Epiphone Les Paul

wahshe sağol kardeş ama ben bursada oturuyorum 2. el bi epiphone les paul standartı lp100 fiyatına bulabilirmiyim ve 2. el bi gitara nasıl güvenebilirim.Ayrıca ben gitar çalmaya daha yeni başladım.Gitarın iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim.şimdiden teşekkür ediyorum wahshe ve diğer arkadaşlar

bu forumda belli başlı üyeler vardır. o üyeler sorunsuz bir alışveriş olması için en ufak çiziğine kadar sorunları yazarlar ama gitar çalmaya yeni başlıyorsan bu fiyata bi gitar almanı önermem. yanlış anlaşılmasın bunun tek nedeni eğer bir heves uğruna tutuşmuşsan ve gitar çalıyorum diyebilecek konuma gelene kadarki zorlu yollara dayanamazsan alacağın gitar dolap üstü yada yatak altı aksesuarı olacaktır. gereksizdir. çok arkadaşım oldu bana ders ver, çalışalm vs. diyen(hava atmak gibi olmasın) ama hepsi bir yada iki çalışma sonrasında ilgilenemez vakit ayıramaz oldular. tek bi öğrencim oldu iyi seviyelere gelebileceğine inandığım, oda benim verdiğim "gaz" sayesinde tutundu gitara. sonuç olarak bunun geçici heves olup olmadığını sen anlayamazsın.(aynı gaz verme taktiği:)) kendine kesin öğrenicem çalıcam süper olucam diyorsundur. o yüzden 2.el 100-300 ytl arası bişey al bak bakalım ne kadar çabuk ilerliyeceksin yada pes edeceksin ondan sonra 100-200 liraya satarsın o gitarı aynen para ekler daha iyisini alırsın. umarım yardımım dokunur. kolay gele...

secks demiş ki:
exe, büyük ihtimalle gördüğün ağacın figürleri değil, boyanın dalgalarıdır. kötü bir şey değil kesinlikle.

eyw abi sağolasın:) her bölgede olması normal mi peki? çünkü gayet simetrik bir şekilde sıralanmış gibi duruyor dikkatimi çekmesinin sebebi bundandır yani..

wahshe çok yardımcı oldun.saolasın ama bana gaz verenler çok yani standart aldığımda pişman olmam çünkü lp için gitar çalmaya başladım ve onun için devam edeceğim.Sen nerde oturuyosun wahshe?cevap verirsen sevinirim.Ayrıca 2. el epi lp standart fiyatı ort. ne kadardır?

smtbhtyr demiş ki:
wahshe çok yardımcı oldun.saolasın ama bana gaz verenler çok yani standart aldığımda pişman olmam çünkü lp için gitar çalmaya başladım ve onun için devam edeceğim.Sen nerde oturuyosun wahshe?cevap verirsen sevinirim.Ayrıca 2. el epi lp standart fiyatı ort. ne kadardır?

nerede oturduğum avatarın altında yazıyor.
lp st 2.el fiyatı 650 civarında.
benim ilk elektro gitarım lp gothic ti gectigimiz haftalarda sorunlu olmasından dolayı çok ucuz bi fiyata sattım sorunuda sapının ucunun kırılıp yapıstırılmış olmasıydı. şimdi mutlusundur umarım "epinur". böyle uygun ve kaliteli gitarlarda düşüyor foruma acele etme derim ben sana. bide acil bişey olursa ö.m. at kaçırıyorum burayı bazen.

Arkadaşlar elimde Epiphone Lespaul Studio var.
İlk başlarda kullanmayı düşünmüyordum fakat bir arkadaşım kanıma girdi ve modifiye ile gitar üzerinde azcık oynamayı planlıyorum.

Gitarın rengi siyah, yani ebony.
Planım ise şöyle;

1. Akor Burguları (GOLD)
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4285&gid=1289

2. Köprü (GOLD)
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4283&gid=1051

3. Potans Düğmeleri (GOLD)
https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4322&gid=834

4. Pickguard
Bu konuda bazı problemlerim var, gold mu yapsam, farklı birşey mi yapsam bilemiyorum. Nerden bulabilirim bir de? Strat ve tele heryerde var fakat les paul göremiyorum.

5. Pickup
Gibson 490R - 490T vardı aklımda fakat gold flake olanları Türkiye'de sanırım yok. 57's Classics Gibson manyetikler hakkında ise bilgim olmadığı için kesin karar veremiyorum.
İki Humbucker önerisi alabilirim bu gitar ile uyuşacak ve pasif olan.

Ayrıca Epiphone ve saptaki Studio yazısını sildirmek istiyorum bunu Yüksel Usta'ya sorcaktım ama size de sorayım, yapabilirler mi güzel bir şekilde?

