Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Roth-Azad demiş ki:
Reeve demiş ki:
Cok sevindim Ege, hep bir S Ibanez tutturmaya calisiyordun hatirladigim kadariyla, sonunda turnayi gozunden vurmussun iste. Cok guzel gitar gule gule kullan.
Çok teşekkür ederim. Bu gitara gelen ilk yorumun senden olması çok sevindirdi. Senden o S'i alamamıştım içimde kalmıştı. Şimdi ise elime para geçmesi sonucunda böyle bir gitar alabildim, gerçekten mutluyum.
Tekrardan teşekkürler.

gordugum en guzel S, gonderdigin fotografta case'inin icinde oldugu icin body binding pek dikkat cekmiyor ama linkten bakinca fark ettim cok guzel ve body ile harika gitmis..

s2170sentf_finish.jpg

Sadece goruntu olarak degil her acidan bendeki S'den kat kat kat iyi bir S'in oldu sonunda, boylesi daha hayirliymis bak 8)

Askı gitardan daha çok ilgi gördü, çıkarsaydım keşke. :)

Askı New York'tan, Levy's marka. Çok ünlü bir deri firmasıdır; gitar için askı ve case de üretirler.

manyetik_porecesi demiş ki:
Yannız 67' model highway 1 nasıl oluyor onu anlayamadım.
67 deil zati 76 bildiim kadarıyla amerikan gitarların o zamanki sınıflandırılması oldukça faklı highway ilk zamanlar genel olarak sadece gitara verilen genel model isimlerden biriymiş ve hatta ilk üretildiğinde 50lerde isim hakkı alınamadığından sadece fender yazısıyla üretilen gitarlar varmış ki bunlar çok değerli. daha sonrasında tele ismiyle üretilmiş bunlar. klavyeye gelince valla benm de içimde yanıyor orj tuşe deil diye bende zamanında yapan luthiere götürünce anladım o söyledi tüneldeki yüksel usta kendisi böylece ilk sahibine kadr ulaştım gitarın

thunderhead demiş ki:
Roth azad gitarın şimdiye kadar gördüğüm en güzel Ibanezlerden biri. Zaten sempati ile bakardım S serisine...bu çok hoşuma gitti :D Özellikle ebony kapak ve 12. perde dışında inlay olmaması tahrik unusuru benim için :LOL:

Bu inlay benim içinde büyük bir "tahrik (!)" unsuru oldu. Hiç bir inlay olmamasını en güzel inlaylere tercih edebilirim sanırım (Paramız yok ya, diğerlerine b.k atıcaz işte :) )

bluebluesband demiş ki:
67 deil zati 76 bildiim kadarıyla amerikan gitarların o zamanki sınıflandırılması oldukça faklı highway ilk zamanlar genel olarak sadece gitara verilen genel model isimlerden biriymiş ve hatta ilk üretildiğinde 50lerde isim hakkı alınamadığından sadece fender yazısıyla üretilen gitarlar varmış ki bunlar çok değerli. daha sonrasında tele ismiyle üretilmiş bunlar. klavyeye gelince valla benm de içimde yanıyor orj tuşe deil diye bende zamanında yapan luthiere götürünce anladım o söyledi tüneldeki yüksel usta kendisi böylece ilk sahibine kadr ulaştım gitarın

Yavaş.

76 yılında Highway'ın işi ne?Highway ler tam tarihini bilmiyorum ama 2000'den sonra,Japon stratlara misilleme üretildi.Tele ismiyle üretilen stratocaster olayınıda ilk defa duymuş oldum, eyvallah :D

Belirtmeden edemeyeceğim,Türkçeyi katletmene ve imla hatalarına hayran kaldım. :)

01 demiş ki:
bluebluesband demiş ki:

Yavaş.

76 yılında Highway'ın işi ne?Highway ler tam tarihini bilmiyorum ama 2000'den sonra,Japon stratlara misilleme üretildi.Tele ismiyle üretilen stratocaster olayınıda ilk defa duymuş oldum, eyvallah :D

Belirtmeden edemeyeceğim,Türkçeyi katletmene ve imla hatalarına hayran kaldım. :)

abi gitarların serialiyle yapım yıllarını göseren siteler var oradan okudum yanlarında bazı nodan bazı noya kdr highway yazıodu bende o kısma girdii için hidgway diye konuşuyorum yalan atıcak halim yok kontrol et o sitelere bak seriallerin bir nodan bir noya kadar olan kısmında yazıyo.
o tarihlere tekabül edenler 6 rakamlı oluyo yardımcı olayım
hadi bunu geçtim kardeş tele adıyla üretilen strat neyin nesi orada eski gitarların isim haklerından bahsettim nocaster olayı filan flan araştr orda bi kelam yanlış yok.
onuda geçtim kardeşim türkçeyi doğru kullan olayı nette çok demode :D

beyler ortamı germek gibi bi durum yapmak istememiştim. sadece çok emin olmamı sağlayan şeyler vardı onuda geçtim bana çok iyi bi luthier in söylediğini söyledim sizlere bide o var aklımda kalan ben o zman buradan sorayım sizlerede o tarihlerde üretilen amerikan gitarlarda ne gibi bi modelleme var gitarın seri nosu 633449 bana bi yardımcı olun o zman forum mümkün olduğu gibi amacına ulaşsın fenderin sitesinde gitarın 76 yapımı olduğu gözüküyor ama modeli veya sınıflandırması varmı benim yanlış bildiğim açık ortada artık

Beyler gereksiz mesajları temizledim, ip kontrolü sonucunda kimin kim olduğu da ortaya çıktı :)

Sizden ricam bundan sonra bu tarz olaylar olduğunda ortamın tadını kaçıran kişiye cevap vermemeniz.. Bundan sonra bu tarz olaylarda huzursuzluk yaratana aynı şekilde cevap verenleri de suçlu kabul edeceğiz onu söyleyeyim..

Gitarları göstermeye devam! :mrgreen:

Geri