Amfiler Hakkında herşey (Genel)

arkadaşlar anfi değiştireceğim lambalı olsun istiyorum hybrid anfiler sıktı artık =)..kafamda 2model var blues junior veya vintage16.. karar veremedim 2si arasında blues jr çok övülüyor ama meksika üretimi yenileri onun haricinde reverbü nün başarılı olmadığını duydum..ve en önemlisi carvin gibi wattı düşürülmüyor bu da ev kullanımları için büyük bir dezavantaj tabiki. sizin görüşleriniz nelerdir. ilk laney lc15r düşünüyordum sonra carvin i dinledim ama blues jr de övülünce karar veremedim. gönlüm carvinden yana özellikleri vs.bakımından..saygılar.

https://www.carvin20.com/products/single.php?product=VINTAGE16

http://www.fender.com/products//search.php?partno=0213205000

Carvinde Pentode Triode seçeneği var, güzel bir şey ama sanmaki sen Triode modunda çalarken amfinin sesi azalacak :twisted: 2-3 db azalma olur asıl olay sesi açtığında güç lambalarının daha çabuk overdrive olması.

Peavey Transtube 112EFX nasıl bir amfidir bilen var mı acaba? Bir kaç videosunu izleyip yorumlarını okudum. Gayet olumlu yöndeydi. 65 watt kendisi.

Peavey Transtube serisinden 40 wattlık bi model daha var onun tam modelini bilemiyorum ancak o da iyiydi. Acaba 112efxden bi farkı var mıdır?

Peavey Nashville112 var bi de. 80 watt o da. Transtube serisinden iyi midir kötü müdür? eksileri artıları nelerdir...

Amfi almayı düşünüyorum da. Acaba beni uzun süre idare eder mi bunlar?

deliturko demiş ki:
Carvinde Pentode Triode seçeneği var, güzel bir şey ama sanmaki sen Triode modunda çalarken amfinin sesi azalacak :twisted: 2-3 db azalma olur asıl olay sesi açtığında güç lambalarının daha çabuk overdrive olması.

Ama kardeşim Ampli Yap/Boz Kalfası dostum bana 5 wattlık musikdingle takıl, powertube drive et, aşka gel dedi... Yanlış mı yani?

B :p

Yaaa.

İşte böyle young apprentince yani. Oturup o Weber'den diagram çalışacağına, burada millete laf yetiştiriyorsun. Seni gidi!

Cık cık cık.

B :LOL:

lic_x demiş ki:
arkadaşlar anfi değiştireceğim lambalı olsun istiyorum hybrid anfiler sıktı artık =)..kafamda 2model var blues junior veya vintage16.. karar veremedim 2si arasında blues jr çok övülüyor ama meksika üretimi yenileri onun haricinde reverbü nün başarılı olmadığını duydum..ve en önemlisi carvin gibi wattı düşürülmüyor bu da ev kullanımları için büyük bir dezavantaj tabiki. sizin görüşleriniz nelerdir. ilk laney lc15r düşünüyordum sonra carvin i dinledim ama blues jr de övülünce karar veremedim. gönlüm carvinden yana özellikleri vs.bakımından..saygılar.

https://www.carvin20.com/products/single.php?product=VINTAGE16

http://www.fender.com/products//search.php?partno=0213205000

ben carvin vintage 16 kullaniyorum ve evde pek bi problem yaratmiyor. Ancak 5W lik modda da sesi tam fulleyemiyorsun ama yine de bence kullanisli bi ozellik, belirgin bi sekilde dusuyor ses, 1,2 db olayindan emin degilim. tek basina gain i rock, metal icin yetersiz kaliyor, ama pedalla kulanirsan gayet guzel tonlar alirsin, tavsiye ederim..

selamlar.
fender blues junior harika bi anfi
peki fender pro junior la arasındaki farklar nedir???
mesela cıkıs gücü tüpleri ama proda treble gain ve reverb olmaması ne kadar kotu?
simdiden tesekkurler...