Düşüncelerimle ilgili fikirler verebilir, öneriler yapabilirsiniz.
İyi kötü tüm eleştirilere açığım.

Kendi Les Paul Custom gitarıma sapa sh-1 '59, köprüye de sh-5 Custom(veya sh-4 JB) manyetik takmayı planlıyorum.Bu konuda epiphone forumlarına ve ilgili youtube linklerini inceledim.Size de sorayım:
Acaba forumda bu veya benzeri uygulamalar yapan arkadaşlar var mı? varsa hem fotoğraf, hemde ses örneği video filan koyabilirler mi?şimdiden teşekkürler...

ThislovE demiş ki:
ya gibson da hızlanamaz mıyım yani klavye hız için değil denilmiş

Dostum kesinlikle epiphonun sapı kalındır ,hız yapamazsın gibi şeylere kafanı takma...İbanez de kullandım,fenderde,epiphone da(ki hala epiphone kullanıyorum).Gayet rahat bir şekilde hızınıda yaparsın bu öncelikle senle ilgili bir durumdur.Ha bide olaya diğer açıdan yaklasırsak bendlerin çok daha tatmin edici olur dolayısı ile cok daha sağlam blues calabilirsin epiphone da çünki sapı daha iyi kavrarsın ;) bunun dışında sapın kalın olması sustaini de direkt pozitif yönde etkileyen yadsınamaz bir gerçektir...Al güzel bir epiphone standart(tavsiyem 2002 ve daha eski kore yapımlarıdır çünki tonları gerçekten çok iyi ve ağaç kalitesi üstün) hiç vuruğuymuş kırığıymış bakma bile tak amfine demek istediğimi anlarsın;)

OutOfOrdeR demiş ki:
Arkadaşlar elimde Epiphone Lespaul Studio var.
İlk başlarda kullanmayı düşünmüyordum fakat bir arkadaşım kanıma girdi ve modifiye ile gitar üzerinde azcık oynamayı planlıyorum.

Gitarın rengi siyah, yani ebony.
Planım ise şöyle;

1. Akor Burguları (GOLD)
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4285&gid=1289

2. Köprü (GOLD)
http://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4283&gid=1051

3. Potans Düğmeleri (GOLD)
https://www.mydukkan.com/urunler_detay.asp?id=4322&gid=834

4. Pickguard
Bu konuda bazı problemlerim var, gold mu yapsam, farklı birşey mi yapsam bilemiyorum. Nerden bulabilirim bir de? Strat ve tele heryerde var fakat les paul göremiyorum.

5. Pickup
Gibson 490R - 490T vardı aklımda fakat gold flake olanları Türkiye'de sanırım yok. 57's Classics Gibson manyetikler hakkında ise bilgim olmadığı için kesin karar veremiyorum.
İki Humbucker önerisi alabilirim bu gitar ile uyuşacak ve pasif olan.

Ayrıca Epiphone ve saptaki Studio yazısını sildirmek istiyorum bunu Yüksel Usta'ya sorcaktım ama size de sorayım, yapabilirler mi güzel bir şekilde?

Düşüncelerimle ilgili fikirler verebilir, öneriler yapabilirsiniz.
İyi kötü tüm eleştirilere açığım.

Merhabalar dostum.Nacizane olarak cevap vermem gerekirse , manyetik upgrade i dışındakileri gereksiz görüyorum çünki aletin sesi herşeyden önemlidir boşver görüntüyü.Vai nin gitarının aynısına sahip olupta square gibi bir hayal kırıklığı sese sahip olduğunu düşünsene? ;) Ancak dediğim gibi kesinlikle manyetik upgrade i yapabilirsin.Tavsiyem git zuhal müziğe Gibson Les Paul Standart ın stock manyetiklerini edin...Fiyatıda fena değildir hemde evladiyelik manyetikler...Yani elindeki alet bir standart yada custom olsaydı manyetik tavsiyem farklı olurdu ama elindeki aleti maximize etmek için önerim kafidir bence...Sevgiler

gallagher demiş ki:
Kendi Les Paul Custom gitarıma sapa sh-1 '59, köprüye de sh-5 Custom(veya sh-4 JB) manyetik takmayı planlıyorum.Bu konuda epiphone forumlarına ve ilgili youtube linklerini inceledim.Size de sorayım:
Acaba forumda bu veya benzeri uygulamalar yapan arkadaşlar var mı? varsa hem fotoğraf, hemde ses örneği video filan koyabilirler mi?şimdiden teşekkürler...

