Hayal Gücünüzü Kullanın

'Forum Meydanı' forumunda Erotamania tarafından 23 Haziran 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhaba,
  Tartışmaya açmak istediğim konu aslında belkide sizinde farkında olmadığınız bir ihtiyacınızı tespit edebilmeniz üzerine. Mesela nasıl bir şey olsaydı gidip kesinlikle satın alırdınız ve bu sizin hayatınızı kolaylaştırırdı? Bunu düşünürken şu anda var olan şeylerden çok, yeni bir şeyi hayal etmeniz başlığı dahada anlamlı kılar. Bu ensturmanınızla ilgili ya da ilgi alanlarınızı kapsayan başka bir şeyle alakalı olabilir.
  Dahada açıklayıcı olması adına ilk örnekle ben başlayayım:
  Telefonda ya da bilgisayardaki bir programa bağlı olarak sap üzerinde her notanın altında küçük parlak ışıklar olduğunu ve çalışmak istediğim bir solo ya da transkripti direkt gitar üzerinde bana yanıp sönerek gösteren bir gitar hayal ettim şimdi.

  Bakalım forumun hayal gücü nasıl.
  Kolay gelsin. :)
   
  Son düzenleme: 23 Haziran 2015
  Anil Senarsoy ve antbalci bunu beğendi.
 2. Yürüyen uçak.

  O ışıklı işi yaptılar zaten, varolan şeyi hayal etmeye ne gerek var?
   
  bluesocaster bunu beğendi.
 3. O dediğinizi çoktan icat ettiler:)
  The Official Home of the Fretlight Guitar | The Official Home of the Fretlight Guitar

  Hatta bizden birileri de yeniden icat etti bunun daha ilkelini, bir ara forumdan promosyonunu da yaptılar:)

  "Farkında olmadığımız ihtiyacı" nasıl tespit edeceğiz bilmiyorum. Ama korkarım sizin hayalgücü sınıfta kaldı:)
   
  masterofmasters ve Erotamania bunu beğendi.
 4. Farkında olmadığınız ihtiyacı ''düşünerek'' bulabilirsiniz. Kolay bir şey değil zaten.

  Bu ürünü görmemiştim bilmiyordum. Çok sağol. ;)
   
 5. Var olduğunu bilmiyordum bu başlığı açarak öğrenmiş oldum ;) Amaçta zaten burada beyin fırtınası yapmak. Belkide gerçekten keşke olsa diye hayal ettiğin birşeyin olduğundan haberin yoktur ve öğrenmiş olursun (Şu an bende olduğu gibi).
  Yürüyen uçak esprisi :vomit:
   
  Anil Senarsoy bunu beğendi.
 6. Bence güzel başlık. Umarım hayal gücü sıfırın altında klavye gerillaları sabote etmez.
  Edit: Hayal gücünü göster ey Turkrock'çı :)
   
 7. Valla bence de güzel başlık. Sonuçta o fikirler için para ödeyen bir sürü firma var. Şahsen kendim de geçimimi pantentini alabildiğimiz ürünlerle sağlıyorum. Umarım hayal gücünü çok gelişmiş sanıp iki satır kelimeyi google'da aramayı beceremeyen klavye gerilları sabote etmez.
   
 8. Kafanı içine sokunca saçlarını herseferinde aynı model kesen bir berber aracı istiyorum İnsan eli ayağı değmesin, sürtünmeyen, ağız kokusu olmayan evde kullanılabilen.
   
 9. Beyin fırtınası yapabilen beyinleri yetistirecek sağlıklı bireyler istiyorum.
   
  Redana ve Erotamania bunu beğendi.
 10. Dostum ben çok gelişmiş hayal gücümü sergilemek için bu konuyu açmadım. Işıklı gitarı konuyu destekleyici örnek olarak mesajı yazdığım anda düşündüm. Zaten linkte verilen ürün sadece dizileri, yanıp sönen ışıklarda sadece tonu gösteriyor. Benim örneğini verdiğim çalınacak transkripti direkt yanıp sönerek gösteren bir klavye idi. Ama bu konunun ana fikri benim orada verdiğim örnek değil. Böyle bir şeye ihtiyacım yok zaten 16 senelik gitaristim. İsteğim o örneğe benzer yenilik içeren başka neler olabilir? sorusunun cevabını forum sakinleri ile tartışmak. Sevgiler.
   
