Sx Sst62, Alesis Core 1 Ikilisi

'Elektro Gitarlar' forumunda MochescaSRV tarafından 18 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

1. Merhaba arkadaşlar 750 liralık bir bütçem var elektro gitar olarak Sx sst62 ses kartı olarak da Alesis Core 1 düşündüm. Bu fiyata en uygunu bunlar mıdır yoksa önerisi olan var mı?

2. ses kartını 2.el alıp gitarıda illa stratocaster istiyorsan squier bulletstratlar sx'den daha iyidir

3. cümle biraz devrik oldu kb :D

4. welmour

welmour

560
    1,113
    9,006
    Ben squier ların sx lerden iyi olduğunu düşünmüyorum. Hatta tam tersi oranlarsak gözünüz kapalı seçeceğiniz herhangi bir Sx in squier dan daha iyi olacağını düşünüyorum. Tabii japon vs. squier'lardan bahsetmiyoruö. İyice denemek lazım ikisini. Bir de amfi yerine ses kartına yönelmenin özel bir sebebi var mı? Ses kartı daha zahmetli ve uğraştırıcı kişisel kanaatim

5. Ses kartını akustik gitarı bağlayıp kayıt almak için kullanırım genelde. tabii vokal kayıtları için de

6. Ayrıca Squier Affinity stratım var endonezya üretimi. Sx bana daha iyi geldi. bulletla karşılaştırmaya girmedim hiç.

7. SX iyidir ama, sağı solu da belli olmaz. Bu yüzden ben SX'lere özellikle de 57 ve 62'lere sadece ucuz ve fiyatına göre çok iyi ağaç gözü ile bakmayı tercih ederim. Genelde manyetik hariç donanımlarının kalitesi hiç belli olmuyor. Kimileri uzun zaman gtürüyor, kimileri de "Derhal değiştir benii!!" diyor.

@malikgirmez tecrübelerim doğrultusunda sana katılamayacağım. Bullet'ler Squierlar'ın en alt serisi. Ancak kalite kontrolde gözden kaçmayı başarmış çok rezil bir SX'ten iyi olabilirler.

erenkavukcu bunu beğendi.
  8. @hackeiommi Eee hocam, bu bütçeye alınabilecek en iyi gitar ve ses kartı bunlar mıdır?

9. Gitara, strat istiyorsan deneyerek alman şartı ile (bu işin genel kuralı bu) evet diyebilirim. Zira kötüsü denk gelirse Affinity'ye hasret kalırsın.

Ama ses kartları hakkında olağanüstü cahilim. İşin o tarafı için ne desem uydurma olur. Bu yüzden gitardan ötesine karışmadım ilk mesajımda :)

10. Ziyan olacak bir kişi daha. Özel mesaj atın konuyla ilgili bana.

11. Hayırdır? Bu kadar özel ne var? Döküver hele eteğindeki taşları.

HmzGkgz bunu beğendi.
  12. Hallettik hocam.

13. Ben gitar seçimi konusunda hemfikir değilsin, itirazın var gibi algıladım. Bu yüzden başlıkta tartışılsın, fikir alış verişi olsun diye hamle ettim. Başka bir konuysa eyvallah.

14. Var hocam da arkadaşımız siparişi vermiş. Gitti paralar. :)

metallicastic bunu beğendi.
  15. Sen yine de itiraz ettiğin noktaları yaz, gerekirse fikir alış verişi yapalım, biri okur faydamız dokunur az çok :)

HmzGkgz bunu beğendi.
  16. @HmzGkgz Ben diyorum affinity stratım var. Sen sx alma bullet daha iyi diyorsun hocam:) Boşuna bullet falan önermeyin yani.

17. @hackeiommi hocam Bridge'de Single'den nefret ederim. Orayı bi aç, bir Humbucker girsin oraya. Klavye de çok rahatsız bence, kulakçıların da tipi kötü.

@MochecsaSRV Yok Bullet demeyeceğim de ben SX alsam Alder Tele alırım. Her tarzda nasıl çalacaksınız SX'le? Bence en azından HSS olmalı sizin alacağınız gitar. Ben olsam direk Epiphone veya Schecter bakardım o bütçede.

18. welmour

welmour

560
    1,113
    9,006
    Bullet da Sx de kullanmış biri olarak rahatlıkla söyleyebilirim SX'in daha memnun edeceğini. Ki bullet da rastgele alınmış değil 15-20 gitarın arasından seçilmişti. Marka takıntılarına bakma SX'e boşa fakir adamın Fender'i demiyorlar iyisi acayip oluyor. Üzerine bir de aksam+manyetik takviyesi yapılırsa tadından yenmez.

HmzGkgz ve hackeiommi bunu beğendi.
  19. Hocam selamlar. Yenmiyor da SX'in Tele'si güzel sadece, Alder olan. Onun dışında Squier'de minik Fender yazısına para veriyoruz.

20. HSS Squier'im var zaten. Sx telecaster'a da sahip oldum. 5 ay kullandım fakat stratını deneyince sattım teleyi

Bu Sayfayı Paylaş