Merhabalar.Dostum bu soruya sağlıklı bir cevap alabilmen için beklentinin ne olduğunu söylemen gerekir...Elindeki alet modifiye kaldırır bir alet buyüzden çok çeşitli varyasyonlar denenebilir...Yani sen ne istiyorsun?daha tiz tonlarmı,daha parlak ama pes tonlarmı,daha dolgun sustainlermi,daha blues bir havamı?istediğin nedir ;)

niyetim daha hard rock tonlar elde etmek.

sd'59 ile neckten daha dolgun ritm tonları almak, köprüdeki sd JB ile parlak ve tiz tonlar almak.ama tek korkum JB fazla crunch kaçar mı?

blues niyetim yok.(onun için genelde alnico II slash set tavsiye ediliyormuş.)

gallagher demiş ki:
niyetim daha hard rock tonlar elde etmek.

sd'59 ile neckten daha dolgun ritm tonları almak, köprüdeki sd JB ile parlak ve tiz tonlar almak.ama tek korkum JB fazla crunch kaçar mı?

blues niyetim yok.(onun için genelde alnico II slash set tavsiye ediliyormuş.)

Dostum bence manyewtik seçimlerin isteklerinle örtüşüyor...Sd'59 neck için birebir diyebilirim dolgun tonlar için ancak biraz fala bass sorunu yaşayabilirsin bu manyetikte fakat dert etme halletmenin biçok yolu mevcut, yani iyi bir seçim olur kanımca;) Köprüye gelince işte o karışık bir olay :D Genel olarak bakıldığında saptan daha komplike bir yapıya sahiptir çünki amaç zaten direkt tiz ve parlak tonlar elde etmek olduğu için zor bir seçim çünki zevkler cok fazlaa müdahil oluyor .Bence SD-JB fazla crunch kaçmaz neden dersen manyetiğin böyle bir karaktere yatkınlığı olmasına karşın gitarın ağaç yapısı bunu engelleyecektir kanımca...Denenmeğe değer bir sentez bence; ;)

gallagher demiş ki:
saol, yapınca ses örneği ve fotoğraf koymayı planlıyorum...

Mutlaka koy...Sapın nasıl bir sonuç vereceğini aşağı yukarı biliyorum çünki bu manyetiği daha önce lp standartta kullanmıştım gerçekten yakışıyor;) Ancak benim asıl merak ettiğim köprüde JB nasıl duracak.Çünki JB yi farklı gitarlarda kullanmış olmama ramen hiç Lp da kullanmadım...Ancak çokta tatmin edeceğini düşünüyorum seni...Bakalım bakalım 8)

bende epiphone ls paul almak istiyodum. bayaa bi araştırdım. en çok duyduğum şey "eğer epiphone alıcaksan tek model -les paul custom- olanını al" dediler. eğer bulursam bi tane alıcam sana da tavsiye ederim tonları bayaa hoş gelio.
bu arada laf arasında sorayım satan varsa bana öm atabilir hiç çekinmeden:)

CaliforniaDream demiş ki:
bende epiphone ls paul almak istiyodum. bayaa bi araştırdım. en çok duyduğum şey "eğer epiphone alıcaksan tek model -les paul custom- olanını al" dediler. eğer bulursam bi tane alıcam sana da tavsiye ederim tonları bayaa hoş gelio.
bu arada laf arasında sorayım satan varsa bana öm atabilir hiç çekinmeden:)

Kesinlikle...Epiphone da işe yarar iki model varsa oda standart ve custom dur;)Ben ikisinide kullandım ancakk tercihim standart.Ben daha rahat ediyorum özellikle 2002 ve önceki kore les paul standartlar gerçekten cok çok iyi dostum.Bende bir 2000 kore les paul standart limited edition var ve alet bildiğin gibson tonları veriyor...Evet yanlış duymadın inanılmaz ama gerçek merak eden gelip deneyebilir dostlar :D

cem86 demiş ki:
epilerin tonlarını çok beğeniyorum ama klavyleri biraz hantal gibi sanki :S

Bu saplarının kalın olmasından kaynaklanan bir durum.İlk kullanımlara özellikle ibanez,jackson,fender tarzı gitarlarda çalmaya alışmış kişilerde zorlanma söz konusu oluyor...Ancak zamanla alıştığında görüyorsun ki sapın kalın ve klavye daha bombeli olduğundan ,daha iyi destek alıyor ve bendeleri ,legatoları daha sağlam atıyorsun.Tonlar daha tane tane geliyor bu nedenle asla epiphon,gibson gibi gitarlarda hız yapılamaz tarzı fikirlere ibanezinden fenderine kadar biçok gitarı çalmış biri olarak katılmıyorum...Bu bir karakter meselesi

Geri