Modifiyeli Japon Kasa Ibanez Rg550

Bir RG550'yi RG550 yapan en önemli unsurlar (Edge/Lo Pro Edge, Sap) gitmiş. Para verilecek ya da üzerine emek harcanabilecek bir gitar olduğunu düşünmüyorum. Adam gibi bir refinish işlemi, e-bay'den temiz bir RG5XX/RG7XX sapı, yeni köprü ve elektroniklerle bir ihtimal toparlanır ancak harcanacak paraya buralardan temiz bir RG1570, 2550 alınabilir.

Çok haklısınız üstadım. Tesekkur ederim yorumunuz icin. Ancak bu yorumu yaparken gitarın fiyatının 500 tl oldugunu da göz onunde bulundurunuz. Lo pro ya sahip bi gitarı rg550 yi kimse 500 liraya vermezdi öyle degilmi. Benim ûzerine bastığım konu suan piyasadaki tüm 500 lira bandında olan bu türev gitarlarla karsılastırıldıgında alınabilecek en tatmin edici gitar olabilmesidir. Ton olarak rahatlık olarak vs. Vs. Surda 2 bin liralık bi gitar satsam eyvallah diycem ancak 500 tlye sattigim bi gitarın bu kadar konu olması ilginç geliyor.

Neyi birçok kişiye sordunuz? Tek kişinin yorumuna subjektif yorum denir. Örnek: "Ben denedim süper valla, harika, en güzel en ince sap". Benim söylediklerimde de subjektif yorum var ama teknik olanların hepsi objektiftir. Subjektif olan yorumlarımda her zaman "sanmıyorum, sanıyorum", "olabilir" gibi olsalıklı fiiller mevcuttur. Ben sizi tanımam etmem, gitarınızı bilmem, cümlelerimin hepsi geneldir, kimseye özel değildir. Ayrıca sizi de üstte savundum. Lütfen önce okuduğunuzu anlayın.
Cooldog abicim neyi sordunuz derken diyorum ki bn bu gitarı alirkende bu forumda bircok kisiye danısarak aldım. Beni savundugunuz kadar karaladiginiz da mevcut. Subjectiflik ise konu, su forumda her 10 kişiden 9 u cort tan uzak dur der. Ama siz demezsiniz buda subjectif. O cort x11 i üç ay önce bu forumdan özl mesaj ile bi arkadasima satmaya calistiginizida cok iyi biliyorum. Cort markası icin ben sizi elestirdim mi abicim ? O yüzden sizde kimsenin dusuncesine yanlis bakmayın. Tesekkurler

Son düzenleme:
Cooldog abicim neyi sordunuz derken diyorum ki bn bu gitarı alirkende bu forumda bircok kisiye danısarak aldım. Beni savundugunuz kadar karaladiginiz da mevcut. Subjectiflik ise konu, su forumda her 10 kişiden 9 u cort tan uzak dur der. Ama siz demezsiniz buda subjectif. O cort x11 i üç ay önce bu forumdan özl mesaj ile bi arkadasima satmaya calistiginizida cok iyi biliyorum. Cort markası icin ben sizi elestirdim mi abicim ? O yüzden sizde kimsenin dusuncesine yanlis bakmayın. Tesekkurler

Kusura bakmayın ama olmamış. Olayı gitardan, kişilere ve başka markalara yöneltmişsiniz. Her kavramı da birbirine sokmuşsunuz. ""Cort markası icin ben sizi elestirdim mi abicim?"" ne demek? 1) Beni zaten Cort için eleştiremezsiniz, çünkü ben Cort değilim. Cort'u da savunmuyorum, f/p olarak öneriyorum, bir karım yok. 2) Kimse burada Ibanez'i marka olarak eleştirmedi. Burada markaları mı tartışıyoruz?

Valla madem öyle objektif konuşalım. Ben değil, üstte 3 arkadaş da söylemiş ama sırf objektif yazıyorum, yorum yok.
-Sap orjinal değil. İsimsiz, tek parça, ince bir uzakdoğu sapı takılmış.
-Edge-pro gitmiş.
-Gövde de deformasyon ve boya aşınması var.
-Manyetiklerin birinin ne olduğu belirsiz(miş.)

