşke ödül daha düşük birşey olsaydı da müzik kazansaydı...

Yani amaç daha çok kim fazla oy alırsa, kimin çevresi genişse, kimin çevresi albüm çıktığında bol bol alacaksa sanki onu hedef almış gibi bir his var içimde 8O (cümle düşük oldu ama ne yapalım)

Tabi geçen senenin birincisi oldukça iyiydi ali sevval ritim gitar süperdi , solo zaten kelimeye bile gerek yok... Neyse uzatmayım umarım sonunda müzik kazanır yani birinciye işte budur diyebiliriz

Cok komik gercekten finalistlerin belirlenmesinde jurinin olmaması..pek konusulmadığına göre bu konu herkes tezgahını kurmus sanırım....

Arkadaşlar nokia'da yazan şey şu ;

"Sonbahar bitiminde , halk oylaması sonucunda yarışmacılar , JÜRİNİN ONAYINA KALACAKTIR" .

Yani çok kötü bi grubu sadece oy en fazla diye tabiki almazlar arkadaşlar . Onlarda bu kadarını düşünebiliyorlardır .

Denizliden "PuL" grubu olarak " Bilmece" isimli şarkımızla bizde yarışmadayız...
Röpörtaj olayı ile bazı tartışmalar olmuş,katılıyorum istanbullu gruplar daha avantajlı ama bence herşey oluruna bırakılmalı...Yarışmaya "Denizli" den katılan bi grubun üyesi olarak diyeceklerim bunlar...
Herkese içtenlikle başarılar diliyoruz grup olarak...

*Peace_!!!

sertsessiz olarak bizde şansımızı denemek istedik. "Hayalpereset" isimli şarkımızı dinleyebilirsiniz. ilgi gösterip dinleyen herkese şimdiden teşekkürler.

Re: NSS oaylama sonuclari - istatiksel veriler

Ranger demiş ki:
Mrb,

şöyle birşey yapılıyor mu, yapılmıyorsa yapılması hoş olmaz mıydı? ve de detay bilen var mı?

şimdi NSS'de en cok oyu alan birinci gelecek..

tam olarak emin değilim ama bildiğim kadarıyla en çok oyu alan birinci olmuyo...sadece halk oylamasıyla en çok oy alan 10 finalist ilk 10a kalmış oluyo ve kalan 10 finalist jürinin önünde canlı performans sergiliyo ve birinciyi jüri seçiyo diye biliyorum ama yanlış biliyoda olabilirim ... sen yine de araştır :) ... sevgiler & saygılar ...

N.B.K :twisted:

bassin_mensubu demiş ki:
arkadaşlar bu eleme olayı sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre şöyledir; 11 tane jüri var... 10 tanesi sitede ismi yazan kişiler 11. jüri ise halk...

Resmi siteye bakarsan www.nokiasupersound.com juri bolumunde yarısmacılar halk oylarıyla finalist olacaklardır.finalistlerden birinciyi de juri sececektir gibi bişey yazıyo su an sitede problem var acılmıyo aynen kopyalayamadım ama boyle bişeydi...keske dedigin gibi olsa mesela gecen sene oyleydi sonuc olarak da ali seval gibi saglam bi adam cıktı o yarısmadan...

bassin_mensubu demiş ki:
arkadaşlar bu eleme olayı sağlam bir kaynaktan aldığım bilgiye göre şöyledir; 11 tane jüri var... 10 tanesi sitede ismi yazan kişiler 11. jüri ise halk...

8 tane juri üyesi varken, senin nasıl sağlam kaynağın 10 diyor da sen buna inanıyorsun?

ben sanmıyorum halkın etkili olacağına, onlar da eğlensin, aktivitede bulunduklarını düşünsünler, yarışmada etkili olduklarını düşünsünler diyedir o bana sorarsanız. bu tarz organizasyonlarda çok yapılır bu. Yoksa karşımıza yeni bayhanlar çıkar, sarmış kaset gibi dinleriz.

GirlGoneWild demiş ki:
musicmann demiş ki:
Faruk faruk demişsinde. bende bişi sandım. adam cem karacayı taklit etmeye çalışmış ama sadece çalışmış :) kendine has bir proje yok. ayrıca sarkı söyleyiş tarzı ve şivesi çok itici.. Sen bunun akrabası yada menejeri falansın galiba :twisted:

bu kadar da kıskanma artık yahu. yakışmıyor sana ;) hala senin parçanı duyamadık bu arada.

