Ezgi'nin Günlüğü

merhabalar ben bu foruma yeni bir katılımcıyım:

Feyza ERENMEMİŞ hakkında fazla bilgisi olan biri var mı? ve Son çalışmalrı hakkın

E.Günlüğünü takip edenler arkadaşlar bilir, grupla bir ayrılık yaşadılar.bende bir müzik sver olarak çalışmalarını merak etmekteyim bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim :D hoşçakalın.

Sabah türküsü :arrow:
Bir deniz üstündeyim, ne ucu var ne bucağı
Bir rüzgâr önündeyim, gel keyfim gel
Bir deniz üstündeyim, ne ucu var ne bucağı
Bir sevda içindeyim, başım dumanlı

diyeceğim oki bu işi Onurlu bir şekilde yapan ender guruplardan birisi
her ne kadar ayrılıklarıda olsa yinede umut etmeye değer.

Ben deniz üstünde, rüzgâr önünde
Ben sevda içinde, tatlı türküde
İnişte, yokuşta, ekmek parasında
İki oğlum var, Mehmet’le Ali
Gönlümde bir dünya, pamuk gibi

[/b]

Aslında bir bakıma haklısın. grubun ilk çalışmaları (seni düşünmek )albümü ile son albümleri arasında farklar yok değil müziik derlemeleri ve o ilk albümde Emin İgüs ve Şebnem Başar ın performansları mükemmel..ve türkülerin gizlerinde kalan tınılarıda bizlere yansıtıyor.ve albümdeki türküleri bir opera eseri gibi yorumlayışaları bambaşka.Ve Alagözlü yar(1987) albümün anonimlerden oluşması dediğin gibi "bunların mükemmel bir hayal gücü olmalı "dedirtiyor. ben şuan ki Ezgünün günlüğünü yok saymıyorum şimdikinin lezzeti çok farkılı.. yine özünden kopmuş değil.Anadolu türkülerinin yorumlanışı ve süregelen çalışmalar bu grubun başyapıtlarını herdönem ortaya koymakta.
ve vazgeçmemek lazım E.G.

ezginin günlüğü, tıpkı yeni türkü gibi bir "ekol" artık. kendi başına bir favori. fakat son iki albümleri ile sanatçıların genel olarak yaşattığı "ah nerede o eskiler" repliğini yaşatmaktalar bence. zira bir aşk bitti, düşler sokağı, bahçedeki sandal filan varken ilk aşk albümünü pek de dinlemem. öylece duruyor cd buralarda bir yerde.. bilmiyorum tam yerini mesela.. ama bahçedeki sandal cd'si gözümün önünde..

Tarz meselesi asında.Benimde sıkıldığım oluyor :) Yeni albümü aldım evet eski albümlerindeki gibi her şarkı bi ayrdı güzel değil ama albümü genel olarak beğendim.Eksik bir şey mi var,dargın mıyız ve yan kalbim i cok beğendim..

evet son albüm fena değil. biraz olsun "normal" tarzlarına dönmüşler gibi o anlamda sevindirici. çok arabeskvari takılıyorlardı ilk aşk'ta. bu kendi tarzlarına tersti yoksa herhangi bir tarz eleştirisi yapmıyorum.

ama önceki albümlerin eline de su dökemezler.
evet, nerde o eskiler!

18 OCAK 2006 ÇARŞAMBA ANKARA KONSERİ YER:NEFES BAR Sakarya cad. 25/A Kızılay/ANKARA
fiyat : 10 milyon
konser saati:20:30

. . .

düşler sokağı sarkısı gercekten cok güzeldi,diğer sarkıları da güzel ama bu sarkı apayrı bence
''bir kuş konsa badi parmağıma,ağlardım bir basıma,
sevdadandır,dedı annem aldırma,aldırma gel yanıma.

Ben hep uzakta kaldığım için hiç canlı performanslarını dinleme imkanı bulamadım... yani yolumuz bir türlü kesişmedi ... canlı olarak dinlemek istediğim ender gruplardan birisi...
ve keşke istanbulda olsaydımda verilen adrese gidip dinleye bilseydim...
umarım gerçekleştiririm bi gün
imkanı olanlar kaçırmasın derim :(

ya bildiğim kadarı ile alıntı yaptığın şarkının adı "Resim"

Ancak bunu Ezginin Günlüğü söylemiyor ki

Bu şarkıyı Yeni türkü seslendiriyor

Bir karışıklık oldu sanırım.. :LOL:

neyse onlarda başarılılar, ancak Ezginin Günlüğünün eline su dökemezler bence

"Ateşe baca lazım
Kitaba hoca lazım
Bana bir koca lazım
O da bu gece lazım"

işte kendini sonradan bozmuş bi kaç arkadasımızın son parçası
ya bu insanlar çok sağlam müzik yapıyolardı sonradan bozdular kendilerini
ama ben hala ümitliyim onlardan şahsen.öyle güzel bi parçaları varki beni o şarkı ümitlendiriyo işte o şarkı:

"sigaramın dumanına sarsam saklasam seni
yoklugun ah yol yol olsa uzasa unutmam seni
gitme gitme gittiğin yollardan dönülmez geri
gitme gitme el olursun sevdiğim incitir beni"

gustfraba demiş ki:
ya bildiğim kadarı ile alıntı yaptığın şarkının adı "Resim"

Ancak bunu Ezginin Günlüğü söylemiyor ki

Bu şarkıyı Yeni türkü seslendiriyor

Bir karışıklık oldu sanırım.. :LOL:

neyse onlarda başarılılar, ancak Ezginin Günlüğünün eline su dökemezler bence

bu sarkıyı yenitürkü nün söylediğini biliyorum:)zaten ezginin günlüğü söylediğini de iddia etmiyorum ki.o benim imzam :D

Haklısın ben iyi inceleyememişim
imzan olduğunu bende yeni fark etttim..
Pardon :) hocam

bence imazanı düzellemelisin
yeteri kadar karıştırılıyor zaten E.G. ile Yeni Türkü dimi.
bende karıştırldığını düşünerek yazdım ..
saygılar

Ezginin Günlüğü her zaman tat veriyor bana,kendimi onları dinlerken eksik hissediyorum biraz aslında..Müzikleri her zaman öylesine anlam yüklü geliyor ki..

Seni Düşünmek şiirini çok severdim sonra Hürriyete Doğru albümlerinde harika bir yorumuyla karşılaşmak insanı dünyanın en mutlu kişisi yapabiliyor: )

Geri