Bu gitar şimdi Ibanez rg550 mi oluyor? Onu bırak Ibanez mi oluyor? Bunun Cort gitarlarla, burada önerilen LTD ile veya başka bir gitara çamur atmakla ya da benimle ne alakası var? Herkes ne alacağını gayet bilir. Verdiğiniz komik istatiksel bilgileri ve başka gitarlara çamur atmayı da kendinize saklayın.

Allah allah. Kime ne satıyorum? Ayıp mı bu? Nasıl bir manipülasyon yapıyorsunuz? (Aaaa bak birine gitar önermiş.) Ben kibarca teklif veririm ya da gitar öneririm, "aklına yatarsa, geri dön" yazarım, isteyen alır, fiyatım uygun, gitar ise komple bakımlıdır. Demek ki 3 ay önce önermişim birine. Burada reklam mı yaptık? Üstte bile "mh50 daha uygunsa onu al, o an piyasada en uygun neyse ona yönel" dedim. Ben çoğu kişiye Fender, G&L ve Jackson da satmaya çalışıyorum mesela. En son bir arkadaşa Jackson önerdim, kabul de etti, takasladık. Ayıp bir şey olduğunu bilseydim, yapmazdık hocam. Size danışır, caiz midir diye onay alırdık. :D Belirteyim, gitarınız orjinal rg550 olsaydı, bu forumda ilk alacak kişi de bendim.

Ben yeni başlayan biri için g260, x11, k4, z44 gibi gitarların uygun olduğunu söylerim ve her başlayana da zevkine göre göz atmasını öneririm. Gidip Gio, Squier alana kadar bunları denemesini hep önermişimdir. Eski forum mesajlarımda da birçok örneği mevcuttur.

Kısaca; kendinizi savunacaksınız, başka kişiler, olaylar ya da başka gitarlar üstünden değil. Söz konusu olan, sizin gitarınız üstünden savunun lütfen.

Son düzenleme:
Bence burada paylaşmayın böyle özel bilgileri.

Yani iyi sap derken, ebay'den getirtilen Çin malı 30 dolarlık fason saplardandır diye tahmin ediyorum. Öyle sapların iyi olacağını düşünmüyorum, hele ki ince filan denilmiş, iyice sakat bir durum, gelecekte stabil kalmayabilir. Ibanez ince saplara Titanyum çubuk koyuyor veya 5 parçadan filan yapılıyor ki gelecekte çatlama, eğilme bükülme olmasın. Yani herşeyin bir raconu var.

Arkadaşı denemiş filan bunlar hep subjektif. Çatlak olması -10 puan. Çatlak saptan açıkçası bir cacık olmaz. Zaten düzgün bir sap olsa, örneğin musikraft, warmoth, allparts gibi bir şey olsa, o gitar durmaz, aynı gün satılırdı.

Bahsettigim mesaj buydu. Kimseye çamur attigim yok. Benim gitarım icin madem öyle dusunuyosunuz da adama cort x11 mi öneriyosunuz. Bırakın allah askına bu isi tek bilen siz degilsiniz. N temizi sitede 5 aydır 350 liradan satılacak diye bekliyor. En temizi nisan ayından beridir bekliyor. Sizin tabirinizla ' iyi bi gitar olsaydı çoktan satılırdı' öyle degilmi ? ustelik 350 lira gibi bi fiyata. Bu gencin bana telefonda ilk söyledigi sey akord kacirmasın idi. Cort x 11 in kilit sistemimi akord kacirmayacak. Birakin allah askina bu isi bitek siz bilmiyosunuz. Cortun sisteminin ne kadar dandik oldugunu öğrenmek icin cok arastirma gerekmiyor. Herkes bulmus yolunu. Benim gitarımı burda herkes gördü yorum yaptı sapını sordum. Bi siz bilebildiniz uzak dogu sapı oldugunu helal olsun. Bilseydim önce size sorardım. Kim kimin gitarına çur atıyor belli . Siz benim gitarımı öyle kötülerken alternatif olarak önerdiginizi bi gözden gecirin. Öyle bi konusuyosunuz ki sanki biz adam kandırıyoruz. Ben daha bu konu basligına tek kelime etmem. Size diycegim kolay gelsin size hayırlı isler...

İşte üstte yazdığım 3 paragrafın boşuna çıkması. İnsan kendi malını savunamayınca, ancak kişilere ve ürünlere çamur atarmış. Başka gitarların fiyatları sizin işiniz değil, hiçbir ürünün kondisyonunu bilmiyorsunuz sonuçta. Bana ya da yorumlarıma karışmak ise haddiniz değil.

