Nokiasupersound Müzik Yarışması

Biz oy vermeyeceğiz herhalde ama ben de sevdiğim parçaları yazayım.

IbanezRB, ben de Blöf neden dikkat çekmiyor diye merak ediyordum. En sevdiğim parçalardan biri onlarınki. Vokalin sesini de hafif George Michael'in gençlik dönemi sesine benzettim bilmiyorum bana mı öyle geldi.

Nükleer Başlıklı Kız'ın başarısı zaten herkesin dilinde.

Major'ün şarkısı da çok hoşuma gitti.

Sıralamada bizim komşumuz olan PIN'in şarkısı da çok güzel.

Cin Seddi de Ankara'nın en başarılı gruplarından. Onların şarkısını da ekledim.

daha birçok sevdiğim parça var ama aklıma ilk gelenler bunlar.

Yine de yarışmanın sonucu ne olursa olsun ülkemizin amatör grupları olarak birbirimizi tanıma fırsatı bulduk. Müzik yapmaya çalışan insanlar olarak fikir alışverişinde bulunduk. Yarışmaya katılan tüm grupların ellerine sağlık diyorum ve başarılar diliyorum.

ya tercihle ilginç geldi bana..herkesin tercihi kendine tabi de gözden kaçan iyi şarkılar ve gruplar var..Kimse RUJ u yazmamış, bu ilginç mesela :) bu arada bence ilk 10 u belirlemeden biraz daha beklemek lazım çünkü epey yeni eklenen şarkı oluyor..tabi eşe dosta verilen oylarla kota dolduysa beklemeye gerek yok tabi ehueh heh :)

Rousseau demiş ki:
ya tercihle ilginç geldi bana..herkesin tercihi kendine tabi de gözden kaçan iyi şarkılar ve gruplar var..Kimse RUJ u yazmamış, bu ilginç mesela :) bu arada bence ilk 10 u belirlemeden biraz daha beklemek lazım çünkü epey yeni eklenen şarkı oluyor..tabi eşe dosta verilen oylarla kota dolduysa beklemeye gerek yok tabi ehueh heh :)

TAM DEÐİNMEK İSTEDİÐİM NOKTADASIN MÜZİK ZEVKİ HERALDE ÇOKTA İYİ OLMAYAN SARKILAR SÜPER OLARAK İLAN EDİLİYOR.BENCEDE BİRAZ BEKLEMEK LAZIM HALİ HAZIRDA YÜKLENMEKTE OLAN PARÇALAR VAR E BİZİM GİBİ

Öncelikle dikkatimi çeken 3 gruptan biri "korkuluk". Alternatif gitar soundu, piyano uyumu ve beste çok güze. şarkı sözleri harika. Vokaller biraz alışılmışın dışında, çok fazla kafa sesi kullanılmış ama çok dinleyince alıştım.. Güzel bir şarkı ...

Diğer grup ise "KOR".. Gitar soundu,Beste,düzenlemeler çok güzel. Klavye ve gitar geçişleri harika. İlk nakarattan sonraki davulun tarmpetle yaptığı yürüyüş, eski western filmlerindeki kovboy şarkılarını anımsatıyor. gayet başarılı bi şarkı..

Son grubumsa izmirli arkadaşlarımız "MOD" .tam bir aşk şarkısı yapmışlar. Vokalin sesi biraz kargo yu anımsatsa da gayet güzel söylemiş ve çalmışlar...

Benim dikkatimi çeken gruplar bunlardı ama katılımcı tüm rock gruplarına başarılar diliyorum.

İlk 10 listemi oluşturamadım çünkü bütün sarkılar birbirinden güzel.. Jüri üyeleriinin işi bu sefer zor :)

Yorum yazan herkes kendi sevdiği tarzların listelerini yapmışlar nedense...

Punk çılar full ilk 10 larını punk gruplarına...

Alternative ciler alternative gruplarnını layık görmüşler listelerine full...

Veya ankaralılar ankara grubları diye veya istanbullular istanbul grubları diye ayrımlara girmişler...

Ben çoğu grubu dinledim... Çoğundada yaa müzik önce yapılmış üzerine sözler yamanmış... Ya güzel sözler yazılıp üzerine müzik oturtulamamış... Bütünlük arz eden çok az eser var...

Fun olmayın... Koyun olmayın size nacizane tavsiyem... Saygılar...

deTone50 demiş ki:
Ben çoğu grubu dinledim... Çoğundada yaa müzik önce yapılmış üzerine sözler yamanmış... Ya güzel sözler yazılıp üzerine müzik oturtulamamış... Bütünlük arz eden çok az eser var...

çok afedersin detone arkadaşım ama bu işin 3. bir yolu var mı çok merak ettim. Beste yaparken ya akılda bir melodi vardır onun üzerine söz yazılır, ya da yazılmış güzel bir söz vardır onun üzerine müzik yazılır.

Bu arada hiç üşenmedim şu ana kadar eklenen 519 şarkının hepsini dinledim..Bunu biraz da eser gönderenlerin emeklerine saygı için yaptım.Ve dinlerken de çok keyif aldım..Şu ana kadar gönderilen şarkılar için de rock tarzında güzeller için de benim için öne en çok çıkan RUJ oldu.Şarkı herşeyiyle çok iyi..Kazanma ihtimalleri çok yüksek.

Bakalım 1 Eylül'e kadar ne şarkılar eklenecek daha :)

Rousseau demiş ki:
deTone50 demiş ki:

çok afedersin detone arkadaşım ama bu işin 3. bir yolu var mı çok merak ettim. Beste yaparken ya akılda bir melodi vardır onun üzerine söz yazılır, ya da yazılmış güzel bir söz vardır onun üzerine müzik yazılır.

Var arkadaşım... İlham gelmesi ile birlikte bir şarkının insanın beyninde direk söz ve müzik olarak su gibi akıp gitmesi ve şekillenmesi...

Şarkı yapmalıyım diye kasılmaması ııghhh ıggghhhhhh diye yani...

deTone50 demiş ki:
Rousseau demiş ki:
deTone50 demiş ki:

Var arkadaşım... İlham gelmesi ile birlikte bir şarkının insanın beyninde direk söz ve müzik olarak su gibi akıp gitmesi ve şekillenmesi...

Şarkı yapmalıyım diye kasılmaması ııghhh ıggghhhhhh diye yani...

ne demek istediğini anladım ama bu çoğu zaman olacak birşey değildir.Hatta senin bahsettiğin durumda ya sözün bir kısmı bir anda belirir melodiyle birlikte ya da nakarat.Yine de oturup sözün geri kalanını sen yazarsın, sonra aranjman falan filan..Dolayısıyla yol yine de bellidir. Aslında bizim şarkılarımız da öyledir.

Geri