Boss Me-80 Ile Line Pod Hd500

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda Can Zeray tarafından 19 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

 1. Arkadaşlar prosessör almayı düşünüyorum ve bu iki ürün var aklımda. Aralarındaki fiyat farkına değer mi ? Sahnede kullanmak için alıcam. Boss'un sıfırı 1000 tl pod h500 ün ki ise 2000 tl bu arada 1000 tllik farka değer mi ? Sahnede genelde Alternatif rock için kullanıcam.
   
 2. bossları çok övüyorlar.hd 500 kullanmış biri olarak modellemeleri beğenmedim diyebilirim.boss gt8 öneririm.aşağı yukarı aynı fiyat olması lazım.üniversitemizin canlı sahnesinde bir arkadaşımız squier gitarı ile amerikan fender tonları almıştı resmen ki prosesörler yüksek seste açığa çıkar,dijitalleşir diye biliyorum.Özetle tavsiyem gt8'dir.
   
 3. anladım peki boss me 80 ile boss gt8 arasındaki fark nedir nasıldır biliyor musun ?
   
 4. bilmiyorum fakat gt 8'i dinledim.çok başarılı bir cihaz.
   
 5. konu baslığı ile ilgili fikirleri olanlardan cevap bekliyorum
   
 6. Olayı farklı anlatayım;
  Boss= tofaş şahin, Line 6 = opel astra.
  İkisi de götürür ama sürüş keyfi yol tutuş önemli dersen line6

  Amfi modellemelerinde ve kabin similasyonlarında GT8 ve ME80, line6 modellerinden çok geridedir. ama efect kullanıp ambulans sireni, Uçan daire sesi çıkartayım dersen Boss tercih edebilirsin. O işleri iyi yapıyor.
   
  hackeiommi ve arkham_rock bunu beğendi.
 7. Hadi ya sahnede yaratacağı fark barizdir diyorsun yani ?
   
  Single_FACTOR bunu beğendi.
 8. Ben de bunu yazacaktım da Boss'u çok bilmediğim için karışmak istemedim. Bende de Pod X3 var ve HD500'ün çok gerisinde bir model olduğu halde simülasyon olayında çok başarılı. Bence efektleri de gayet güzel ama genel yorumlarda Boss, Zoom gibi markalardan geride olduğu söylenir hep.
   
 9. hd500 birkaç kat iyi bir modelleyici. Yani aradaki 1000 TL'lik fark olarak düşünmek anlamsız. Daha gerçekçi birşeyler istiyorsan hd500 almalısın. Aynı şekilde daha ileri seviyede Axe-Fx hepsini ezer geçer. Şimdi aradaki 3000 TL farka değer mi? demek yine abes bir soru olur.
   
 10. Anladım olayı çok teşekkür ederim
   
 11. Merhaba! Bu başlığı açan bir milyonuncu kişisiniz. Line 6 Helix için 1'e, Axe Fx 2 için 5'e basınız.
   
  darkafter ve Furkann bunu beğendi.
 12. Sözlükçü mod on: Hemen linçe katılayım, aynı zamanda tarzını yazmayı unutan ve imladan da sınıfta kalan kimbilir kaçıncı üyesiniz :)

  Sözlükçü mod off: Linç bitti, şimdi ciddiyet.

  Şaka bir yana, aslında tercihin @Single_FACTOR 'ün dediği gibi cevap ihtiyacında saklı. Hayli eski model POD'unu -lambalı amfi almasına rağmen- hala kullanan biri olarak, öncelik drive ise Line 6 derim. (Ki sanırım HD500 efekt konusunda da pek geride değil) Line 6 amfi tonlarını taklit etmede çok çok başarılı. Adi, Tahtakale yapımı mikserde bile çok güzel tonlar almışlığım var. Ama ağırlık efekt ise Boss. Zira efekt hadisesindeki tecrübesini kullanmayı iyi biliyor. Tabii sonucu senin kulağın belirler yine de.
   
