Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

sertershach demiş ki:
chuck11 demiş ki:
Vox Tonelab SE
Zoom G9.2tt
Pod Xt live

sizce hangısı neden?
hiç birini denemedim açıkçası çok kararsızım proc veya analog setup konusunda sonuçta evde çalıyorum.forumları baya okudum ki sen de okumuşsundur.
Pod için daha çok modellemeleri iyi deniyor vox içinse tonları ve efektleri iyi deniyor. genelde vox övülmüş ama diğer iki markada bir çekişme sözkonusu.İyi diyen var kötü diyen var.
Bu durumu 2. kez yaşıyorum şöyle ki piyasada ikinci el pod ve boss çok fazla var gt10 lar yeni olsa bile o da bulunuyor ama tonelab yok!
2. el vox advt arıyordum bi zamanlar yine bulamamıştım doğru düzgün satan.Sonra vaz geçip sıfır avt50xt aldım amfi dediğin efektsiz olur diye.
çelişki şu ki ya vox çok fazla kullanan yok ya da alanlar çok memnun olduğu için pek satmıyor. Bunun ayrımına varamadım açıkçası hiç birini denemedim ama yardımcı olabildiysem ne mutlu bana =).

teşekkür ederim arkadaşım.bende yorumlardan pod ile vox arasında kaldım,zoom için bozuluyor falan denıyor,vox için vintage tonlarda başarılı modern tonları pek iyi değil diye okudum ve kullanım acısından vox ta wah ve dist. pedallarının aynı tuşta bulundugunu okudum kullanımı kötü etkılıyecek diye düşünmekteyim. kararsızım:D
bu hafta içerisinde almayı dusunuyorum kullanan arkdaşların yorumları hala benim için çok onemli.saygılar

1 sene kadar pod xt kullandım.ton olarak güzel ama çalış dinamiklerine fazla tepki vermiyor belli bir süre sonra açıkçası insanı sıkıyor bu yüzden çıkışına mxt ten band eq bağlamıştım hem boost hemde tona renk vermesi açısından baya memnundum ama sonra lambalı amfi alınca sattım.

vox tone lab se hakkında hiç bir bilgim yok ama geçen şöyle bir videoya denk geldim sesi baya hoşuma gitti: http://www.youtube.com/watch?v=kqsuet6lMzE

Elimde Yamaha elektro gitar var. 15'likte bir anfi fakat bir Overdrive/Distortion pedalı almayı düşünüyorum. Genelde çaldığım parçalar ağırlıkla metal (Metallica-SOAD-Slipknot vsvs.) Hangi pedalları yada bu özellikli pedalı al tavsiyesinde bulunursunuz?

Dave1Tan demiş ki:
Elimde Yamaha elektro gitar var. 15'likte bir anfi fakat bir Overdrive/Distortion pedalı almayı düşünüyorum. Genelde çaldığım parçalar ağırlıkla metal (Metallica-SOAD-Slipknot vsvs.) Hangi pedalları yada bu özellikli pedalı al tavsiyesinde bulunursunuz?
boss mt-2 işini fazlasıyla görür ozaman.soad ve slipknot için daha iyi bir pedal bulman çok zor.ki buldun diyelim,fiyatı yüksek olacaktır.15watt bir amfiye bağlamak içinde yüksek bir meblayı pedala vermek bence akıl karı olmaz.yinede sen bilirsin tabi.ama ben mt-2 derim.

yenidenyeniyine demiş ki:
Dave1Tan demiş ki:
boss mt-2 işini fazlasıyla görür ozaman.soad ve slipknot için daha iyi bir pedal bulman çok zor.ki buldun diyelim,fiyatı yüksek olacaktır.15watt bir amfiye bağlamak içinde yüksek bir meblayı pedala vermek bence akıl karı olmaz.yinede sen bilirsin tabi.ama ben mt-2 derim.
Overdrive/Distortion pedalı arıyorum. Sanırım sizin yönlendirdiğiniz sadece Distortion. Yanlışım varsa belirtiniz.

Ayrıca aklımda, Boss OS-2 OverDrive/Distortion veya Marshall JH-1 sizce hangisi alayım? Yada ısrarcıyım ben şunu al dediğiniz pedal nedir?

yenidenyeniyine demiş ki:
Dave1Tan demiş ki:

15 wattlık bir amfiyle bahsi geçen grubun tonlarını veya benzerini alamazsın.yüksek drivelı tonlar yüksek watt ve kabin ölçüsü ister.çünkü ufak kabinler basslı sesleri iyi veremezler.tavsiyem eğer bütçeyiorta halli oluşturacağım diyorsan prosesörlere bakmanı öneririm.analog sistemde dediğin tonları başarılı şekilde oluşturmak bütçeyi arttırıyor.

Banada tavsiye lazım.Özellikle yazacağım aletleri kullananların yorumlarını bekliyorum.

1- TC. Electronic Nova System
2- Line 6 M13
3- Rocktron Utopia G300
4- Digitech RP1000

Bunlar arasında kararsız kaldım.
Başka fikirlerinizde varsa değerlendiririm.

Banada tavsiye lazım.Özellikle yazacağım aletleri kullananların yorumlarını bekliyorum.

1- TC. Electronic Nova System
2- Line 6 M13
3- Rocktron Utopia G300
4- Digitech RP1000

Bunlar arasında kararsız kaldım.
Başka fikirlerinizde varsa değerlendiririm.
Sabit başlığa uğrayan olmayınca yeni konu açtım.

Pedal-Prosesör

Arkadaslar çeşitli pedallarıda prosesörleride araştırdımmm.Fiyatları zartu zurtu pedal set dizmek bana biraz karısık ve gereksiz geldi.Zaten amatör bi çalcıyım.Sağlam bi prosesör tercih etmemi mi önerirsinzi mesela(boss gt-8 veya korg vb)yoksa illede pedal set mi diz dersiniz?

Cevaplar içinn şimdiden teşekkür ederim iyi forumlar :)

hiç birini kullanmadım ama internetten edindiğim bilgilere göre herkes marshall ed-1 tavsiye ediyor(çoğunluk diyelim)ama yinede deneyerek en son kararı sen vericeksin...

halilpazarlama demiş ki:
sert tonlardan hoşlanıyorsan net desteği sağlam olsun evde bol bol kayıt yaparım diyorsan x3.yok ben vintage ton isterim tüp sıcaklığı isterim dersen tonelab al derim.
+1

bir ayrıntı ama x3 te mikrofon için XLR girişi ve vokal preampi gibi birşey var eğer gitar vokalsen ya da evde demo vokal kaydı yapacak ve ses kartın yoksa x3 derim...ben ses kartı almayayım diye x3 çıkmamışken zoom g9 aldım gitar kayıtları için ama sonradan vokal kayıtları için yine ses kartı ihtiyacı doğdu x3 alırsan böyle bir sorun olmaz...

Geri