Anima

animayı hiç canlı dinlemişliğim yok ama, murat çopur'u ıspartadaki öğrenciliğimiz sırasında çok fazla canlı dinledim, sağolsun biz sadece 1 akor basmayı bilirken bunu 3e 5e çıkarmıştı :)
biriki seferde beraber tıngırdamıştık barda filan,
tabi ben artık kel göbekli bi makine müendiziyim :D ,
işin ilginci kimyayı bıraktığında (4. seneydi sanırım) ikimizin de alttan aynı sayıda dersi vardı (40 küsür sanırım 8O )
ben kayıt yenilemiyeceğim bu dönem, okulu bırakıcam müzik yapacağım demişti esraya.. bende buna asla cesaret edemeyeceğimi düşünmüştüm
neyse yıllar oldu tabi görüşmüşlüğümüz yoktur.. "makina"da tvden görüyorum tabi :p

murat olurda bunu okursan belki hatırlarsın "erhan" ben ,
hani ceyhanların bölümden, bengi filan vardı ev arkadaşım, çalıyoduk hani kendi çapımızda... :idea:
bildinmi :) :?:
neyse işte , :roll: okuduysan kendine iyi bak

hiç sevemedim bu grubu.bana samimi gelmiyor yaptıkları iş nedense.
öyle merak edip albümlerini bile dinlemedim.
vokalini beğenmiyorum.

Ben bu grubu canlı izledim ama çok manasız bir konserdi. Yeşilköy Anadolu Lisesi' nin bahçesinde yapılmıştı. Nişantaşı A.L. öğrencileri çıktı ilk başta. Led Zeppelin falan coverladılar. Sonra Anima çıktı. Konseri benim gibi pek kaale almıyorlardı bence. Hiç zevkli değillerdi. Vokal sadece parçaları söyleyip indi sahneden. Bence sahnede gereken görevi yapmadılar gibi. Ama bunun yanı sıra canlı performansları çok iyi. Playback yaparmışcasına güzeldi vokal. Video' lar da çok şirin bence :) Uzun zaman önce de Yüxexes' te çıkmışlardı. O zaman da beğendiğimi anımsıyorum ..

basta bunlar da kimm yavv demiştim ama sonra onları cok sevmeye basladım en sevdiğim parcasıda yagsın yağmurlarr

Anima bu piyasa şartlarında kimsenin kolay kolay yapmaya cesaret edemediği ve inandığı bir iş yapıyor.
Bunu hem müziklerinde, hem de duruşlarında gösteriyorlar.
Genel akım rüzgarında boyanıp piyasa malı olmaktansa kendileri oluyorlar, gerçek müziği dinletiyorlar, amatör ruhun yaratıcılığına inanıyorlar.
Müzik ve sahne hakimiyetleri tartışılmayacak kadar yüksek.

Atılan mesajlara ve yorumlara bakıyorum ve korkuyorum, nereye gidiyoruz böyle...

Asıl anlıyamadığım, saçma salak işlere bu kadar prim verenlerin küçük çemberlerinin dışına taşıp kendi cehaletlerini göstermesi.

Anima gibi gruplara ihtiyacımız var, onlara bu yolda destek olmalıyız, yaptıkları iş çok zor...

evet bu kadar samimi kalıp kendi olup buna ragmen bu kadar underground ve aynı zamanda ınanılmaz populer bır grup olmayı başarmaları gercekten muthıs bir şey
bir ropartajlarındada soyledıklerı bızım için önemli olan herkez bizi dinlesın satsın degil bu muzikten bir şeyler edinebilcekler dinlesın yeter gıbısınden bır söz sarf etmıslerdi gercektende cok haklılar bana kalırsa gercek muzisyen kişiligine ulaşmış insanalardan kurulu bir gruptur anima her sarkıdan gizli bir masal saklı aslında ınanılmaz potansıyelı olan bır grup dınlenmesını siddetle tavsıye edıyorum (ayrıca murat abi nin hayranıyıııııııııııııım off of o nasıl sahne perf. abi ya bu konuda idolüm bu adam)

Ya cok dınlemıyorum ama nedensız bı sempatım var
sadece grup elemanlarını ızlemek bıle ruhumu dınlendırebılıyo tuhaf bı havaları var sankı hersey normal hıc bı sorun yokmus hıssı verıyolar
ve en cok hosuma gıden yönleri ise populer olma kaygısı tasımıyorlar :p

Geri