  Son düzenleme: 20 Ekim 2015
  parasetam0l, tunckk ve sixfeetunder bunu beğendi.
 13. Ağzımdan kelimeleri aldın valla:)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 14. Eyvallah :) Lambalı öncesi dönemimden satmadığım tek şey POD. Bazen geç saatte cep amfisine bağlayıp, kıpkısık ses seviyesinde "İşte düşük seste adam gibi ton alabilmenin en emin yolu" dediğim oluyor :)
   
  HmzGkgz ve sixfeetunder bunu beğendi.
 15. :)line 6 in kabin modellemeleride çok başarılı çünkü ,boss me 80 de zaten kabin ayarı denen bişey yoktu biraz kurcalamıştım ama efectleri pedalları gibiydi nerdeyse sevmiştim.At the gates bile geçen seneki konserlerinde line 6 hd500x le çıkmıştı zaten bizzat konuşmuştum elemanlarla facede konserde line 6 hd500x kayıtlarında engl savage 120 ve diezel vh4 kullanmışlardı,
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 16. Benimde ilk lambalı amfi hibrid oda marshall valfstate 100 mü 150 mi neydi eygidi günler nerden nereye 500 tl ye almıştım sora dedimki amfiye baya para yatırdım diye üzülmüştüm.:(:)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 17. Boss gt 10 'u sahnede kullanmış biri olarak çok net söyleyebilirim ki, pod x3'ün modellemelerinden bir kaç gömlek daha geride. Bende 2000 'li yıllardaki turkrock muhabbetine geri döndüreyim mevzuyu: Analog candır.
   
  behicayhan bunu beğendi.
 18. Line6nın prosesörleri bosslardan daha ileridir hepsini deneyerek gördüm.
   
 19. Me 80 ile Pod HD500 aynı sınıfta prosesörler değil ki arkadaşlar,HD 500 Boss GT100 ile kıyaslanması daha doğru olmaz mı?...Ha Boss ve Line 6 markaları kıyaslanıyorsa müsadenizle iki kelamda ben edeyim.
  Turkrock ve diğer forumların alım satımlarına baktığınızda yığınla satılık Pod ilanı görebilirsiniz.İsterseniz Boss GT ve POD prosesör ilanlarını tarayıp sayılarını kıyaslayın.Ayrıca forumda bundan önceki aynı içerikli başlıklarda "POD 500,300,xt vs..hayatımda gördüğüm en iyi prosesör,olağanüstü,mükemmel....." beyanatı verip 3 ay sonra gt100 takaslı satılığa çıkaran abilerimize de şahsen rastladım.Hatta sattıktan sonrada GT 100 ilanı açan bile oldu.
  Forumlarda geçmiş 5 yılın kullanıcı yorumlarına bakarsanız POD ların ekran bozulması veya yanması ,switch ve potans arızası,slot temazsızlığı gibi arıza yorumlarına fazlasıyla rastlayabilirsiniz.Peki kaç tane bozulan boss duydunuz?...Hala 90'larda üretilmiş prosesörleri ortalıkta gezmekte.Sağlamlık yönünden OPEL'i Boss haketmektedir.Bana göre sahne kullanımında önemli bir etkendir.
  Kullanmadığım için modelleme konusunda çok tecrübem ve bilgim yok ama gördüğüm kadarıyla Boss'un modellemelerinde Line 6'e ait herhangi bir klasik yok.Oysa Line 6 ve diğer markalara baktığınızda menulerde MT2,DS1,OD1,CH1,Jazzchorus vs birçok boss roland klasiğini görebilirsiniz.Line 6 klasiği gördüğümü hatırlamıyorum.
  Doğrudur yanlıştır,vesselam benim gözlemlerimde böyledir.Boss gt8,PODX3,POD HD500,Boss me 70 uzun süreli kullandığım prosesörler.Şu an GR55 var ve çok beğeniyorum.Sonuç olarak Özgür'e katılıyorum.
   
  Özgür ÖNER bunu beğendi.
 20. Behicin dediği üyelerden biri olarak. Yıllarca hem boss Hemde pod un tüm processorlerini kullandım. Hatta en son kendimi parçalayarak bir hd500 aldım. Yalnız forumun üzerimde yaratmış olduğu aç gözlüluk hastalığına bağlı olarak satıp gt100 aldım. Yalnız bu benim icin büyük bir hüsrandı. Gt10 bile cok daha başarılı olduğunu ifade edebilirim. Yine son olarak hd500 aldım ve suan icin daha iyisi çıkana kadar kullanacağım tek processor bu
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş