Gitarını Göster Ey Turkrockcılar

Yahu Hakan beyim, sevgili buyugum, Kadikoy erkanindan guzide ustadim; zaten sende 1000 tane gitar da olsa 1100 tanesi falan SG, LesPaul filan olacak (hayir bu aralar ben de SG ye takildim senin yuzunden, guitarcenter'a gidip gidip SG leri caliyorum cok pis bir gitar; sapi da rahat bahanem kalmadi b.k atmak icin, sanirsam alicaz bir tane borc harc bir sekilde), yakisiyor mu Fender mesajina dadanmak. Hangi Fender senin kapindan girecek de sen kardesinle bas goz edeceksin sorarim sana?

Ben birazdan kafana vuracağım bu arada Stratı :D Adamın da çook pis kanına girerim haa :) Yalnız, belki biliyorsundur ama söyleyeyim. SG denerken seçici olmaya bak. Bazen düşük veya ekonomik seri denilen fadedların falan ağaçları Standart veya 61 Reissuelardan iyi çıkabiliyor. Malum ince gövde, özensizlik olunca bir de o özensizlik Alnico 5 manyetiklerle birleştşğinde tiz ve cılız bir tonla karşılaşma ve kısa zamanda soğuma ihtimali de az değil.

@OsmanBurak vee, güüüümmm!!!

amxu.jpg

3px5.jpg

xrv6.jpg
ze07.jpg
oudo.jpg

Ehehe :D

Eheh vur tabi hak ettik. Lakin her iste hayir vardir, boyle fistek atmasak hayatta koymazdin resmi Hakan baba, yahu paylasin, paylasalim goz hakki diye bir sey var. Hele senin gibi ne istedigini bilen ve nokta atisi ekipman toplayan adamin vida tercihi bile gormeye deger. Saka bir yana boyle naturel gorunumlu gitarlara her zaman saygimiz var. Bu arada hic boyle kopru gormemistim bunu da not edelim. Eksiksiz hemen hergun birsey ogreniyorum bu forumda bugun de bu, zaten o yuzden ayrilcaz cok vakit aliyor dedik de 1 hafta surmedi eheh :)

Yeni gitarım Jarrett Forza (Yamaha SG-1000'e alternatif)
Seri numarası JF000038 (sanki milyon tane yapılacakmış gibi :D )
Forza modeli topu topu 500 küsür tane üretilmiş. Ayrıca bu görüntüye sahip 30 tane varmış.
Malesef firma birkaç ay önce kapanmış.
Bence Gibson LP'le yarışacak bir gövdeye ve şahane bir klavyeye sahip. Malzeme ve işçilik kalitesine söyleyecek sözüm yok.

Bu gitarla ilgili, firmanın sahibiyle yapılan mailleşmede yazılanlardan bir bölüm
The guitar is built with a prima vera (white mahogany) body and a solid maple top, with a flame veneer finish in what we call root beer. Only 30 Forza were built in this finish. Macassar ebony fingerboard. 3 piece maple neck, the 3 pieces are glued side by side for added strength.

The pickups, I believe are Artec PAFs, and we use a 5 way Schaller superswitch. The body is semi hollow. There is a center block down the middle of the body, just like on a Gibson 335, and it is hollow on both sides of the block.

1380170_10151741951437832_1155776444_n.jpg
1374354_10151741952557832_1045950772_n.jpg
996619_10151741953522832_322045753_n.jpg
1391610_10151741952362832_1459433399_n.jpg

Dosyalar

• 1391529_10151741951962832_932386458_n.jpg
    1391529_10151741951962832_932386458_n.jpg
    98.5 KB · Gösterim: 333
Bu strat sahibinden.com daki strat değil mi bunun üzerinden de bayağı tartışma çıkmıştı burayla beraber gitarpedal da.Tartışmanın çıkış noktası bu stratın sapı üzerindendi.Gerçi o orphan dı galiba bu değil. Allah analı babalı büyütsün yavruyu :)

Ben anımsayamadım öyle bir tartışma, linki var mı? Ben bunu yirmi yıllık arkadaşımdan aldım. Hikayesi, kaynağı falan belli bir gitar. Aslan gibi Framus fabrikasından çıkma, günahı sevabı ile Framus. Orphanlar ise biraz garip manyetikli oluyordu sanki. Görüntü buna çok benzer, renk belki az daha koyu ama manyetikleri çizgi gibi sanırım. Ama klavyeleri rahatsız. Basslarının da gitarlarının da. Veya bana öyle geldi.

Sahibinden üzerinden gitar hiç nasip olmadı bana. Bu sahte piyasası sayesinde de oradan biraz zor gitar alırım artık :)

Anası da babası da biziz artık. Teşekkürler :)

Eheh vur tabi hak ettik. Lakin her iste hayir vardir, boyle fistek atmasak hayatta koymazdin resmi Hakan baba, yahu paylasin, paylasalim goz hakki diye bir sey var. Hele senin gibi ne istedigini bilen ve nokta atisi ekipman toplayan adamin vida tercihi bile gormeye deger. Saka bir yana boyle naturel gorunumlu gitarlara her zaman saygimiz var. Bu arada hic boyle kopru gormemistim bunu da not edelim. Eksiksiz hemen hergun birsey ogreniyorum bu forumda bugun de bu, zaten o yuzden ayrilcaz cok vakit aliyor dedik de 1 hafta surmedi eheh :)

Ver gazı yansın tabii! İyi taktikti ama. Hakikaten unuttuğum bir gitar. Üç dört yıldır da elimde hiç paylaşmadım. SG, LP, Nighthawk derken bu hep bir köşede kaldı :)

@Sinan Güngörer , bir dahaki sefere fideyodan önce resim koy bakiyim! Iııı.!! Cısss!! :D

@edipjohn , hakikaten yahu, niye insafsızlık? Benim amfi de aylarca sahibinden sitesinde durdu ha durdu. Ama biz alınca da gıymatlanı mı vereyyo? :) Ha, ben duracağından emindim, hatta arada başka başka modeller deneyecek, araştıracak vaktim oldu. Çünkü üreticisinin en az bilindiği ülke Türkiye olsa gerek. Sahibi fiyatı indirdi, yine yüzüne bakan olmadı, sonunda istenen fiyata baktım ki daha iyisi yok, kondum. Siz de bulunca konun, Show no mercy :)

Geri