Sevgili "GirlGoneWild".. ben yarışma katılımcısı değilim..:) o yüzden benim sarkılarımı dinleme imkanın malesef olmıyacak.. Ama senin kendini, ayşegül inci'nin grubuna yamama girişimin çok eğlenceliydi dogrusu :D

LOby demiş ki:

"Sonbahar bitiminde , halk oylaması sonucunda yarışmacılar , JÜRİNİN ONAYINA KALACAKTIR" .

Yani çok kötü bi grubu sadece oy en fazla diye tabiki almazlar arkadaşlar . Onlarda bu kadarını düşünebiliyorlardır .

bence soru su: bu yarisma niye var? :idea:
amac ne? durup dururken hediye dagitmak mi? ya?..
* mesela yarisma suresince bir reklam geliri mi? (tv'deki abuk ve tel. baglantili mal/para dagitma programlari gibi yada popstar vb.)
* yada yarisma sonrasinda bir cevher kesfedip profosyonel muzik hayatinda takima gelen bu ilave uyenin gelecekteki dogal katma degeri mi?

simdi reklam geliri gibi bisiise ben olsam bu yarismanin sonucunu takip edecek en cok insani mutlu etmeyi tercih ederdim = max. oy alan...
ama amac cok satacak birini yuvasindan cikartip avlamaksa bence prensip su olurdu "cok iyi ama az satacak biri yerine, cok satacak (oy alan) ama kotu biri yegdir :idea: "

ama bir yandan da bu isten az bucuk anlayan birinin bile "yok artik" diyecegi kadar kotu bir grubu da, herseye ragmen eleyeceklerdir cunku yarismanin gelecekteki karizmasi fena bozulurdu...

bence; juri asgari standartlari belirleyecek (iyileri & cok iyileri sececek), oylar da bunlardan birini sececek.

cu

PS: haaa, bu arada ticari dusunen birisi icin bir urunun rock mi hiphop mu rap mi vs olmasindan daha onemli olan sey kac satacagidir. hatta bu yuzden bu kadar genis yelpazede eser kabul ediliyor olmasin :?: mesela rock oylar rap oylarin 10 kati oldu diyelim; sadece rap katilimli bir yarisma yapilmis olsa idi buyuk bir hata da yapilmis olurdu, vise versa :idea: zaten iyi bir rock parcasi ile iyi bir rap parcasini nasil ayni kefede degerlendirip bu daha guzel diyebilirsiniz ki?? elma mi daha tatli biber mi daha aci ayva mi daha eksi...

Ayşegül İnci'ye bu yarışmada sonsuz başarılar. Müziği yarıştırmak bana pek doğru gelmese de Ayşegül'ün eninde sonunda iyi yerlere geleceğinden emin olmam içimi rahatlatıyor. Sıfırın Altında grubunun da bascısıdır kendisi, öyle bum bum bascısı da değildir hani komple kök se gidenler gibi. Sonuçta bas-vokal yapma yeteneğine sahip, sesi için zaten bişey demeye gerek yok , imaj da tamam. Allah verdimi hepsini biraradamı veriyor ne??? :))) Artık kim tutar onu???

Ranger demiş ki:
LOby demiş ki:

* mesela yarisma suresince bir reklam geliri mi? (tv'deki abuk ve tel. baglantili mal/para dagitma programlari gibi yada popstar vb.)
* yada yarisma sonrasinda bir cevher kesfedip profosyonel muzik hayatinda takima gelen bu ilave uyenin gelecekteki dogal katma degeri mi?

simdi reklam geliri gibi bisiise ben olsam bu yarismanin sonucunu takip edecek en cok insani mutlu etmeyi tercih ederdim = max. oy alan...
ama amac cok satacak birini yuvasindan cikartip avlamaksa bence prensip su olurdu "cok iyi ama az satacak biri yerine, cok satacak (oy alan) ama kotu biri yegdir :idea: "

ama bir yandan da bu isten az bucuk anlayan birinin bile "yok artik" diyecegi kadar kotu bir grubu da, herseye ragmen eleyeceklerdir cunku yarismanin gelecekteki karizmasi fena bozulurdu...

bence; juri asgari standartlari belirleyecek (iyileri & cok iyileri sececek), oylar da bunlardan birini sececek.

cu

PS: haaa, bu arada ticari dusunen birisi icin bir urunun rock mi hiphop mu rap mi vs olmasindan daha onemli olan sey kac satacagidir. hatta bu yuzden bu kadar genis yelpazede eser kabul ediliyor olmasin :?: mesela rock oylar rap oylarin 10 kati oldu diyelim; sadece rap katilimli bir yarisma yapilmis olsa idi buyuk bir hata da yapilmis olurdu, vise versa :idea: zaten iyi bir rock parcasi ile iyi bir rap parcasini nasil ayni kefede degerlendirip bu daha guzel diyebilirsiniz ki?? elma mi daha tatli biber mi daha aci ayva mi daha eksi...

konuştuğun kadar müzik yapsaydın bin tane albümün olurdu, yalan mı?
herhalde yarışmayı düzenleyenler ne yaptığını biliyordur.
;)

Ranger demiş ki:
LOby demiş ki:

cu

Vallaha yazdığım şeyin açılımını vermişsin resmen aynen bende böyle düşünüyorum...

(GirlGoneWild ne sinirlisin yahu sataşma bi kimseye sakin ol biraz)

başlığı değiştirsek mi ne? :LOL: laf koymaca yarışması fln die..foruma bi bakiim hangi şarkıya ne eleştirisi yapılmış die..sayfalarca reklam kavgası..
neyse katılımcı tüm arkadaşlara başarılar !!! Dem içinse; maresalx e katılıyorum !!serzeniş olmalıydı bence..yinede ümidimiz götürmesinden yana ;)

usDAbass demiş ki:
amazonlar demiş ki:
benim anlamadığım bir şey var.. birileri aydınlatırsa çok sevinirim...nokiasupersound yarışması TÜRKİYE'de ki amatör gruplar için yapılıyo diye biliyorum(z) peki o zmn neden DREAM TV'de sadece İSTANBUL'da ki amatör gruplar tanıtılıyor...neden diğer şehirlerden katılan gruplar da İst.a çağırılıp,onlarla da röportaj yapılmıyor ya da herhangi bir şekilde tanıtımları yapılmıyor?? ...yoksa ben mi yanılıyorum..bu konuda bilgisi olan arkadaşlar varsa lütfen bilgilendirebilir mi ?? ...çok teşekkürler...herkese başarılar...

izleyemedim bilmiyorum, ama böyle birşey varsa gerçekten büyük haksızlık olmamalı böyle bir şey...

arkadaşlar ben de kafabindünya'danım.. bizi de çektiler ve bu olayın muhabbeti de geçti, ilk önce istanbulu yapıp bitiriyolar, sonra izmir, ankara, eskişehire falan gidiyorlar.. yani şu sıralar oralardalar muhtemelen hatta.. istanbul biteli bayağı oldu..

sr_71 demiş ki:
turkegilmez demiş ki:
Ya benim gerçekten çok tereddütüm var gercekten de ilk elemeyi juri yapmayacakmı? Yani halka bırakmak yanlış, kimin çevresi geniş ise o kazanacak 8O Yani aşireti olan bir rockçı :idea: vatandaş görmüştüm adamın aşiret 300.000 kişilik :D

Bilmiyorum bizde katılacağız hazırlık aşamasında parça fakat keşke ödül daha düşük birşey olsaydı da müzik kazansaydı...

Yani amaç daha çok kim fazla oy alırsa, kimin çevresi genişse, kimin çevresi albüm çıktığında bol bol alacaksa sanki onu hedef almış gibi bir his var içimde 8O (cümle düşük oldu ama ne yapalım)

Tabi geçen senenin birincisi oldukça iyiydi ali sevval ritim gitar süperdi , solo zaten kelimeye bile gerek yok... Neyse uzatmayım umarım sonunda müzik kazanır yani birinciye işte budur diyebiliriz

Cok komik gercekten finalistlerin belirlenmesinde jurinin olmaması..pek konusulmadığına göre bu konu herkes tezgahını kurmus sanırım....

ben de paso avukat takılıyorum ama nokia falan zerre umrumda değil, millet yalan yanlış bağırmasın diye yazıyorum.. kuralları falan dikkatli okuyanlar görmüştürki finale kalacakları sms'lerle yollanan oylar belirlemiyor.. onların bir yüzdesi var ve gerisi jürinin "insiyatif"ine kalıyor.. biz tabi vokalsiz, durgun bir müzikle katıldığımız için, acaba finale kalma şansımız var mı diye daha iyi inceledik mevzuyu.. sms'le falan bizim finale kalmamızın imkanı yok zaten, kalırsak jüriden anca..

Geri