Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

rebelwolfman demiş ki:
ben death metale uygun birşeyler arıyorum. nette araştırdığımda şunları uygun gördüm:
digitech death metal veya boss mt2...
hangisini önerirsiniz? veya dahada iyi pedal varmı önerebileceğiniz

Bence Digitech Death Metal çok dolgun tonları var mt2 nin digiteche gore daha tiz bir tonu var tabi bence önce dene ondan sonra hangisini beğenirsen al en uygunu o ;)

plaROCK demiş ki:
rebelwolfman demiş ki:
ben death metale uygun birşeyler arıyorum. nette araştırdığımda şunları uygun gördüm:

Bence Digitech Death Metal çok dolgun tonları var mt2 nin digiteche gore daha tiz bir tonu var tabi bence önce dene ondan sonra hangisini beğenirsen al en uygunu o ;)
bu arada unuttum bütçen iyiyse EHX(Electro-Harmonix)Metal Muff a bakmanı öneririm ayrı bir alternatif :)

rebelwolfman demiş ki:

ikisi de hem müzik için hem de maddiyat için çok uygun iki alet fakat müzik açısından, sesler açısından kendini tatimn etmek istiyorsan boss mt2 kullan derim. Şahsen ben onu kullanıyorum ve çok da memnunum. İstediğim soundu veriyor. Ayırca heavy metal için daha destekli bişiler olsun diyorsan boss ds-1 şiddetle önerilir...

Şuna dikkatini çekerim digitech kullanırken amfinin sesi açıldıkça çok kötü inanılmaz bir ses verir ama evde küçük çaplı çalışacağım dersen çok iyidir.

Alternatif önerim ise Mxr Doubleshoot olur. Paran varsa hemen al derim. Tam ritmlik ve soluluk bir pedal...

Benden bu kadar :)

plaRock ve serox yazılarınız için çok teşekkürler

ehx metal muff u profesyönel olduğumda almayı düşünüyorum :) gerçekten süper bi alet

serox demiş ki:
Şuna dikkatini çekerim digitech kullanırken amfinin sesi açıldıkça çok kötü inanılmaz bir ses verir ama evde küçük çaplı çalışacağım dersen çok iyidir.

aslında evde rahatlıkla kullanıcağım amfi almak istiyorum 10 veya 15 w önerdiler. digitech alırsam bahsettiğin kötü ses çıkmaz umarım :)
ayrıca biraz mt2 den bahsedebilirmisin artı yönleri olsun verdiği sound bakımından olsun.. kimisi doğru dürüst solo atılmadığından bahsediyor doğrumu?

rebelwolfman demiş ki:
plaRock ve serox yazılarınız için çok teşekkürler

ehx metal muff u profesyönel olduğumda almayı düşünüyorum :) gerçekten süper bi alet

serox demiş ki:

aslında evde rahatlıkla kullanıcağım amfi almak istiyorum 10 veya 15 w önerdiler. digitech alırsam bahsettiğin kötü ses çıkmaz umarım :)
ayrıca biraz mt2 den bahsedebilirmisin artı yönleri olsun verdiği sound bakımından olsun.. kimisi doğru dürüst solo atılmadığından bahsediyor doğrumu?
MT2 yle solo da atarsın ritmde death metaldede solo atılamaz diye birşey yok istersen cleande de powerchord dene yine ses duyulur :D ben epeyice digitechin analog pedallarnı denedim ve bende digitechin o uyduruk rp80 prosesorlerindende mevcut,serox un da dediği gibi digitech tek bu teknojiyi geliştirememiş gerçi amfine bağlı(ben 100wattlık fender kullanıyorum :eek: ),sesi atınca ton kötüleşmiyor fakat hassaslaşıyor ve tabi haşırtılar gereksiz sesler geliyor, bu da iyi bir izlenim değil.Her ikisindede alacağın amfi çok önemli orta seviye birşeyle ev için ideal distler alabilirsin ama yine diyorum mt2 az da olsa digiteche göre daha tiz,digitechse mt2 ye göre daha basslı deneme şansın varsa dene bass tiz olayını ve alacağın amfiyi kıyasla o amfi tiz mi biraz basslımı düşün ekipmanlarına,kulağına ve en önemlisi bütçene göre birini al ;) :)
saygılar plaROCK umarım yardımcı olabildim.

