Gitar Boyama - Desen - Resim - Sticker Yapıştırma Üzerine

Royal_Flush demiş ki:
plastik maket kitleri için kullanılan stickerları (suya koyup yüzeye yapıştırılan) gitara gövdesine uygulayan var mı? çabuk soyulup gider mi?

Onların ismi "decal". Dekal şeklinde okunuyor. :) Trus rod kapağına uygulamıştım birkeresinde. Hemen çıktı. Daha sonra üzerine biraz vernik uyguladım ve kalıcı oldu. Gitarın gövdesi üzerinde denemedim.

masterofpuppetsasd demiş ki:
Onların ismi "decal". Dekal şeklinde okunuyor. :) Trus rod kapağına uygulamıştım birkeresinde. Hemen çıktı. Daha sonra üzerine biraz vernik uyguladım ve kalıcı oldu. Gitarın gövdesi üzerinde denemedim.

teşekkür ederim arkadaşlar bilemeyebilir diye yazmadım. Seneler senelerdir, kuşaklardır evde uçak maketleri yapılır ve kullanılmayanlardan mevzul miktrda fazlalık var elimde. Çoğu hoş şeyler, acaba olur mu diye düşündüm. Dayanamadım uyguladım, ellerin temans etmediği yerlerde gayet hoş oldular ama evet, üstüne kalıcılığı sağlayacak bir şey şart. Örnek olarak; manyetiklerin arasına iroc cross koydum, temans olmadığı için uzun süre dayanır diye düşünüyorum.

Royal_Flush demiş ki:
masterofpuppetsasd demiş ki:

teşekkür ederim arkadaşlar bilemeyebilir diye yazmadım. Seneler senelerdir, kuşaklardır evde uçak maketleri yapılır ve kullanılmayanlardan mevzul miktrda fazlalık var elimde. Çoğu hoş şeyler, acaba olur mu diye düşündüm. Dayanamadım uyguladım, ellerin temans etmediği yerlerde gayet hoş oldular ama evet, üstüne kalıcılığı sağlayacak bir şey şart. Örnek olarak; manyetiklerin arasına iroc cross koydum, temans olmadığı için uzun süre dayanır diye düşünüyorum.

İlginçtir bende trus rod kapağına zamanında iron cross koymuştum. :)
Gitar üzerinde değiştirilebilir parçalara uygulanabilir. Örneğin attığım vernik direk gloss denilen şeffaf katmandı. Yani parlak vernik. biraz bile değişiklik yaratmadan güzelce korudu.

O dediğiniz çıkartmaları nereden temin edebiliriz?
Birde yapıştırdığım yere vernik attım demişsin,
peki berkay ben bu olayı gövdeye yapsam sadece çıkartmayı yapıştırdığım bölgeyi mi vernikliyeceğim yoksa bütün gövdeyi mi ?

Monster_YGT demiş ki:
O dediğiniz çıkartmaları nereden temin edebiliriz?
Birde yapıştırdığım yere vernik attım demişsin,
peki berkay ben bu olayı gövdeye yapsam sadece çıkartmayı yapıştırdığım bölgeyi mi vernikliyeceğim yoksa bütün gövdeyi mi ?

Decal istiyorsan plastik model alıcaksın. İstediğin tarz ve şekilde bulman için plastik modelleri , daha doğrusu uçakları tankları ve ona göre ülke armalarını iyi bilmen gerek. Ama buldun diyelim gövde üzerinde ne gibi bir etki yaratır bilemiyorum denemedim çünkü. Gitarın cilasının üzerine vernik atmak sağlıklı birşey değil kafamda çünkü vernik uyumsuzluk gösterip gitarın asıl cilasından farklı bir ton ortaya çıkarabilir.

puzzleların üzerine sıkılan sprey vernik olabilir mi acaba. çok daha ince bir katman yaratır gibi geldi. gerçi en güzeli gövdeye yapmamak yine. ne olur ne olmaz.

Gitari ''pickguard"li olan arkadaslara bir onerim var.Zamaninda kendim yaptim ama simdi bulamiyorum resimleri...

Bir yerlerden seffaf pickguard satin alabilir veya kestirebilirsiniz.Daha sonra uygulamak istediginiz grafik,desen,sekil vs'yi pickguardin altina ozenli bir sekilde uygularsiniz.Daha sonra da stickerim sokuldu,boyam bozuldu vs gibi dertleriniz olmaz.Desenli pickguardlar var ne gerek var boyle bir seye diyebilirsiniz ama gel de bul onlardan Turkiye'de :)Hem bu sekilde siz istediginiz deseni ya da sekli uygulayabilirsiniz.Plexiglass satan ve kesim yatan atolyeler var onlara seffaf pickguard kestirebilirsiniz.Hatta H-S-H dizilimli arayan varsa bende bir tane mevcut :)

minidsc03571rg1.jpg

Buda benim el emeğim..
Ankaradan arkadaşlara fazla kompleks olamyan şekiller konusunda yardımcı olabilirim.

arkadaşımın gitarın da cila kalkması var yani gitarın boyası üzerinde duruyor ama cilası kalkmış bu sorunu yaptırabileceği ankarada bi yer varmı

beyler benimde basım varda onu bi gitar tamir yerinde boyatmak istiyorum ama kendim boyasam daha ii mi olur diyorum acaba bide gitarı söküolar fln sakat iş gitarın sadece tellerini çıkartmak yetio gibi gelio bana bide boya türü noolcak onu merak ediom açıkçası:D

gitarın sivri kısımlarında hafiften cila kalkması var yani mat bi şekilde gözüküyo o kısımlar.. bide yine sivri kısımlarda hafiften boya kalkması var ağaç gözüküyo bunu nasıl kapatabiliriz ankarada yapan biryer varmı??? arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Re: gitar boyama

gitarın sivri kısımlarında hafiften cila kalkması var yani mat bi şekilde gözüküyo o kısımlar.. bide yine sivri kısımlarda hafiften boya kalkması var ağaç gözüküyo bunu nasıl kapatabiliriz ankarada yapan biryer varmı??? arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim

Geri