Tekrar kendimi alıntılayım:

Kısaca; kendinizi savunacaksınız, başka kişiler, olaylar ya da başka gitarlar üstünden değil. Söz konusu olan, sizin gitarınız üstünden savunun lütfen.

Evet, imla hataları düzenlendi. Yoksa sizinki gibi özensiz ve hatalarla dolu bir Türkçe ile hatıralarda kalacaktı. Bence foruma yazmadan önce, yazıma özen gösterseniz daha iyi olur.
Tabi canım imla hatası. Kimse görmedi yazdıklarınızı merak etmeyin. Sıkıntı yok. Benim gitarımın neresinde boya atması boya kalkması falan filan varmis. Ben görmedim siz hayali olarak gördünüz sanırım. Camura bak yaa. Bide bana laf ediyorsun

Son düzenleme:
İşte üstte yazdığım 3 paragrafın boşuna çıkması. İnsan kendi malını savunamayınca, ancak kişilere ve ürünlere çamur atarmış. Başka gitarların fiyatları sizin işiniz değil, hiçbir ürünün kondisyonunu bilmiyorsunuz sonuçta. Bana ya da yorumlarıma karışmak ise haddiniz değil.

Tekrar kendimi alıntılayım:

Sizin attiginiz camuru kimse görmeden düzenleyerek mi forumdaki itibarınızı koruyosunuz. Camurdan bahsederken vicdaniniz rahat sanırım. E belli zaten görmediginiz bir sapın uzak dogu oldugunu anlayacak kadar deneyim sahibisiniz. Ben alkıslıyorum sizin bilginizi ve vicdanınızı. Çamurun kralını atıpta kimseye göstermeyen vicdanınızı. Benim gitarım uzerine oynadiginiz camurunda önemi yok. Daha fazla sizi muhatap alıpta mesajlarınıza cevap vermiycem. Karakterimiz farklı. Hoşcakalın

İnsan bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmamalı bence. Bilgin olsun diye söylüyorum, geçmiş mesajların düzenleme hakkı yoktur. Düzenlenme sadece 1-2 saat için geçerlidir. Yani dünki ya da geçmişteki bir mesajımı düzenleme şansım yok. Ne yazdıysam o kalır. Daha bunu bilmediğiniz için tabii atıp tutmaya devam. :D

Verme tabii, zaten verebileceğin cevap; manipülasyonlardan ve kişisel saldırıdan ibaret.

Kusura bakmayın ama olmamış. Olayı gitardan, kişilere ve başka markalara yöneltmişsiniz. Her kavramı da birbirine sokmuşsunuz. ""Cort markası icin ben sizi elestirdim mi abicim?"" ne demek? 1) Beni zaten Cort için eleştiremezsiniz, çünkü ben Cort değilim. Cort'u da savunmuyorum, f/p olarak öneriyorum, bir karım yok. 2) Kimse burada Ibanez'i marka olarak eleştirmedi. Burada markaları mı tartışıyoruz?

Valla madem öyle objektif konuşalım. Ben değil, üstte 3 arkadaş da söylemiş ama sırf objektif yazıyorum, yorum yok.
-Sap orjinal değil. İsimsiz, tek parça, ince bir uzakdoğu sapı takılmış.
-Edge-pro gitmiş.
-Gövde de deformasyon ve boya aşınması var.
-Manyetiklerin birinin ne olduğu belirsiz(miş.)

Bu gitar şimdi Ibanez rg550 mi oluyor? Onu bırak Ibanez mi oluyor? Bunun Cort gitarlarla, burada önerilen LTD ile veya başka bir gitara çamur atmakla ya da benimle ne alakası var? Herkes ne alacağını gayet bilir. Verdiğiniz komik istatiksel bilgileri ve başka gitarlara çamur atmayı da kendinize saklayın.