Slm arkadaşlar carvin amfiler hakkında yorumlarınızı merak ediyorum özellikle v3 serisini çok merak ediyorum teşekkürler

peki bu amfilerin pek adı sanı yok mesa veya marshall gibi bu benim çok kafamı karıştırıyor fiyat olarak da mantıksız fiyatlarda satılıyor

gerçekten bende çok merak ediyorum çünkü carvin hakkında forumda pek yazı yok kullanan arkadaşlar yorumlarını yazarsa çok güzel olur galiba bir kişide vardı v3 ama unuttum kim olduğunu

Carvinler Amerika'da yapılıyorlar buna rağmen fiyatları çok makul ama Türkiye'de Bolt Plus modeli gitar 2500 ytl gibi bir fiyata satılıyor, V3 1000 dolardan 3000 dolara fırlar normal olarak.Bu arada amfi alırken niye markaya bu kadar takıyorsunuz anlamadım, asıl amaç ne için aldığınız.

mystery84 demiş ki:
peki bu amfilerin pek adı sanı yok mesa veya marshall gibi bu benim çok kafamı karıştırıyor fiyat olarak da mantıksız fiyatlarda satılıyor

Carvin in adı sanı gayet vardır. USA de en çok güvenilen markalar arasında tepeye oynar çünkü bunca yıllık ticari hayatında şirket çok az negatif yorum almıştır. Ayrıca Carvin'in çok sevilmesinin bir diğer yanı yüksek kalitedeki ürünlerini ucuza sunmasındandır. Gel gör ki TR de bu böyle değil. 3 katına (lafın gelişi değil) satılıyor Carvin ürünleri. Çok güzel bir Bolt-T dizayn edip siparişini verirsiniz ve full konfigürasyon bile seçseniz herhalde 1200$ olur son fiyat. Ama ne yazık ki burda 2500$ gibi bir fiyattan satılıyor sanırım Bolt-T modeli gitarlar. yanlış hatırlıyorsam düzeltin, Legacy 2x12 kabinler 300$ a satılırken TR de 900$.

Neyse. Carvin iyidir ama fiyatlar çok yüksek..

Ben carvin'in adı sanı yok derken Türkiye piyasasından bahsetmiştim ki bu gerçekten de böyle

Mantıksız fiyatlarda ise eleştirim DEC müzik içindi
yani bugün v3 için sorduğum fiyatta nakitte son:2300$ fiyat ki bu distürbitör firma ama ben bu
ürünü 2100$ alabiliyorum bana bunu satan adamda
DEC ten alıyor ve bu işten DEC te aracı kişi de bende kazanıyorum

Sorun şu değerinin üzerinde karla mal satıyolar
bilen adam uzak duruyor bilmeyen adamın zaten ne işi var 2300 $ lık amfiyle

Ben mesa boogie dual rectifier.marshall tsl100,
engl ınvader gibi amfileri denedikten sonra v3 e hayran kaldım ama yinede deneyenlerin görüşlerinide almak isterim

arkadaşlar yakında kendime bir analog set kurmayı düşünüyorum ve bir anfi alacağım ... 300 ytl param var gözüme iliştirdiğim amfide ibanez tbx30r .. biraz sert takılıyorum metal /core... bu analog setle bu anfiyle sizce iyi bir sonuç alırmıyım ... konserlerdede 30 watlık amfinin önüne konser mikrofonu koyarak çözmeyi düşünüyorum sizce nasıl olur yada direk amfiden ses sistemine girsem sesde bozulmalar olurmu .... düşüncelerinizden ve tecrübelerinizden yararlanmak isterim .... yardımcı olursanız sevinirm..

selamlar. taşımakta sorun yaşamayacağım ama programlar için fazlasıyla yetecek bir all tube amfi tavsiyesi yaparmısınız. şuana kadar blues jr ve muadili amfilerden sadece blues jr denedim ve gayet başarılıydı ama alternatif olacak bişeyler yazarsanız ve yorumlarınızıda eklerseniz sevinirim. şimdiden teşekkürler...

engl thunder veya scremear a bir bak gerçekten
iyi aletler taşıması da kolay olur karakter olarak geniş bir ton yelpazesi var gayet güzel ve kaliteli aletler denemeni tavsiye ederim

Geri