  Son düzenleme: 23 Haziran 2015
  rockstar orhan, Hz.Zeus ve Anil Senarsoy bunu beğendi.
 11. Hayır, sadece onu yapmıyor. Dedim ya, adamlar çoktan düşünmüşler. Bu sistem guitar pro ile entegre olabiliyor. Böylece parçanın Guitar prodaki her partisini ışıklar ile görebiliyorsunuz klavyede.
  Guitar Pro 6 Fretlight Ready | The Official Home of the Fretlight Guitar
   
  Erotamania bunu beğendi.
 12. ben para birimi dolar olan bi türkiye icat etmek isterdim
   
 13. TL. İle satış yapan Amerika da fena olmazdı.
   
  2013, Erotamania, Redana ve 3 kişi daha bunu beğendi.
 14. İkiye katlanan gitar diyecektim, onu da yapmış .bneler:D
   
  Erotamania ve Anil Senarsoy bunu beğendi.
 15. Tamamen yer altından ulaşımı olan bir şehir. Yüzeyde taşıt görmek istemiyorum. Sıfırdan bir şehir düzenlesem bu şekilde düzenlerdim.
   
 16. Gitar calarken agrimayan sirt icat etmek istiyorum :)
   
  alkaseltzer bunu beğendi.
 17. Tüm bilim kurgu filmlerinde araçlar yerin üstünden daha üstünden daha daha üstünden yol alır. Acaba hangisi daha kolay? Kazmak mı, yerin de üstünden yol almak mı ?
   

 18. Range Rover iPad ile kontrol ediliyor. Madem öyle, bu sistem bir gün tüm otomobillere uygulanıp trafikteki tüm araçlar aynı anda (kuramsal olarak) bir ağ merkezinden yöneteliemez mi ? Eğer sıfır gecikme ile bu kontrol sağlanırsa, belki kavşaklardaki trafik sıkışıklığı son bulur.

  Trafik kuyruklarının elastik bir yapısı vardır. İkinci aracın hareket etmesi için ilk sıradaki birinci arasın yol alması ve bir kaç metre ilerlemesi gerekir. Bu sırada biraz zaman geçer. Üçüncü araç da ikinciyi aynı şekilde bekler. Bu şekilde ellinci sıradaki aracın hareket edebilmesi için oldukça uzun süre beklenmesi gerekir. Yani bu trafik kuyruğu aslında sünen bir lastik gibidir.

  Eğer tüm araçlar aynı anda gaza ve aynı anda frene basabilseydi, yani aralarında görünmez bir çekme demiri varmış gibi yol alabilselerdi, bu sıkışıklık büyük oranda azaltılabilirdi.
  Yine de, en iyisi bisiklet!
   
  masterofmasters ve teomen bunu beğendi.
 19. Şu düşünceyi her gün her trafik lambasında düşünmeden duramıyorum.Yeşil yanınca herkes aynı anda gaza bassa yağ gibi akardık hep birlikte valla :D
   
  masterofmasters ve antbalci bunu beğendi.
 20. Paranın tüm gücünü yitirdiği bir dünya... silahların işlevini yitirdiği, sınırların olmadığı, idarenin tamamen kadınlarda olduğu, insanların geçim sıkıntısını düşünmedikleri... bunlar belli bir algıda ütopya gibi gelse de olması gayet mümkün şeyler.. komünizm defolu olmasına rağmen en ideal yönetim şekliydi.. Paranın güç sayıldığı düzen onu yok etti ve ediyor.. "insan" komunizm'in defosu..
   
  antbalci bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş