Cubase Sinyal Almıyor

'Müzik Teknolojileri & Kayıt Forumu' forumunda arda4232 tarafından 9 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

1. Focusrite scarlett solo marka ses kartını bilgisayara bagladıgımda ( Zaten usb'den güç alıyor) ,alet sorunsuz calısıyor . Direc monitör ile caldıgım gitarı filan hiç bir programa ihtiyac kalmadan duyabiliyorum ancak. Gel gelelim cubase e girdigimde lanet olası program hiç bir şekilde sinyal almıyor . Device setupta ses kartım doğru seçili . Driverlarım kurulu ama bir türlü kayıt alamadım . Yardımcı olabilecek varsa şimdiden teşekkürler.

2. ses kartının doğru seçmek yetmiyor bazen vst connections bölümünden input -output tanımlaman gerekiyor bir de onu dene bakalım.

3. Nasıl yapabileceğimi bilsem :D

4. team viewer yükle bana ulaş face ten :)

5. Adsız.jpg
    çözülmüştür ^^

6. Eline sağlık reyiz . Saatlerce uğraştım yapamamıstım :)

braveblood bunu beğendi.
  7. Bu tip sorunlar f4 ile gelen menüden input ve output bus ayarlarının düzgün yapılmamasından kaynaklanıyor. input ve output için (örneğin mono1:Left, Mono2:Right) cubase'in muhatap alacağı fiziksel giriş çıkışları tanımlayıp, yine açtığımız kanalın input bölümünden ilgili bölümü ayarladıktan sonra, kanalın hoparlör simgesine benzeyen direct monitoring düğmesi basılı yani sarı renge dönüşmüş hale olmalı, bu şekilde insert bölümünden eklediğiniz pluginler de dahil kayıda ne gidiyorsa anlık olarak duyabilirsin. yalnız bu işlem esnasında ses kartınızın kendi hardware monitöring'ini kapatmazsanız gecikme nedeni ile delay efekti duyarsınız.

AykanKK bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş