Amplitube 4

Kötü gelmiştir bana da hep amplitube, bin tane ampli olunca kalite düşüyor. Yalnız bu sefer çalışmışlar gibi geldi:) Red pig ile silver videosunda fena gelmiyor sanki.

Ben amplitube'u genelde preseti sıfırlar gibi başlayıp kullanıyorum. Güçlü ve zayıf noktaları tabii ki var. Mesela ben efektlerini pek beğenmem ama bazı amfi modellemeleri, reverbü, kabin ve mikrofonlama simülasyonları hoşuma gidiyor. Biraz ayar için uğraşmak lazım. Presetleri benim hiçbir zaman işime yaramadı.

Mesela kullanan arkadaşlar varsa önerim, Kabin mikrofonunu önce tek seçip, tek mikrofonu tonladıktan sonra ikinci mikrofonu ve daha sonrasında oda mikrofonunu ekleyebilirler. Ben uzun zamandır böyle yapıyorum.

Çıkmayan candan umut kesilmezmiş bakalım nasıl bişey gelecek! İndirir indirmez bir inceleme yazısı yazmayı planlıyorum. :)

Kötü gelmiştir bana da hep amplitube, bin tane ampli olunca kalite düşüyor. Yalnız bu sefer çalışmışlar gibi geldi:) Red pig ile silver videosunda fena gelmiyor sanki.
Nerdeyse tüm programları denedim guitar rig 5,revalver 4,amplitube 3,Overloud TH2, Bias Fx Desktop.
TSE X50 v2'daki tadı alamadım hiçbirinden 1 amfi var ama hepsine basar hatta satın almayı bile düşünüyorum o kadar yani.

Nerdeyse tüm programları denedim guitar rig 5,revalver 4,amplitube 3,Overloud TH2, Bias Fx Desktop.
TSE X50 v2'daki tadı alamadım hiçbirinden 1 amfi var ama hepsine basar hatta satın almayı bile düşünüyorum o kadar yani.

ben geçen yıl black firday diye bir indirim gününde almıştım bu seneki yaklaşıyor bilgin olsun...TSE X50'de clean kanal eksiği vardı ancak 2.4 update x30 içeriyor clean kanal da mevcut. gerçi ben hiç kullanmıyorum..V2.4 içinde Kathallen cabs ve Rosen Digital'in tanesi 5-8 dolar vs olan IR ları da var çok kullanışlılar...youtube videosu bile yapmıştım :)

Bu arada Amplitube candır her zaman yeri ayrıdır :) <3

ben geçen yıl black firday diye bir indirim gününde almıştım bu seneki yaklaşıyor bilgin olsun...TSE X50'de clean kanal eksiği vardı ancak 2.4 update x30 içeriyor clean kanal da mevcut. gerçi ben hiç kullanmıyorum..V2.4 içinde Kathallen cabs ve Rosen Digital'in tanesi 5-8 dolar vs olan IR ları da var çok kullanışlılar...youtube videosu bile yapmıştım :)

Bu arada Amplitube candır her zaman yeri ayrıdır :) <3

Black Friday bekleyelim o zaman. O kabin simulasyonları çok iyi hakkaten. Hangi video yapmıştın link ?

Uzun süre amplitubeu gece evde gitar çalmak ve amfiyle uğraşmamak için kullandım. Fakat şöyle bir sıkıntı yaşamıştım. Amplitube üzerinden çaldığım bir şeyi amfide çalamıyor ya da zorlanarak çalıyordum. Bu tür programları kullanırken buna dikkat etmek lazım. Genellikle Line 6 ürünleri de bu yüzden eleştirilirdi. Tuşe konusunda ciddi etkileri söz konusu.

Şimdi içine daw koymanın ne alemi var onu anlamış değilim. Tabi amatör ruhla ya da proje taslağı yaratımında birşeyler üretilebilir o daw'da o ayrı konu tabi.
Gelelim seslere, gönül ister ki sesler geliştirilmiş oldun lakin, göreceğimiz şey aynen şu olacak: yeni grafik arayüz, yeni ayarlar, belki fazladan presetler. Lakin temel amplitube 3 ile aynı kalacak. Ha ne olur, kabin modellemesi örneklemelerini çeşitlendirirler, bir iki mod, bir iki pedal, bir iki mikrofon eklerler hepsi bu. Toontrack bir sürpriz yapsın diye beklemekteyim. Kaldı ki milletin küçümsediği Ezmix2'deki hazır amp modellemeleri (Heleki mix bile geçilmiş presetlerle) kallavi ölçüde Amplitube'dan iyi ve daha gerçekçi aralığa sahip, tek eksisi manuel ayar yapamamak, şimdi toontrack'teki amcamlar gece rüyalarında beni görüp adam gibi setup dizebileceğimiz bir simülasyon yaparlarsa istiyorlarsa amplitube'un fiyatının üstüne bi o kadar daha alıp kosunlar, almayan kalmaz.

