Ibanez Rg 2570e svl..silver kardeşliği

Sana göre kötü gözükmeyecekse sökebilirsin
Yada kablolarını söküp görüntü olarak orda bırakabilirsin.
2550 olsaydı 2 hum. bir pickguard alıp kullanabilirdin.

Su anda gitarımda H-S-H var ama single govdenin içinden siteme baglı degil...
3 yollu bi switch taktırdım, iki humbackerli bi gitar gibi yapıldı baglantılar... İki hum beraber calışabiliyor.... Single da goruntuyu bozmamak için uzerinde duruyor...
Sorun yasamıyorum hiçbir sekilde... yapabilirsin...

Switch değiştirmezsen eğer
tahminime göre 5 yollu switch sadece orta pozisyonda ses vermez
2 ve 4. pozisyonlarda neck ve bridge manyetikleri her biri ayrı single gibi çalışabilir.

Yanılıyorda olabilirm tabii ki
Orta pozisyonda da her 2 humbucker aktif olacak şekilde bağlantı yapılabilirse süper bir konfigürasyon olur hatta.

Yada bağlantıları Ibanez in sitesinden 2 humbucker olan modellerin bağlantısı gibi de değiştirebilirsin

aslında ortaya da pıckguarda benzerı bırsey dle kapatılırsa da cok guzel olurdu...bence ara sor :) goruntude onemlı... sahsen alacagın manyetıkler hakkında bılgı vereyım.. dı marzıo nun chrome top manyetıklerı (yanı ustu chrome olanlar) bence sık bır goruntu yaratır ne dersınız?

herkese selamlar...arkadaşlar, bu gitardan almayı (2570 vsl) düşünüyorum. bulunduğum şehirde bu gitar yok. ya internet ortamından ya da istanbuldan almam gerekiyor.internet satışındaki fiyatı biliyorum ama istanbuldaki mağazalardaki fiyatını bilmiyorum. aklıma takılan birsoru da şu: gitar team j. craft ın hard case ile birlikte mi geliyor? bana yardımcı olursanız sevinirim...

od1603 demiş ki:
herkese selamlar...arkadaşlar, bu gitardan almayı (2570 vsl) düşünüyorum. bulunduğum şehirde bu gitar yok. ya internet ortamından ya da istanbuldan almam gerekiyor.internet satışındaki fiyatı biliyorum ama istanbuldaki mağazalardaki fiyatını bilmiyorum. aklıma takılan birsoru da şu: gitar team j. craft ın hard case ile birlikte mi geliyor? bana yardımcı olursanız sevinirim...
Zuhal de vardır zayir gitme şansın varsa git, peşin paraya kanımca tatmin edici bir indirim yapabiliyor,case de dahil.

bunun hardcase inin kilidiyle ilgili bir problem varmış sanırım. kutunun içinden kilidi çıkımıyomuş. satın alacağım yer öyle söyledi. siz alırken nasıldı hardcase in kilit durumu?

Kabak, sağolasın. Çaldıkça çalasım geliyor vallaha...Şİmdilik benim için çok üst düzey bir gitar. Forumdaki gitarist arkadaşlar inşallah günün birinde hayallerindeki gitarlara sahip olur.

arkadaşlar bende rg 2570 almak istiyorum ama şimdiye kadar kullandığım gitarlarda hem akord problemi çektim ve tremolayı çok fazla kullanıyorum. Bu gitar bunun için uygun mu, yani floyt rose ve akord kilit sistemi kaliteli mi, bu konuda problem yaşar mıyım?

psikotik demiş ki:
arkadaşlar bende rg 2570 almak istiyorum ama şimdiye kadar kullandığım gitarlarda hem akord problemi çektim ve tremolayı çok fazla kullanıyorum. Bu gitar bunun için uygun mu, yani floyt rose ve akord kilit sistemi kaliteli mi, bu konuda problem yaşar mıyım?

Edge Pro en kaliteli floyd rose sistemlerindendir için rahat olsun. Ben RG1570 kullanıyorum, aynı köprüye sahip. İnsan dışı bir güç harcamadıkça istediğim kadar kullanayım pek bir kayma olmuyor, hatta bir çok kez sırf denemek için kol'u itebileceğim max mesafeye kadar ittim (iki yöne de).. ne tel toptu ne akord kaçtı. Yani benim kulağım çok hassas değildir, ufak tefek pitch değişimleri oluyordur ama dinleyip de "aha bunun akordu kaçmış" diyemiyorum.

Haftada bir yada iki kez falan ince akord ayarlarını kullanarak köprü üzerinden akord düzeltiyorum (aslında genelde tüm teller aynı aralıkta gevşediği için çok da farkedemiyorum ama tuner kullanıyorum). Yaklaşık 3-4 haftada bir de duruma göre kilidi açıp akord etmem ve bu arada ince ayar tuşlarını yükseltmem gerekebiliyor, çünkü bir yerden sonra sıka sıka en dibe iniyorlar.

Yani çalarken beni yarı yolda bıraktığı hiç olmadı. Daha hiç live çalmadım ama bir çok kez 2-3 saat süren provalarda kullandım ve hiç akord yapmam gerekmedi. Live kullansam da sorun çıkartacağını sanmam ama yine de live için bi chromatic tuner kullanıp gerekirse ince ayar yapılabilir. Zaten her gitar için geçerli sanırım bu. Dinleyici kitlesi içinden uzaylı kulaklı biri çıkıp "aha bunun akord'u 1/2839213 aralık kaymış bööö" deme ihtimali her zaman var sonuçta. :D

--

EDIT: Bu arada middle pickup niye gereksiz olsun ki? Ben çok seviyorum middle pickup'ı. Bir çok clean riff'e çok güzel uyuyor. Neck ve Middle pickup'ı birlikte kullandığım zaman çok hoş strat/twang tonları alabiliyorum, funk falan çalarken humbucker kullanınca rezalet oluyor bence.

Geri