plaRock bu detaylı anlatımın için çok saol :)

digitech rp80 i bir arkadaşın kullanmalık verdiği washburn ile birlikte kullanıyorum. en kalın presete ayarladım herşeyi, tatmin edici gibime gelmedi. bu yüzden distortion almaya karar verdim :D
ama bilmiyorum belkide prosesör almalıyım. çünkü herzaman sert takılmam diye düşünüyorum. arada slowada kayarım belki. kafamda soru işaretleri var, ilk defa gitar alacağım için herşeyin en iyisini olmasını istiyorum. parayı doğru kullanmak istiyorum:)
prosesör olarak ne önerirsin? en kalına kadar gidebilen ve en uygun fiyat olarak

tekrar saygılar :)

@rebelwolfman

ben de death, progressive metal tarzında şeylerle uğraşıyorum ve digitech'in metalmaster pedalını kullanıyorum epey de memnunum hem mixer hem de amfi girişine sahip oluşu da bir artı. Death Metal pedalını bunun yanında etkisiz eleman gibi görmekteyim =)

Görünüşüne bakılırsa pod 2.0 ayarında birşey sanırsam. Bir de bayağı eski bir alet galiba, internet sitesinde bilmem kaç yıllık monitörler filan var :D .

Ya sitesindeki tonlar çok iyi, fazla iyi; o kadar iyi olmaması lazım... O yüzden onlara güvenemiyorum... :)

Ben biraz daha araştırayım en iyisi... Yine de teşekkürler

grunge göründüğü kadar kısıtlı bi tona sahip bir tarz değil, çeşitleri var fakat kurt ün gitar tonlarında etkili olan gitardır, eski üretim limon renkli ds1 kullanmaktaydı fakat o tonu veren gitarıydı, bi de ehx pis chorus kullanırdı işte. onun dışında alice in chains den jerry cartnell apayrı geniş tonlar kullanırdı zaten daha sert ve olması gerektiği gibi

Blue Jean'in zamanında verdiği çıkartmadan bakıp söylüyorum.Arkada bir adet Boss Ds-2 var.Small Clone bide büyük bir şey duruyor önünde o da bi üstteki fotodan yazıyorum poly chorus sanırım.Arkalarda da bir tane Boss Dibox var.Sahne değilde daha çok bir stüdyo havasında bir yerde çekilmiş bu foto .. Yanlışım varsa özür dilerim :)

Pardon yazmamışım söylediklerim Kurt Cobain içindi :) Ama ekipmandan da anlaşılır :p

abi gerçekten fena bi pedal o ya :D neyse guitargeekteki resimde kurtun ekipmanı var ancak unutmayın kurt small clone kullandıgında bu pedal o kadar meshur değildi. kendinize en uygun ekpmanı deneyerek seçmelisiniz, ama dijitalden uzak durun grunge minimalizmine çok ters bence :)

Wah almayı düşünüyorum, sizce ibanez wd-7 nasıldır? jim dunlop dimebag nasıldır? daha çok sololar için kullanacağım pedalı.. fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

Genelde wah tonunu kendin beğeniyorsun. Ona göre her tarza uygun oluyor zaten beğendiği sürece :) . Eğer wah konusunda az çok bilgin varsa deneyip hoşuna gideni almanı öneririm.

Mesela bana sorarsan wd-7 derim :) .

Dreahte demiş ki:
Wah almayı düşünüyorum, sizce ibanez wd-7 nasıldır? jim dunlop dimebag nasıldır? daha çok sololar için kullanacağım pedalı.. fikirleriniz için şimdiden teşekkürler..

arkadaşında dediği gibi wah pedalı çok göreceli bir alet.ibanez wd7 çok güzel bir pedal ama başlangıç olarak ikinci el gcb95 ve morley bh1 almanı öneririm.hem alım satımı kolay hem temel wahları öğrenmiş olursun.switchli ve switchsiz kullanım farkına bakar kendine uygun olanı seçersin.

mrb arkadaşlar ben pedal almak istiyorum
wahh ve distortion tercihim , 70-80 ler hard rock ve heavy metal dinliyorum
gitarım ibanez sa 32

ne önerirsiniz makul fiyatlarda?(profesyonel değilim kendi gezegenimde takılıyorum)

teşekkürler saygılar

Geri