Allah allah. Kime ne satıyorum? Ayıp mı bu? Nasıl bir manipülasyon yapıyorsunuz? (Aaaa bak birine gitar önermiş.) Ben kibarca teklif veririm ya da gitar öneririm, "aklına yatarsa, geri dön" yazarım, isteyen alır, fiyatım uygun, gitar ise komple bakımlıdır. Demek ki 3 ay önce önermişim birine. Burada reklam mı yaptık? Üstte bile "mh50 daha uygunsa onu al, o an piyasada en uygun neyse ona yönel" dedim. Ben çoğu kişiye Fender, G&L ve Jackson da satmaya çalışıyorum mesela. En son bir arkadaşa Jackson önerdim, kabul de etti, takasladık. Ayıp bir şey olduğunu bilseydim, yapmazdık hocam. Size danışır, caiz midir diye onay alırdık. :D Belirteyim, gitarınız orjinal rg550 olsaydı, bu forumda ilk alacak kişi de bendim.

Ben yeni başlayan biri için g260, x11, k4, z44 gibi gitarların uygun olduğunu söylerim ve her başlayana da zevkine göre göz atmasını öneririm. Gidip Gio, Squier alana kadar bunları denemesini hep önermişimdir. Eski forum mesajlarımda da birçok örneği mevcuttur.

Ben bu mesajdan bahsettim. İsine gelmedigi icin anlamassin tabi ;) sap hakkında uydurup attığına benzedi kendi lafın.. oraya buraya çekme boşuna herşey ortada ;) sana kolay gelsin

Hani yazmıyordunuz?
Bana mesajımda düzenleme yaptım diye "okumaya gerek yok, çamur atmışsınız" diyorsunuz. :D Çok eğleniyorum. Düzenlesem ne olacak, düzenlemesem ne olacak, orada yazılan belli zaten.

Asıl komik olan benim "o mesajımı" alıntılayıp, konuya cevap vermeniz. Zaten alıntıyla kalıcı hale gelmiş. Alıntıyla benim mesajımda ne fark var? Saldıracak bir şey bulamayınca, haksız olunca bir bu mu kaldı? . :D Yav hehe :D Söylemeyim diyorum da komple komedi.

Kendinizi savunamayınca, önce bana, sonra diğer gitar firmalarına ve 2. el fiyatlarına, sonra da mesajımı düzenlememe(alıntıyla kalıcı hale getirdiğiniz) çamur attınız. Halen gitar hakkında bir savunma yok.

Sap hakkında da bir şey uyduymadım, o konuda komple uyduran bizzat kendiniz :D Sapın daha lisansı bile yok ama çok kralmış, en inceymiş, en süpermiş. Deneyen bayılıp ayılıyormuş ama çatlak ve noname, bir de fretler hafif aşınma var. :D Bari forumca toplanıp sipariş verelim.

Edit: Bak yine düzenledim. Belirteyim de sonra mevzu olmasın. Üstte ilk cümle de virgül değişti, 1 cümle eklendi :D

Son düzenleme:
Hani yazmıyordunuz?
Bana mesajımda düzenleme yaptım diye "okumaya gerek yok, çamur atmışsınız" diyorsunuz. :D Çok eğleniyorum. Düzenlesem ne olacak, düzenlemesem ne olacak, orada yazılan belli zaten.

Asıl komik olan benim "o mesajımı" alıntılayıp, konuya cevap vermeniz. Zaten alıntıyla kalıcı hale gelmiş. Alıntıyla benim mesajımda ne fark var? Saldıracak bir şey bulamayınca, haksız olunca bir bu mu kaldı? . :D Yav hehe :D Söylemeyim diyorum da komple komedi.

Kendinizi savunamayınca, önce bana, sonra diğer gitar firmalarına ve 2. el fiyatlarına, sonra da mesajımı düzenlememe(alıntıyla kalıcı hale getirdiğiniz) çamur attınız. Halen gitar hakkında bir savunma yok.

Sap hakkında da bir şey uyduymadım, o konuda komple uyduran bizzat kendiniz :D Sapın daha lisansı bile yok ama çok kralmış, en inceymiş, en süpermiş. Deneyen bayılıp ayılıyormuş ama çatlak ve noname, bir de fretler hafif aşınma var. :D Bari forumca toplanıp sipariş verelim.

