Amfiler Hakkında herşey (Genel)

Elimde bir Marshall Mg30Dfx var.Geçen gün konserden eve geldiğimde amfinin tonlarında bi değişiklik hissettim.Herzaman kullandığım tonlarda biraz cızırtı var gibi.Ses boğuluyor gibi tam belli olmuyor ama hissedilebilir bir şey.Clean tonlarda pek sorun gözükmüyor gibi ama onlarda da sorun var.Sanki amfinin içine taş koymuşsunda gitara vurdukça taş sallanıyor metali titretiyormuş gibi.Amfinin patlak olup olmadığını bi yerden anlayabilir miyim ? Yoksa amfiyi servise mi göndereyim garantisi hala daha devam etmekte.Ayrıca sesi 6 dan fazla açmadım ..
Şimdiden teşekkürler

Anlıyorum herzaman durduğu yerde duruyor konserden sonra oldu bunlar ama pedal ve gitarla ilgili bir sorun değilde direk amfiden kaynaklanıyor..Çözüm arıyorum yinede saol punkoktay ..

alpburak12 demiş ki:
Yani sonuç olarak ne yapmam gerek ? Direk aldığım yere mi götüreyim ? Garantisi var aletin

bence müzik mağzalarında bu işlerle uğraşan adamlar var.Götür birine göster ücret almadan nesi var nesi yok söyler sana.eğer aldığın yerde de böyle biri varsa garantisi bitmeden götür göster

herhangi bir 1x12' hoparlörü celestion 1x12' yle değiştirme gibi olanağımız var mı? varsa ne kadara patlar..
bir de bunu yapmam alacağım tonlarda çok etkili olabilir mi? yani şu ana kadar duyduğum celestion hoparlörlerin daha revaçta olması..

Jsx kafa nın altına sikko kabin olur mu?

Gittim amerikadan peavey kafa aldım (jsx) onun altına hangi marka kabinet tercih etmeliyim?
Marshall ların MG modellerinin hindistanda yapıldığını biliyorum 600 dolar falan diyolar, ya da Marshall 1960 A timi kabinet var amerikan yapımı 1000 dolar dedi adamlar, bi seçenek daha var o da gidip 4*12'lik celestion speakerlı kabin yaptırmak o herhalde çok daha ucuz olur.
Aletin kendi kabinetini sordum 1645$ + Kdv dedi insafsızlar.
Daha kabinleri denemedim, güzel anfi kafası olup değişik kabinetleri denemiş arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Fikir lazım...

Re: Jsx kafa nın altına sikko kabin olur mu?

cemburakakin demiş ki:
Gittim amerikadan peavey kafa aldım (jsx) onun altına hangi marka kabinet tercih etmeliyim?
Marshall ların MG modellerinin hindistanda yapıldığını biliyorum 600 dolar falan diyolar, ya da Marshall 1960 A timi kabinet var amerikan yapımı 1000 dolar dedi adamlar, bi seçenek daha var o da gidip 4*12'lik celestion speakerlı kabin yaptırmak o herhalde çok daha ucuz olur.
Daha kabinleri denemedim, güzel anfi kafası olup değişik kabinetleri denemiş arkadaşlar varsa yardımcı olabilirler mi? Fikir lazım...

Paran çıkıyorsa gözün kapalı Marshall 1960 lead kabinlerinden alabilirsin. Stüdyoda kullanıyorum çok kaliteli bir kabin gerçekten.

Onun haricinde kendin yaptırmak istersen dikkat ediceğin iki şey var. Birincisi ağaç olarak birch (huş) seç, ikincisi speakerların Celestion vintage-30 olsun. Tabii ki bunlar benim kendi zevkimle yaptığım tercihlerdir ama bu tarz bir kabin seni aldığın JSX kafayla gayet güzel götürür.

vay be o kafa bende olsa kabin mabin sorun etmem sarılır yatarım ona , izmirdeysen stüdyo 440 ta var peavy jsx kafa , altında el yapım kabin var galiba gidip deneyebilirsin

Perfectionist demiş ki:
cemburakakin demiş ki:

Paran çıkıyorsa gözün kapalı Marshall 1960 lead kabinlerinden alabilirsin. Stüdyoda kullanıyorum çok kaliteli bir kabin gerçekten.

Onun haricinde kendin yaptırmak istersen dikkat ediceğin iki şey var. Birincisi ağaç olarak birch (huş) seç, ikincisi speakerların Celestion vintage-30 olsun. Tabii ki bunlar benim kendi zevkimle yaptığım tercihlerdir ama bu tarz bir kabin seni aldığın JSX kafayla gayet güzel götürür.

abi saol , marshall 1960 kabin en iyi seçenek şu durumda, 1000 dolar gibi bi fiyat çekiyolar, bakalım ...

cemburakakin demiş ki:
Perfectionist demiş ki:
cemburakakin demiş ki:

abi saol , marshall 1960 kabin en iyi seçenek şu durumda, 1000 dolar gibi bi fiyat çekiyolar, bakalım ...

Bazen 2.el satılıyor forumu takip et biraz ya da Alınık ilanı as istersen. Ben gördüm 1-2 kere buralarda 1960 kabin. Çünkü kendin 4x12 yaptırmaya kalksan celestion vintage-30 zaten 140$ mı neydi tanesi USA de. E bu aletler ağır şeyler kargosuda iyi tutar. Bir de kabin yaptırırken belli bir miktar vericeksin. 1960 daha iyi olur diye düşünüyorum. Kolay gelsin.

nubiscuit demiş ki:
Küçük ucuz amfiler ne kadar?
piyasayı tam olarak bilmiyorum ve yeniyim
Söyler misiniz?
şimdi arkadaşım küçüklüğe göre değişir.sonuçta küçüklük var küçüklük var.marshall'ın minicik küçücük,sigara paketi boyunda bi amfisi var oda küçük marshall mg10'da küçük.fiyat olarakta tam bişey söyleyemeyeceğim çünkü sıfırmı alacaksın ikinci el mi alacaksın ona görede fiyatlar değişir.ve tabi yapacağın tarz ve amfi üstündeki efektlere özelliklere görede fiyat oynar.ama sana kabataslak bi fiyat vermek gerekirse 100 ile 200 milyon arası güzel bişey alabilirsin bence :)

Geri