Aslında el yapımı free modellemeleri kullanmaya çok çalıştım, özellikle ENGL kafa simulasyonlarını, ne kadar uğraşırsam uğraşayım adam gibi bir parametrik Eq uygulayamadım. Yemiyor arkadaş, ha amatörce ruhla çalınabilir kafalar, egzersiz için v.s. Lakin ciddi bir home studio kaydı için uygun değiller.

olay yazılımsal olarak aslında üst noktaya ulaştı gibi bence bu tıkanıklık da ondan kaynaklı...di sinyal kalitesini artırmak bias, amplitube, overloud, revalver vs hepsinin kalitesini arttırır yani maduio fasttrack ile amplitube başka rme babyface ile amplitube başka :) yani sorun sizin (bizim) eq larınızda monitörlerinizde duyumunuzda pek değil bence...

şimdi mesela şu videoda adam önce baba bir preampe sonra da baba bir ses kartına girmiş altta açıklama kısmında signal chain mevcut...bende yorum yazdım presetleri yolla diyenlere siz bu tonu alamazsınız diye elemanda itiraz etti ama açın deneyin siz o gitar+preamp+ses kartı olmadan bu tonları alabiliyorsanız abi çekerim :)

olay yazılımsal olarak aslında üst noktaya ulaştı gibi bence bu tıkanıklık da ondan kaynaklı...di sinyal kalitesini artırmak bias, amplitube, overloud, revalver vs hepsinin kalitesini arttırır yani maduio fasttrack ile amplitube başka rme babyface ile amplitube başka :) yani sorun sizin (bizim) eq larınızda monitörlerinizde duyumunuzda pek değil bence...

şimdi mesela şu videoda adam önce baba bir preampe sonra da baba bir ses kartına girmiş altta açıklama kısmında signal chain mevcut...bende yorum yazdım presetleri yolla diyenlere siz bu tonu alamazsınız diye elemanda itiraz etti ama açın deneyin siz o gitar+preamp+ses kartı olmadan bu tonları alabiliyorsanız abi çekerim :)

bence o kadar ekipmandan sonra mesa boogie nin gerçek amplifikatörünü kullansalarmis :), adamlarin amaci ürünlerinin ne kadar gerçekçi oldugunu kanitlamak bunun içinde en iyisini kullanmaya çalisacaklar tabiki.
Bana kalirsa bu tür programlari kullanacak kisiler %80 ev kullanicilari, mesela ekipmani olmayan,maddi durumlardan alamayan yada evde ekipmani verimli kullanamayacagindan (en basiti sesi açamassin) bu tür simülasyon programlari bulunmaz firsat, ancak dediginiz gibi elde dogru düzgün preamplisi olan bir ses karti+bilgisayar olmadiktan sonra hepsi ayni cizirtili sesi verir özellikle high gain ampli simülatörlerinde.

@benseno haklısın özellikle yurt dışında öyle adamlar varki her türlü kafa kabine sahip ama gene gidiyor axe fx kemper falan zorluyor...tahminim olay biraz doyumsuzluk biraz da portatif meseleler bir süre sonra süper cazip gelmeye başlıyor...mesela ben provalara konserlere pedalboard taşımaktan usandım resmen eziyet geliyor gitmek istemiyorum en keyif aldığım şeye oysaki 2 sene önce nasıl özene bezene analog setup dizmiştim...

@benseno mesela ben provalara konserlere pedalboard taşımaktan usandım resmen eziyet geliyor gitmek istemiyorum en keyif aldığım şeye oysaki 2 sene önce nasıl özene bezene analog setup dizmiştim...
Bununda çözümü gine dijital ortamda, simülasyon ile bitiyor mesela G Major gibi tek bir aletle pedal tasima derdinden kurtulursunuz, ama is tube amp simülatörüne gelince biraz degisiyor hatta dahada zahmetli hale geliyor.Evinde gitar çalan ampliside olsada sesi açamayan yada kimseyi rahatsiz etmeden kendi halimde gitarimi çalarim diyen kisiye ampli tube ve diger VST ürünler büyük hizmet.

Geri