Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

arkadaşlar wah pedalı almak istiyorum..sizce crybaby gcb95Q mu yoksa bad horsie2 mi dersiniz..tarz olarak hard-heavy karışımı high gain sololar içeren bir tarz yapmaktayım.. avantajları dezawantajları wede kesin fikirlerinizi yaazarsanız sewinirim ..

yutup123458 demiş ki:
hocam , ''uğraştıgım tarz heavy trash death felan filan işte'' demişsin.bana biraz alakasız tarzlar gibi geldi :) yoğunlaştığın.asıl almak istediğin tonu söylersen arkadaşlarımız daha kolay yardımcı olur sanırım :)

saygılar

Yeni gördümde bunu acaip dikkatimi çekti. Yani şimdi thrash, death, heavy birbirinden çok alakasız öyle mi, metal başlığı altında. :D İnanamıyorum.

soulwalker demiş ki:
yutup123458 demiş ki:
hocam , ''uğraştıgım tarz heavy trash death felan filan işte'' demişsin.bana biraz alakasız tarzlar gibi geldi :) yoğunlaştığın.asıl almak istediğin tonu söylersen arkadaşlarımız daha kolay yardımcı olur sanırım :)

saygılar

Yeni gördümde bunu acaip dikkatimi çekti. Yani şimdi thrash, death, heavy birbirinden çok alakasız öyle mi, metal başlığı altında. :D İnanamıyorum.

thrash ve heavy benzer evet.death in thrash kökenli olduğunu bi kenara atıp,günümüz death gruplarının ''müziklerini'' yaptıkları ''parçaları''baz alırsak.Behemoth ,Amon Amarth,Necrophagia vb. gibi. ne thrash nede heavy ile bi benzerlik göremiyorum ben.ve gören olduğunuda sanmıyorum.ve hal böyle oluncada ''alakasız'' demek yanlış olmuyor ;)

yutup123458 demiş ki:
soulwalker demiş ki:
yutup123458 demiş ki:

saygılar

thrash ve heavy benzer evet.death in thrash kökenli olduğunu bi kenara atıp,günümüz death gruplarının ''müziklerini'' yaptıkları ''parçaları''baz alırsak.Behemoth ,Amon Amarth,Necrophagia vb. gibi. ne thrash nede heavy ile bi benzerlik göremiyorum ben.ve gören olduğunuda sanmıyorum.ve hal böyle oluncada ''alakasız'' demek yanlış olmuyor ;)

Benzerlik goren var o tarzlar arasinda. Ben mesela.

ghostknight demiş ki:
yutup123458 demiş ki:
soulwalker demiş ki:
yutup123458 demiş ki:

saygılar

Benzerlik goren var o tarzlar arasinda. Ben mesela.

hala ''alakasız'' dememe sakınca bir durum göremiyorum..

Çok üzgünüm vevap veremiyorum bu soruya,varsa joker hakkımı kullanabilirmiyim... yazdıklarımı dikkatli okumadan bişeyler söylüyorsunuz beyler.ben ''death ekipmanı'' ''power ekipmanı'' ''heavy ekipmanı'' diye bi ayrım yaptımmı ??? metal müziğe uygun her türlü ekipmanla (burda kastım;bi hollow body gitarla death yapmak gibi.şimdi siz bunada bi örnek bulursunuz.mutlaka vardır forumda hollow body sahibi ve death yapan bi arkadaş. ) bunların hepsi pekala yapılabilir.he şu metal bu metal diye neye göre ayırıyorsun diceksiniz,eminim hepimiz aynı türe göre ayırıyoruzdur.dist dolgunluğu,sert yada daha yumuşak rifler,bateriler falan filan.e hal böyle oluncada.istenilen metal türevi için tarza uygun yorumu yapma hiçte saçma değil.sert bir dist. pedalıyla tabiki her metal türünü yaparsın.ama o tarza en çok yaklaşmak , o pedaldan çıkan sesin istenilen parçalara maksimum uyumluluğu önemli değilmidir!!! o pedal gider bu pedal gitmez derken yola çıkılan ana düşünce budur.

hepinize iyi eğlenceler..

Şimdi o türler için birbiriyle alakasız diyosun, birbiriyle alakasız türler ise onlar, ekipmanlarıda birbiriyle alakasız olur, değil mi? Ben oraya dikkat çekmek istedim. :)

Abuk subuk yerlere konu açtığım için özür dilerim, acemilik işte :D Neyse. Arkadaşlar Digitech RP250 ya da Behringer V-AMP 2 den birini alacağım. Kararsız kaldım, ne tavsiye edersiniz

Arkadaşlar metal muff hakkındaki goruşleriniz için cok teşekkur ederim. Aleti taktım benim dean kudurdu resmen. :D gitarı hiç böyle görmemiştim 8O kesinlikle herkesin kullanmasını tavsiye ederim bomba bir alet ;)

ED-1 denemedim. Aradigin sey transparanliksa CS-3. Dyna Comp kompresyonu fazla drive'i az bir drive pedali gibi, kendi karakterini katar. Ama o karakteri cok seven, bir suru insan var o ayri.

Merhabalar benden de bir soru gelsin. şu aralar bossGT6 ve zoom g7.1u arasında kaldım Smile İkisinide kullanmış olan arkadaşlarımız bana bu konu hakkında yorum yapabilirler mi. Mesela hangisi ton açısından daha güzel? wah pedalları yeterli mi sizce? Ve en önemlisi bunları 2.el olarak düşünüyorum bu yüzden hangisin fiyatı nekadardır? Şimdiden teşekkürler...

2 senedir gitar calıyorum.ibanez gax 30 gıtar ve marshall 10 watt amfım var.murat gogebakan ,kurban,linkin park ,limp bizkit felan calmayı dusunuyorum.ama agırlıklı olarak anadolu rock ..
hangi pedal veya processorlerı onerırsınız.

digitech rp 90 almayı düşünüyorum rp90 'ın drive tonlarını kullanmıycam yani clean tonları almak için kullanıcam yanına onunla beraber mt2 kullanabilirmiyim daha tam olarak pedal alacak seviyede değilim ne istediğimide net bilmiyorum ama rp90 ın clean tonları ve mt2 şimdilik benim işimi görür bu ikisini almam akıllıca olurmu teşekkürler.

Yeni seri rpleri bilmiyorum ama eski seri gibiyse dijital prosesöre girdiğin mt2 den tat alamazsın.Aslında mt2 neden düşündüğünü de bilmyorum.
Metaf muff ,dime distortion dururken neden mt2.Daha önce aldıysan o ayrı.

Geri