Beyin Tümörü Olabilir Mi?

Öncelikle geçmiş olsun diyeyim, eğer gitar çalabiliyorsan ve konuşman sarhoşvari bir hal almadıysa beyin tümörü olma ihtimali pek yok bildiğim kadarıyla. Bende birkaç kez nöroloğa gittim oradan biliyorum. Bunu, içini rahat tut henüz doktora gitmeden gereksiz stres yapma diye yazıyorum, yoksa bende doktor değilim. Keza doktor birisi bile olsa bu şekilde yazarak teşhis koyamaz, elbetteki fiziki muayene ve gerekirse tetkik isteyecektir. Yani mutlaka bir doktora git.
Tekrar geçmiş olsun, hayırlı haberlerini bekliyor olacağım.

Dostum hiç endişe etmene gerek yok. Sen de demişsin, öncelikle bir doktora görün tabi. Bunun dışında yorum istiyorsan; önce o telefonu bir bırak. 10 saat telefon elinden düşmezse hafızan elbette tutukluk yapar, hatta geriler. Beyin tümörleri öyle "espri anlamıyorum, kelimeleri unutuyorum" ile kalmaz. Buna ek olarak mide krampları, kusmalar, bilinç kaybı, istemsiz kasılmalar ve görme problemleri ortaya çıkartır. Hele ki dediğin gibi uzunca bir süredir varsa. Yani sen foruma yazmadan zaten etrafındaki kişiler seni hastaneye götürmüş olur. O yüzden rahat ol.

Aile hekimiydi diye biliyorum.Sitede bildiğim kadarıyla 3 doktoruz.Uzman var mı sitede bilmiyorum ama bir tane acil uzmanı olacak olan asistan arkadaşımız var,istanbul'da (suphiba nikli) ama siteye pek uğramıyor.Tıp öğrencisi 1-2 arkadaşa da rastlamıştım sitede.
Ama bu sorular için yanlış adres diyorum.
Beni de ekle 4 olsun :) Ben Genel Cerrahi uzmanıyım. Basss'ın sorularıyla ilgili gereken yorumları yapmışsın hocam zaten o konulara hiç girmiyorum. Alanımla ilgili değil çünkü. Dördüncü doktor olarak kendimi tanıtayım dedim. Yarın öbür gün birinin ihtiyacı olur falan bilinsin yani.

Beni de ekle 4 olsun :) Ben Genel Cerrahi uzmanıyım. Basss'ın sorularıyla ilgili gereken yorumları yapmışsın hocam zaten o konulara hiç girmiyorum. Alanımla ilgili değil çünkü. Dördüncü doktor olarak kendimi tanıtayım dedim. Yarın öbür gün birinin ihtiyacı olur falan bilinsin yani.

Merhaba.Ne güzel aramızda cerrah da var.Bu arada tus çok zormuş,gençler ne giriyorlar hocam.hepsinin hayalinde iyi bir dermatolog olmak var

Tus gerçekten tam baş belası bir sınav bence de. Ömür törpüsü. Ben üçüncüde ancak genel cerrahiyi kazanabildim. Rahat bölümler çok rağbet görüyor tabi. Yoğun, stresli ve riskli bölümler ile daha rahat bölümler arasında kazanç farkı olmadığı için her kez aynı parayı kafası rahat bir şekilde kazanmak istiyor. Bu konuda da gayet haklılar. Bölümümü seviyorum ama başka bölümlere imrenmiyor değilim. Manevi tatmin bir yere kadar ;)

Geri