Gt-2 Ve Ss-20 Dışında Iyi Sonuç Veren Clean Kanal Amp Similatör

Sanırım var ama açma kapama tuşu yok (sansamp character serisinin eski versiyonlarında da kabin simulasyonunu kapatamıyorduk) tam olarak bilen varsa söylesin:) ben de bu joyo simulasyonların bir ikisini edinmek istiyorum

kabin simülasyon sofistike bir eq aslında. onu kapamadan kabine girerek çalmak pek olumlu sonuç vermeyebilir. pedal sadece ses sistemine giriş için mi kullanılıyor ? Sanki o amplinin drive katını taklit eden bir overdrive gibi geldi bana ??

Tech 21 Fly Rig 5 tam bir clean amp değil. Az da olsa gain var, dirty preamp. Bu da sisteme girerken, drive'ı kısarsk clean ton almaya çalıştığınızda, clean volume'nin biraz düşük olduğu anlamına geliyor.

Ms Shakti'yi daha başarılı buluyorum.

Tech 21 Fly Rig 5 tam bir clean amp değil. Az da olsa gain var, dirty preamp. Bu da sisteme girerken, drive'ı kısarsk clean ton almaya çalıştığınızda, clean volume'nin biraz düşük olduğu anlamına geliyor.

Ms Shakti'yi daha başarılı buluyorum.
Bizzat kullanıyorum drive kısarak direk clean alabiliyorum amp kısmındaki drive hafif açarakta clean boost elde edebiliyorum gayet başarılı ve yeterli

İkisini de sisteme girerek uzunca süre kullandım. Gitarıma göre EQ ayarım değişiyordu ama amp kısmındaki vol neredeyse max, drive saat 8-9 yönü oluyordu. Clean boost full açık çalmak gerekebiliyordu. Gitar üzerindeki volume ise full. Bu ayarda iken plexi drive açtığımda daha da kompreslenmiş bir tona sebebiyet veriyordu. Sırf bu yüzden sattım. Delay ve clean boost olan kısımları ayrı pedal olarak üretilmiş olsa çok başarılılar. Ama bu şekilde sisteme doğrudan girmek için çok da beğenmedim doğrusu.

Amt Legend 2 serisiyle ilgili biri buraya gelip güzel bir yazsa aslında benim için de çok faydalı olur. Nette videoları izliyorum, özellikle Brett abinin videolar da tonlar şahane. Ancak bir kaçını deneme fırsatım olmuştu ve videolarda üzerinde baya bir oynama mı var acaba diye düşünmüştüm. Başka kullanıcılardan başka yorumlar duymak iyi olabilir.

Ben amt v1 kullanıyorum zaman zaman. Zaman zaman derken, ampli olmadığı durumlarda. Send return olduğu için cok kullanışlı oluyor.tekrar kablolama yapmam gerekmiyor. Süper bir ac30 modellemesi var. Hem clean hem de hafif overdrive gibi kullanılabiliyor. F1 de fender twin olan versiyonu. Iki pedal da fiyatını fazlasıyla hakediyor.

Bende Joyo American Sound pedalını önerebilirim. Tech 21 Blonde tarzı pedalların ucuz muadili.
Fiyatından beklenmeyecek bir performansı var.
Abi ne güzelmiş yaw amerikan sound gt2 ye 300 bayıldık amt ss-20 ye 550 verdik gibe de bunun yanından geçemez bi de mydukkanda indirimim vardı 115 e geldi nerdeyse ikinci el fiyatı allah razı olsun en iyi pedallar senin olsun dostum

Konuyu dağıtmadan bende 2 kanal amfi simulatorü arıyorum. Tabi tubeman tarzı pahalı bişey değil. GT-2 ayarında 2 kanal olan bir pedal.

Amt lagend serisinin bütün modelleri iki kanal switch off iken clean kanal, switch on iken crunch ve ya lead oluyor yaptığın ayarlara göre

Merhaba, yazılanları okudum da bende joyo american sound edinmeyi düşünüyorum. Aletin kabin simulatörü var mıdır? Olmadığı taktirde Behringer ultra g gibi kabin similatörlü bir di boxa girip oradan mixere/ses kartına girmek tahminimce güzel sonuç verebilir. Ancak american sound'un üzerinde kabin similatörü varsa ve açıp kapama tuşu yoksa o zaman di box'a ne kadar ihtiyacım var. Bilgisi olan aydınlatsın :D

Geri