Ikinci El Fender Alırken Manyetiklerinin Orjinalliğini Nasıl Anlarız ?

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda cavalera tarafından 22 Eylül 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar Selam
  Siteye yeni üye oldum sayılır. 1998 de ilk elektromu kadıkoy Asa dan artık malesef fast food dukkanı oldu. şimdiki SRV yi işleten Özlemden almıştım. Elime bir sürü gitar geçti ama bu aletlerin donanımlarından cok detaylı anlamıyorum. Hiç fenderim olmadı :) Niyetim ikinci el temiz bir amerikan fender almak, cok acelem yok, uygun fiyatlı kafama yatan bir gitar arıyorum. Benim sormak istediğim, forumda da gördüğüm kadarıyla gitarları modifiye eden bir cok arkadaş var. İkinci el fender alırken manyetiklerinin değişmediğinden yani üzerindekilerinin orjinal oldugunu nasıl anlayabilirim ? Teşekkürler..
   
  Mustafa İLKER bunu beğendi.
 2. selamlar , öncelikle siteye hoşgeldin. Pickguardı söküp manyetiklerin altına bakarak anlayabilirsin .Hatta fotograf atarsan bizde elimizden geldiğince destek oluruz. Saygılarımla Mertkan
   
  cavalera bunu beğendi.
 3. Bunun yanında alternatif olarak manyetiklerin lehimlerini de kontrol edebilirsiniz. Manyetikler değişse de genellikle potanslar değişmez.
   
  cavalera bunu beğendi.
 4. Genelde arkalarında basit bir seri no yazar, sonraki serilerde beyaz olarak da ayrıca yazıldı ama hepsinde yok. Aslında bilen için kolay diyebilirim. Tipi, kablo renkleri filan oldukça belirlidir. Bunlar harici bir de direnç kontrolü yaparsanız çözersiniz, Fender setler, standart olarak 7.2k-6k-6k civarı olurlar. Burada foto olursa rahatlıkla anlarız.
   
  cavalera bunu beğendi.
 5. Bu konuda benim de benzer bi başlığım vardı göz atabilirsin :) bilgisayardan girdiğimde link de paylaşırım ancak şimdilik profilimde bulabilirsin.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş