Bertuğ Cemil

10 ARALIK 2006 PAZAR KANALTÜRK'TE YAYINLANAN "KASETÇALAR" PROGRAMININ KONUÐU BERTUÐ CEMİL. SAAT 17:00 (PROGRAMIN TEKRARI İSE 13 ARALIK 2006 ÇARŞAMBA SAAT 23:00'TE)

nuwanda demiş ki:
Bence şarkı sözlerini gözden geçirmesi gerekiyor bir dahaki albumde sözler çok zayıf inanılmaz zayıf

buraya yazdığın şeye bak bir de başka bir yere yazdığın şeye bak (sen daha iyi bilirsin) Bu kadar da yüzsüz olmaz ki insan. Bence sen orda yazdığın şey var hani (sen daha iyi bilirsin) sen öylesin işte...

nuwanda demiş ki:
Bence şarkı sözlerini gözden geçirmesi gerekiyor bir dahaki albumde sözler çok zayıf inanılmaz zayıf

Sana göre sözler zayıf olabilir bu senin şahsı görüşündür, saygı duyarız..

Yanlız artık büyüklük göster bizzat kendi başlığında yapılan eleştirilere açık ol bu da kendi şahsi fikrim ;)

Sozlerin basit bulunmasi dogal,ancak samimiyetle yazildiklari anlasiliyordur umarim.Sanatta estetik, siradan olmayan basitlikte yatar.Bunun bir tarz ve yaklasim oldugunun anlasilmasi gerekir.Yoksa neredeyse bu elestirileri yapan arkadasin yasi kadar zamandir yazinla ugrastigimin da bilinmesi gerekir.
Ha,mesele sirf kompleks bir seyler yazip zorlama imgelemlerle agdali anlamlar yaratmaya calismaksa,bunun ornekleri(!) zaten var.Kelimeleri kullanirken,nasil yazildiklarini,nasil okunduklarini ve ne anlama geldiklerini iyi bilmek gerekir.
Herkes mutlu oldugu sekilde uretir,karari zaman verir.Birkac albumluk malzeme halihazirda bulundugu icin bir dahaki BC albumleri icin endiselenmeyiniz,onun yerine turlu platformlarda elestiri yaparkenki tarzinizi gozden geciriniz.
Bir dost ;)

Ben anlamadım gitti. Sözler bana zayıf geldi ama bana zayıf geldi yorumumun başında da bence kelimesi var. NE onur kırıcı birşey yazdım ne de saygısızlık ettim. Bertuğ Cemil'in geçmişini araştırdım ve saygı duyulacak bir "müzisyen" olduğunu biliyorum ancak yineliyorum sözler bana göre zayıf. Açık açık söyleyeyim dilime dolandı ki bir şarkının sevilmesin için en önemli şeydir melodiler çok güzel ancak tek sorun sözleri alıp ikinci kez dinlediğimde yada söylediğimde bana bazen o derin anlamları vermediğini düşünüyorum.

Ben derin sözler severim küçüklüğümden beridir Murat Yılmazyıldırım, Yaşar Kurt, Ezginin Günlüğü dinlerim ve hep sözleri kuvvetlidir. Birbaşkası ise yalın sözler sever burda ayrılıyoruz... İşte burda Bertuğ Cemil'i dinlerken sözlerden dolayı o zevki o tadı tam anlamıyla alamıyorum alan varmı var, dinlenmiyormu dinleniyor. Ben cd'yi takıp dinliyormuyum evet. Sorun ne? Yaralamadı. şarkılardaki anlam bence daha derin olabilirdi çünkü gerçekten kaliteli şarkılar. Ee madem beğendim neden bok atıyorum? Bok atmıyorum. Sadece olsa on numara olur diyorum. Banane? Size ne :)

Burası bir forumsa düşünceler söylenmeli. Söylenince başka taraftan saldırılmamalı. İnsanlar üzülür, sevmez. Seveceksede sevmez.
Bir dost :)

"Bence" ye saygi sonsuzdur,"igrenc" gibi sozcukler ise gereksiz.
Sevecek olan sevmis zaten,sevecek olan sevecektir de ayrica,bu konuda suphe olsa zaten boyle bir ise kalkisilmazdi.
Burada tartisilacak baska bir konu goremiyorum,herkesin kendi yolu var ve herkesin yolu acik olsun...
Rock'n Rollllllllll

bertug cemıl ı ve tum arkadaşlarını canı gonulden kutlarım..sarkılarının mukembellıgı ve etkıleyıcı olması acıkcası benı cok etkıledı...ayrıca sıtesınınde hayırlı olması dılegıyle..cok guzel tasarım ortaya cıkarmıslar..ıcerıylede etkıleyıcı.yalnız bır başlık(84) baslıgı cok kırdı benı acıkcası ....yolunuz acık olması dılegıyle

saygılar....

Leodican arkadaşımız'a
Yazın için çok teşekkür ederiz, ve söz konusu olan başlık seni üzdüğü için bende üzüldüm şimdi...Yazılanlar üyelerimizin düşünceleridir, ve onlar tabi ki sadece fikirlerini beyan ediyorlar.Yani,kasıt söz konusu değildir.Maksadını aşan yorumlar konusunda aramızda da konuşuyoruz zaten ve site yönetimimiz de gerektiğinde uyarılar yapıyor bu konuda...Sitede görüşmek üzere :)

leodican demiş ki:
bertug cemıl ı ve tum arkadaşlarını canı gonulden kutlarım..sarkılarının mukembellıgı ve etkıleyıcı olması acıkcası benı cok etkıledı...ayrıca sıtesınınde hayırlı olması dılegıyle..cok guzel tasarım ortaya cıkarmıslar..ıcerıylede etkıleyıcı.yalnız bır başlık(84) baslıgı cok kırdı benı acıkcası ....yolunuz acık olması dılegıyle

saygılar....

mrb leodican beni tanımışındır :) Ama nerden :p 8) Nys siteyi beğendiğin için teşekkür ederiz. Başlık konusunda ise merak etme başlık kötü atışmalardan silinmiştir. Fakat söylenenler sadece üyelerimze aittir. 84'ü seviyoruzz ;)

Konu BERTUÐ CEMİL devam :arrow:

Geri