Edit: Bak yine düzenledim. Belirteyim de sonra mevzu olmasın. Üstte ilk cümle de virgül değişti, 1 cümle eklendi :D
Siz anca gidin yeni baslayanları yakalayıp elinizdki kötü gitarları verin gitsin. Rg 350 ye de camur atıp cort x11 satmaya calistignizida biliyorum. Ben bunun ekran resmini cekip burayada koymadım cunku ben o seviyede degilim. Siz takılın kendinizce. Bosuna kendinizi yıpratmayın ben ne yazdıgını ve ne yazdığımı gayet iyi biliyorum. Camur atanida herkes görüyor. Muhataba almadigim halde hala kendinizi savunma ihtiyacı hissediyosuz. Buda sizin halinizi gösteriyor zaten. Kelimeleri düzgün yazmaklada kisilik belli olmuyor, herkesin telefonu bilgisayarı farklı. Güle güle

Konumuz sizin gitarken, bir anda Cort X11'e döndü demek ki? :D Diyorum ya kendi malını koruyamayınca başkalarına saldırı başlıyor. İşte basit insan tavrı. Saygınınızı takının. Çamur atmak? Ben hayatım boyunca, öyle bir şey yapmadım, buyrun ispatlayın. Yoksa lütfen forumu terk edin. 2 saattir dandirik saplı, deforme gitarı burada satmaya çalışan, satamayınca da ona buna çamur atan sizsiniz.

Bence Cort X11 Kore, rg350den iyi bir gitardır. Zaten yurt dışında da daha pahalıdır. Rg350'den daha yüksek bir fiyata satılır. Soran birine X11-Kore'i her zaman öneririm. Uzun süre grupta X11'i kayıtlarımızda dahil kullandık. Gözü kapalı her zaman tavsiye verebileceğim bir gitardır.

Edit: Satmaya çalışmak ne demek? Zorla mı satıyoruz? Abuk sabuk konuşmayın. Alan kişinin aklı yok mu? 3 ay önce birine önermişiz. Ne var bunda? Bozuk malı kakaladık sizin gibi? Eli yüzü düzgün, bütün bakımları yapılmış, arkadaşımın gitarını arada forumda 400-500 TL skalasında ürün almak isteyenlere öneriyorum. Bundan doğal ne olabilir? Oturup burada "benim gitarımı alın, ilanı da bu" reklam mı yaptık? Üstte bile "uygun mh50 var ise piyasda veya o an ne uygunsa onu alın" yazdım. Bir zahmet ilanlarım da bakın, orada üst seviye birçok gitar mevcut ve hepsini de öneririm. Yani sadece Cort olayı değil.

Bundan önce bizzat bana ait 2 adet Cort'u da sattım ayrıca. Biri s2900, diğeri g270'di. 2si de süper gitarlardı ve hakeden kişilere gitti. G270'i sattığıma da halen pişmanım. Yaptığınız da edepsizlikten öteye gitmeyen birşey, kusura bakmayın.

Son düzenleme:
Bu resimde mesaj iki paragraf. Oysaki bu mesaj ilk basta paragraftı ve 3 cumleydi. Simdiki halini söylemek bile istemiyorum. Sizin tek amacınız gösteris yapmak. Ve emin olun bu mesajım size karsı söyledigim son mesaj. Siz gösterise devam edin. Benim sizle hicbir isim yok.

Dosyalar

• Screenshot_2014-08-23-19-00-30.png
    Screenshot_2014-08-23-19-00-30.png
    59.6 KB · Gösterim: 344
Mauhauhauhauahuha, şimdi ilan içeriği değişmiş mi oldu :D Hocam komple komiksiniz. Ana cümlede ne değişmiş? :D Anlamda ya da kastettiğim ne değilmiş? Bu mu savunmanız? :D Yazmıyorum artık. Sırf bu tuzağa düşün diye sonuna EDIT ekledim. :D Göz de görmüyor sizin.

Neymiş, 2 cümleymiş 3 olmuş. Öyle mi :D. Bırakın gidin, durumunuz içler acısı. :D

Mauhauhauhauahuha, şimdi ilan içeriği değişmiş mi oldu :D Hocam komple komiksiniz. Ana cümlede ne değişmiş? :D Anlamda ya da kastettiğim ne değilmiş? Bu mu savunmanız? :D Yazmıyorum artık. Sırf bu tuzağa düşün diye sonuna EDIT ekledim. :D Göz de görmüyor sizin.

Neymiş, 2 cümleymiş 3 olmuş. Öyle mi :D. Bırakın gidin, durumunuz içler acısı. :D

Edit eklemenizden sonra birsuru degisiklik var :D asıl siz kendinizi görmüyosunuz. Tuzaga falan dustugum yok kendinizi cok bilmis sanmayın. Ben ilk defa internete girmiyorum ;) uzuldugum nokta forumda böyle insanlarda varmıs demekki.

Geri