Cem Köksal

cem köksal ın şu aralar sudyoda olduğu için konserler olmadığı söyleni doğrumu ?

eğer doğruysa bi an önce ordan çıkıp bi şeyler yapmasını istiyorum :p

Başlığın büyük bir kısmını okudum.

"Malmsteen özentisi", "Malmsteen kopyası", "Malmsteen'in peşinden gidiyor" gibi şeyler söylenmiş genelde. Başlığı okumamış olsam da söyleyeceklerim değişmeyecekti:

Malmsteen'e bu kadar fazla benziyor olması rahatsız edici bence. Tamam, Malmsteen'in ardından gidiyor olabilir ya da Malmsteen öğrencisi de olabilir ama bu kadar benzetme yersiz bence.
Rockistanbul'dailk gün sahne almıştı, onun çıkacağını bilmiyordum. Deniz kıyısındaydık ve duymaya başladım, sonra durdum dinledim bir yorum yapmadan önce. Banttan Malmsteen çalıyorlar dedim arkadaşlara. Açıkçası sıkı Malmsteen dinleyicisiyimdir (War To End All Wars albumu ile bıraktım ama tadını kaçırdı) ve Cem Köksal'ın bu denli benzerliği garip geldi bana.
Ayrıca şu taraftan da bakmak lazım: Malmsteen'in belli bir kitlesi zaten var Türkiye'de, Cem Köksal da onun izinden giderek Türkiye'deki bu dinleyicileri tatmin edebilir. Hepimizin de bildiği gibi Türkiye'de bu tür bir projeye girmek risklidir yani populer olmayan bir tarzda müzik yapmak. Cem Köksal iyi yaptı ama takdir ediyorum ve başarılı olmasını istiyorum. Yalnız biraz özgünleşmesi lazım her albumuyle, aynı tadı sürekli tattırmak bıktırır insanları. Demek istediğim "tarzını değiştirsin" de değil; kendinden kattıkları olsun içlerinde.

Yazıyı bir çırpıda yazdım, imla hataları ya da yanlış anlaşılmaya yer verecek bir hata olmamıştır umarım.

Cem Köksal'ı ilk defa Rockistanbul'da gördüm ve dinledim. Murat'ın ve konser ortamının da etkisiyle bayağı sevdim ve konser sonrası CD'sini aldım.

Malmsteen stiline sahip olduğu kesin ama albüm gerçekten başarılı. Umarım devamı gelir...

"Cem Köksal tek başına atağa kalkmadan önce de Pentagram gibi sağlam bir grupta çalıyordu"..

hiç sanmıyorum...Cenk'e sorabilrsiniz...bildiğim kadarıyla penta tarihinde yer almış bir üye değil...

ben yeni Türkçe şarkıların merakla bekliyorum

Universal faaliyetini durdurduğu için basılamayan albümün yeni adı ...Just Set Me Free!! oluyormuş ve çok yakında piyasadaymış. Türkçe single ve iki adet klip CD'ye ekleniyormuş. Bir de pena hediyeliymiş. Ayrıca 28/10/2004 perşembe Gür Akad ile Kadıköy Shaft Bar'da albüm tanıtımı için bir program yapıyormuş. Ayrı ayrı ve birlikte çalacaklarmış. Giriş ücretsizmiş. Kaçmaz...
Kaynak: cemkoksal.com

çok kuvvetli bir sound, akıp giden binlerce nota ve onların beraberinde gelen, yer yer barok müziğin etkilerini taşıyan güçlü melodiler… Ülkemizde daha önce pek denenmemiş türde, tamamı İngilizce sözlü ve enstrümantal parçalardan oluşan yeni bir iddia… Bir rock albümü sınırlarını aşan baladlar, klasik düzenleme ve keman konçertoları, gitar tekniği sınırlarını zorlayan sololar…

deminhan baylan a göre kesinlikle daha ii bi albüm yapmış.özellikle life çok etkileyici şarkının son kısmında notaları bi türlü çıkaramıyorm ayrı mesele:)
tebrikler cem abi

cem koksal

bu persembe cem koksalı canlı dinledim..kadıkoy shaftda sahne aldı ve mukemmeldı..gür akadla birlikte halkulade caldılar..2 sıde muthis gitarıst..cem cok yonlu bı gıtarıst..malmsteen e cok ozenıyor..yüzükleinden cızmelerıne kadar ama hakkınıda verıyor...

bence cem koksal ın set me free albümü gerçekten çok güzel özellikle winding road zaten klipte çekiliş ona ama bravo cem koksala hiç piyasaya düşmeden güzel güzel müzik yapıo

Albümün yeni baskısı "...Just Set Me Free!!" adıyla yeniden çıkmış. Albümde Cem Köksal'ın ilk Türkçe şarkısı "Kalbim Bomboş" ta var. CD basımlarda "Winding Road" ve "Kalbim Bomboş"un yeni videosu ve Cem Köksal imzalı pena hediye...

Kaynak: www.cemkoksal.com

Geri