Hangi pedalı&prosesörü alsam? Yeni başlayanlar için tavsiye başlığı

Behringer V-Amp 2 mi
Line 6 Pod 2.0 mi

Sanki vamp bana çok digital gibi geldi ama ürün hakkında çok + yorum var ne diyorsunuz sizce metal müzik yapan,sert tonlardan hoşlanan biri hangisini almalı?

JacksonKK demiş ki:
tempest demiş ki:
sert tonlardan hoşlanan biri v-amp almalı :) bence ikisinide dene denemeden alma
niye v-amp almalı peki? poda göre ne Artısı var sert tonlarda ?

ben pod2.0 a göre daha sert buldum, mesela kimisi seymour un tonlarını daha sert daha iyi bulur ben emg81 in tonlarını daha sert daha net buluyorum, bu benim hislerim, sert tonlara artısı olarak bişey diyemem daha sert derim sadece

ayrıca artılarını da hesaba katarsan vamp çok daha uygun, efektör+footswitch+soft case = 160 lira civarı bunun 50 sine switch desen 20 sine case efektör 90 liraya gelir. bence yeni başlayan birisi için ideal rakamlar

ve zaten denemeden alma diye ekledim... sonuçta bu herkesin yorumuyla olmuyo hoşuna gitmesi ve gitmemesi ile ilgili.

ehx english muff'n pedalı nasıldır ? lambalı amfilerle anlaşamadıklarını duydum, doğrumudur ? metal muff'tan çok çok iyimidir ? alıp hem blues, hem rock, hem heavy metal, hem thrash metal tarzında çalabilirmiyim ? yani bir english muff'n pedalım olduğunda drive konusunda tatmin olur, oturup susarmıyım ? ağırlıklı olarak 80ler heavy metal tonu arayışındayım fakat ara sıra vokalimle kafayı yarıp blues yaptığımız, üstüne tekrar çıldırıp thrash metal de çaldığımız oluyor. metal muff kullanıyorum şu anda, english muff'n elde etmeye değermi yoksa çokta abartılı değilmidir metal muff'a göre ? bilen, duyan, gören, tanıyan bir cevap verirse çok sevinirim.

sheliakonur demiş ki:
ehx english muff'n pedalı nasıldır ? lambalı amfilerle anlaşamadıklarını duydum, doğrumudur ? metal muff'tan çok çok iyimidir ? alıp hem blues, hem rock, hem heavy metal, hem thrash metal tarzında çalabilirmiyim ? yani bir english muff'n pedalım olduğunda drive konusunda tatmin olur, oturup susarmıyım ? ağırlıklı olarak 80ler heavy metal tonu arayışındayım fakat ara sıra vokalimle kafayı yarıp blues yaptığımız, üstüne tekrar çıldırıp thrash metal de çaldığımız oluyor. metal muff kullanıyorum şu anda, english muff'n elde etmeye değermi yoksa çokta abartılı değilmidir metal muff'a göre ? bilen, duyan, gören, tanıyan bir cevap verirse çok sevinirim.

Selam, ehx english muff'n çok enteresan bir pedal. Setup'ın geri kalanı ile çok etkileşimli. Buna en çok etki eden faktörler de gitar ve amfi. Ama öncesindeki buffer veya efektler de hatrı sayılır etkiyi yapacaktır. Tüplü amfilerin hepsi ile kötü gider demek pek doğru olmaz. Ama her amfiyle giden bir pedal değil. İşine yarayıp yaramayacağını görmek için kendi gitarın ve amfinle denemen lazım. Metal muff ile pek alakası yok o pedalın. Bir de, sağda solda değişik amfilerle çalışıyorum dersen bu pedal pek işini görmez söyleyeyim.

Merhaba Arkadaşlar..Ben Alexi 200 Elektro gitar almayı düşünüyorum..Geriye 1000 tllik bi bütçem kalıyor..Amfim ampteqlg15 .. sizce yeni bir amfimi almalıyım..yeni bir podmu yoksa analog setupmı?..önerilerinizi yazabılırsınz..Death metal çalacagım fazla clean çalmayacagım..teşekkürler..

bu arada alacagım ürünler abdden gelecek o na göre ürün söylerseniz sevinirim..yani abd den 1000tl ye alışveriş yapacakmışım gibi düşünün..teşekkürler..

Behringerin ds2 muadili bir pedalı var -Gerçi behringerin bütün pedalları başka bir pedalın muadili de :)- bu pedalı almak istiyorum. Sololar için. sert ve temiz bir distrotion alabilr miyim bu pedadan ? Tam anlatamadım ama anladığınızı umuyorum :) Ritim de iyi ama solo da çok cılız kalıyor ton. Sevmiyorum.

Monster_YGT demiş ki:
Behringerin ds2 muadili bir pedalı var -Gerçi behringerin bütün pedalları başka bir pedalın muadili de :)- bu pedalı almak istiyorum. Sololar için. sert ve temiz bir distrotion alabilr miyim bu pedadan ? Tam anlatamadım ama anladığınızı umuyorum :) Ritim de iyi ama solo da çok cılız kalıyor ton. Sevmiyorum.
dostum ds2 den temiz ton alınmıyorki muadilinden alınsın hemde behringer :D

halilpazarlama demiş ki:
Monster_YGT demiş ki:
dostum ds2 den temiz ton alınmıyorki muadilinden alınsın hemde behringer :D

Hadi ya :LOL: tamam o zaman :D

bende grunge severim,ekipmanıda ona göre topladım sayılır.Boss ds-2,add tube drive(yeni aldım daha nerde nasıl ton çekebilirim onla uğraşıyom:D),dunlop jh-1 wah ki yanlış hatırlamıyorsam jerry cantrell abimzin kullandığı) ne mi eksik? ehx smll clone chorus ve fender meksi hss strat(inş):D tabi epiphone standart les paula da hayır demem.Ha meksika stratı alıpta s.duncan sh-4 jb takmamak olmaz.
Grunge soundu çok farklı kollara ayrılıyo ds-2 nirvana çalarken yeterli ama bi alice in chains man in the box a yetersiz kalıyor,bunun için add ts-9 aldım booster olarak...

ghostknight demiş ki:
sheliakonur demiş ki:

Selam, ehx english muff'n çok enteresan bir pedal. Setup'ın geri kalanı ile çok etkileşimli. Buna en çok etki eden faktörler de gitar ve amfi. Ama öncesindeki buffer veya efektler de hatrı sayılır etkiyi yapacaktır. Tüplü amfilerin hepsi ile kötü gider demek pek doğru olmaz. Ama her amfiyle giden bir pedal değil. İşine yarayıp yaramayacağını görmek için kendi gitarın ve amfinle denemen lazım. Metal muff ile pek alakası yok o pedalın. Bir de, sağda solda değişik amfilerle çalışıyorum dersen bu pedal pek işini görmez söyleyeyim.

Anladım, teşekkürler açıklama için. Carl Martin Crunch Drive'da buldum tonumu zaten :) Blues ve türevleri ile uğraşan gitaristlere şiddetle öneriyorum hatta bu pedalı. Gerçekten mükemmel bir pedal. :)

selam arkadaslar benim gitarim epiphone g-310 amfim marshall 15 mg cd efektor digitech rp 90.

ben bir setup olusturmak istiyorum boss bcb 60 ustune hangi pedallari aliim diyorum ne yapayim overdrive chorus pedallari hakkinda da birsey bilmiyorum onlari da anlatirsaniz cok sevinirim tesekkurler

Geri