Laney Ti15 Amfi Sorunu

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda kutay tarafından 1 Kasım 2015 tarihinde açılan konu

 1. Merhabalar. Son iki haftadır amfimde yaşadığım sorun artık ciddi anlamda canımı sıkmaya başlayınca konuyu açma gereği duydum. Amfide sesi değiştirirken cızırtılar geliyor ve bazı volume derecelerinde ses metalikleşip bozuluyor. Ara ara ses kendiliğinden azalıp çoğalıyor. Bana mı öyle geliyor yoksa gerçekten öyle mi emin değilim ama sanki ses önceye göre sanki daha boğuk ve cansız geliyor gibi. Sorunun kaynağı hakkında hiçbir fikrim yok. Yardım edecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.
   
 2. Anlattıklarına bakılırsa büyük ihtimalle lamba sorunu. Bir ara istersen amfiyi getir, bendeki lambalarla deneriz bir.
   
 3. Sağolasın abi. Bende merak ediyordum başka lambalarla nasıl değişim olur diye :) Birde içini açıp bakabilir miyim kendi imkânlarımla ne marka lamba kullanılmış öğrenmek adına?
   
 4. Şaseye falan dalma ha! Hayati tehlike içerir! Lambalarının markasına birlikte bakarız. Bendeki lambaları bir deneyelim de.
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 5. Tamam abi ellemiyim o zaman. Bir de benim pre lambaları ECC83. Sendekiler 12AX7 ise yine de yapabilirmiyiz bu işi?
   
 6. ECC83 ile 12AX7 aynı lambadır.
   
 7. :banghead::banghead::banghead: Abi cahilliğime ver ilk defa duydum böyle olduğunu. Neyse bilmemek değil öğrenmemek suçmuş değil mi:D
   
 8. Est. yahu. Sanki okulda adam gibi müzik, enstrüman bilgisi veriyorlar da sen mi almadın :)
   
  kutay bunu beğendi.
 9. Satılık - Jj Tesla Ecc83s/12ax7 Lambalar

  Reklam değil, aynı olduklarını göstermek için yani. :cool:
   
  kutay ve hackeiommi bunu beğendi.
 10. devastator bunu beğendi.
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş