Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Herkese selam olsun,

Bende ufak bir setup var:

Boss ds-1
boss sd-1
Crybaby GCB95
Mxr phase 90
Valvestate vs30r marshall amfi

Bir pedal daha alacak fırsatım var. Ortalıkta dolanan bir mxr 10 band eq muhabbeti var. Bu pedal bana ne gibi faydalar sağlar. Para biriktirip onu mu almalıyım yoksa hazır fırsatım varken daha uyguna başka bir pedal mı almalıyım?

Tavsiyenizi bekliyorum...

compressor alıcam ama karar veremiyorum.

marshall ed I- boss cs3-add+ comp-tainer.

bu pedallar hakkında bilgisi olan varsa paylaşsın

sololarda daha iyi netice almak için alıcam bu pedalı hem sustain açısından hemde arada kaybolan, diğerlerinin yanında ezilen sesleri yakalamak için hangisi işimi iyi bi şekişde görür?

not:iyi/kötü gibi sığı ve basit cevaplar vermeyin,sadece özelliklerini söyleyin hangi pedal ne için kullanılır fln onlardan söz edin.sonuçta bilgi görecelidir size kötü gelen bana iyi gelebilir.

pro bir vokal pedalı almak istiyoruz ama ne alayım karar veremedim.. aklımızda DigiTech Vocalist Live 4 var ama biraz daha bekleyip para biriktirip TC-Helicon Voice Live Vocal Floor Processor gibi birşey mi alsak karar veremedik... yorumlarınız neler acaba... bu markalar mydukkanda olan markalar başka pro pedal tavsiyeleriniz varsa yazarsanız seviniriz..

selamlar
aradım ama bulamadım konuyla ilgili birşey
ikinci el bi prosesör almak istiyorum fakat amfim yok .almayada bütçem yok .yani sahneye çıktığımda prosesörden direk mevcut ses sistemine giriş yapmam gerek .ama stüdyoda vs yine anfiyle kullanacağım .
aklımda bi sürü model var fakat sahnede güzel (doğal ,beni prosesörden soğutmayacak)tonları bana anfisiz hangi alet verir ? kullanımı (ton geçişi,yazması vs) da biraz rahat olsa iyi olur. gitar olarak rg350dx var. özellikle böyle prosesör kullanan varsa bana yardım edebilir mi ?
az da olsa anlatabildim derdimi sanırım
boss me50 gt6 gt8 gnx3 pod xt live yada başka bişey.hangisini almalıyım ?

mevcut ses sisteminden kastın miksere giriş diye tahmin ediyorum. miksere giriş yapıp iyi netice almak için kabin simülasyonu konusunda gayet iyi bir prosesör almanı tavsiye ederim. gt8 in kabin simülasyonlarını ben beğenmemiştim sadece efektleri güzeldi. şu an podxt live kullanıyorum. kabin simülasyonları ve driveları gayet başarılı bence. pod u miksere bağladığımda gayet iyi sonuç aldım. ton yazma meselesine gelirsek bilgisayara bağlayıp program üzerinden tonlarını kolayca yazabilir yada internette mevcut olan hazır tonları pod a yükleyebilirsin. bilgisayar üzerinden eq ayarı yapmak gayet kolay ve başarılı oluyor. bence prosesörlerin asıl sorunu aşırı tiz bir ses elde etmen sürekli ama ince bir eq ayarı sonucu bu sorundan kurtulabiliyorsun. pod xt live ı öneririm bu konuda sana.

Ben kaliteli ve sert bir distortion arıyorum , tarz olarak gothic metal ( epica ) gıbı , bı cok kısı mt2 ve eq ıle gayet ıyı ton alırsın demıslerdı haklılarda ama cok sıcak geldıgını soyleyemem, lambalı bı dist pedalı daha farklı olabılır mı mısal Radial Tonebone Hot British Tube Distortion , tarzı bır pedal dan sıcak ve oldukca sert tonlar alabılırmıyım ne önerebilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,

Acaba aranızda Line 6 POD Studio UX1 ve "guitarport online" kullanan var mıdır? Özellikle merak ettiğim, bu cihazı aldığım takdirde guitarport online'a bağlanabilir miyim, yoksa guitarport, POD xt, POD x3 cihazlarından birini almam şart mıdır?

Peşinen teşekkürler

bence prosesör alıncaksa boss gt8 ve üzeri veya pod xt live seçilmeli. tabi herkesin parası buna yetmez. o yüzden boşverin prosesörü. yavaş yavaş analog pedal dizmeye başlayın. bi süre sonra eksiklerinin tamamlandığında prosesör kullanmak istemezsiniz.

Herkese selam..

Sizce Sansamp Triac ile Sansamp Gt2 yi birlikte kullanmak nasıl bir sonuç doğurur? Eğer cevabınız evet olursa, nasıl bir kombinasyon olabilir? Mixere giriş yapacağım.. Gt2 yi direk mixer e girdiğimde çok kötüydü gelen ton..

CaliforniaDream demiş ki:
bence prosesör alıncaksa boss gt8 ve üzeri veya pod xt live seçilmeli. tabi herkesin parası buna yetmez. o yüzden boşverin prosesörü. yavaş yavaş analog pedal dizmeye başlayın. bi süre sonra eksiklerinin tamamlandığında prosesör kullanmak istemezsiniz.

tabi bu dizdikleri analog pedalların adam akıllı en az 1000 dolar üstü amfilerde performans verdiğini söylemek lazım. yoksa mg15 ve ds1 önünde durup sinek vızıltısı gibi ses elde eden arkadaşlarımızın vebali üstümüzde kalır :D

halilpazarlama demiş ki:
CaliforniaDream demiş ki:

tabi bu dizdikleri analog pedalların adam akıllı en az 1000 dolar üstü amfilerde performans verdiğini söylemek lazım. yoksa mg15 ve ds1 önünde durup sinek vızıltısı gibi ses elde eden arkadaşlarımızın vebali üstümüzde kalır :D

1000 dolar mı 8O

peki marshall vs30R nasıl bu konuda.bu yazın bi vs30R alıp mxr doubleshot distortion düşünüyorum bide badhorise wah.bi işe yaramicaksa almiyim boşuna :D

benimde bir sorum var belki sacma konuşacağım ama pek bilgim yok pedallarla ilgili. amfı olarak marshall mg250dfx var gıtar idarelik bi cort birde mt2 pedal ... yazın paramın elverdiği kadar güzel bir setup kuracağım ama arkadaşta ds-1 pedal var satmayı dusunuyo bende ınternetten bır zamanlar ds-1 tek basına distortionda yeterli değil ama önünde başka dist pedalı varken iyi oluyor gibi bişey duymustum. ds-1 i alsam mt-2 ile olurmu (en azından sololar ıcın, veya daha fazla ne elde edilebilir bu 2 li den )... fıyatıda uygun oldugu ıcın kafamı çeliyor .sızın düşüncelerizi alıyım dedım.

hellawaits demiş ki:
benimde bir sorum var belki sacma konuşacağım ama pek bilgim yok pedallarla ilgili. amfı olarak marshall mg250dfx var gıtar idarelik bi cort birde mt2 pedal ... yazın paramın elverdiği kadar güzel bir setup kuracağım ama arkadaşta ds-1 pedal var satmayı dusunuyo bende ınternetten bır zamanlar ds-1 tek basına distortionda yeterli değil ama önünde başka dist pedalı varken iyi oluyor gibi bişey duymustum. ds-1 i alsam mt-2 ile olurmu (en azından sololar ıcın, veya daha fazla ne elde edilebilir bu 2 li den )... fıyatıda uygun oldugu ıcın kafamı çeliyor .sızın düşüncelerizi alıyım dedım.
boostlamak booster olayını araştırmanı tavsiye ederim. ds1 ve mt2 bir arada iyi sonuç vereceğini zannetmiyorum.genelde 2 drive veya 1 dist 1 drive şeklinde booster kullanılır.mt2 normalde gürültülü bir pedal keza ds1de yüksek gainde gürültü yapmakta.mt2 zaten boostlamaya gelen bir pedal değil en azından ben performans alamamıştım.ama amfi driveını orta alt seviyelerde tutup amfiyi ds1 veya mt2le boostlayabilirsin.tabi bunda en güzel yöntem deneme yanılma.booster olarak en çok kullanılan pedallar ibanez ts9 boss sd1 digitech bad monkey v.s.

halilpazarlama sağolasın biraz araştırıyim neler oluyo diye anlamak için:) ben zaten amfiyi mt2 yı amfı drıve olmadan kullanıyorum eger yanlıs bılmıyosam dedıgın gıbı pek verım olmuyor .bende ds1 i amfı ıle beraber mt 2 yıde tek basına kullanmayı dusunuyorum sımdı... daha dogrusu ds 1 ın fıyatı 50 ytl olunca düşünmeye başladım:)

peki 1 sorum daha olacak. SANSAMP GT2 ne işe yarar abi :) similator dıyor biraz araştırdım ama pek tatmın olmadım arastırmadan arkadas güzel dist. tonlarında onuda kullandım dedı ama simulator pedal dıye gordum netten ... bu bi dist. pedalla güzel tonlar yakalayacagımız bırseymı yoksa gereksız bı pedalmı dıst. tonları için.

arnatuile demiş ki:
equalizer pedalları arasından hangisini önerirsiniz?
sizce gereklimidir equalizer pedalı
gerekliliği sana kalmış kaliteli bir sistem kullanıyorsan çoğu ekipman eqya ihtiyaç duymaz.mevcut kullandığın tonda bas mid tiz eksikliği hissediyorsan eq pedalı kullanabilirsin.en güzel eq lar üzerinde geniş ayar olanaklar sunan geniş bandlı rack sistem eqlar kanımca. pedal şeklinde satılan eqlar genelde birbirinden pek farklı değil.kısa ve çabuk bir ayarlamayla parlaklık veya tokluk yaratılmak isteniyorsa bbe sonic maximizer kullanılabilir.

halilpazarlama demiş ki:
arnatuile demiş ki:
equalizer pedalları arasından hangisini önerirsiniz?
sizce gereklimidir equalizer pedalı
gerekliliği sana kalmış kaliteli bir sistem kullanıyorsan çoğu ekipman eqya ihtiyaç duymaz.mevcut kullandığın tonda bas mid tiz eksikliği hissediyorsan eq pedalı kullanabilirsin.en güzel eq lar üzerinde geniş ayar olanaklar sunan geniş bandlı rack sistem eqlar kanımca. pedal şeklinde satılan eqlar genelde birbirinden pek farklı değil.kısa ve çabuk bir ayarlamayla parlaklık veya toklu yaratılmak isteniyorsa bbe sonic maximizer kullanılabilir.
Şöyle bi baktım bbe sonic maximizer için herkes öve öve bitiremiyor. sende kullanmışsın sen ne düşünüyorsun bu alet için amfiden cıkan yüksek basslı sesi adam edebilecekmi sence? veya aynı zamanda sololarda sesi berraklaştırabilecekmi. bi kac farklı versiyonu söz konusu arlarındaki farkı tartışıyor herkes? ne farkı var bende anlayamadım. ve bu aletle ilgili son soru ise türkiyede senkoptan başka bir yerden temin edilebilirmi?

şimdiden teşekkürler

Geri