Amfiler Hakkında herşey (Genel)

yutup123458 demiş ki:
Arkadaşlar , 10'' Celestion hoparlör almayı düşünüyorum.2 sorum var.

1- Celestion modellerini pek bilmediğim için,kullanan,deneyen,bilen arkadaşlardan yardım istiyorum.Hangi modeli alayım.

2- Bende Laney LX35R var.stok hoparlörü 10" Custom Driver ( http://www.laney.co.uk/show_spec.php?prod=lx35r ). Celestion ile değiştirdiğimde buna değer dimi , fark olurmu 30 watt bir amplifikatörde ?

Şimdiden teşekkür ederim..
bence hiç uğraşma :D eninde sonunda amfiyi değiştirmek istiyeceksin vakite ve nakite yazık olur.

merhabalar ya combo amfinin altına kabin takabilirmiyiz şimdi ben combo amfi alcam 100 watt avt serisi marshall bütcem ona yetiyo kafa kabin almaya kalksam param yetmiyo avt 100 xt yada avt 150 xt alsam sonra bi ara kabin alsam bunun altına takabilirmiyim şimdi sadece head alsam kabin alamıcam bi işe yaramıcak mg serisi kafa kabinlere pararm yetiyo ama mg serilerinden midem bulanıyo.. Cevaplarınızı bekliyorum Şimdiden Teşekkürler..

AVT100 gibi bir amfiye neden harici hoparlör takma gereği duyuyorsun??kendi başın fazlasıyla yeterli zaten.konser gibi bi durum olursada mikrofon koyduğunda amfinin önüne yine fazlasıyla yeterli gelecektir.

Şimdi nevşehirdeyim o yüzden burdaki ajansların ses sistemleri iyi değil mesela bi program oluyo açık hava oluyo şu anda 50 watt kullanıyorum tabi haliyle önüne mikrofon istiyorum adamlar mikrofon ayaklığı vermekden bile acizler hadi üstünden atıyorum mikrofonu bişeyler yapıyorum, oda yetmezmiş gibi bide sanki biz hiç bişey bilmiyomuşuz gibi sesleride kendileri ayarlamaya kalkkıyolar mixerden ve istediğimiz şeyleri yapamıyoruz çok kötü bi ses oluyo adamlar o kadar cahilki davulda krosun içine mikrofon koymuyolar önüne koyuyolar öyle birşey yani bu işleri tam anlamıyla bilen bi kaç ajans var onlarda zaten konser verdiğimiz yerlerle anlaşmayınca kalıyoruz kendi başımıza..O yüzden takılırmı diye soruyorum kimseye muhtaç olmadan açarım sesimi kafama göre çalarım. :) takılırsa biraz anlatırsanız sevinirim Teşekkürler...

Ozaman haklısın ne diyim..bende merak ettim ve biraz inceledim amfiyi.ön panelde bu tarz bir işlem için giriş yok.%100 emin değilim ama çok büyük ihtimalle arka kısımdaki headphones kısmından kabin girişi yapabilirsin.

merhaba arkadaslar siteye yeni üye oldum öncelikle hepinize saygılar ve sevgiler...fıkrınızı almak ıstedıgım ıkı konu var 1.si digitech rp7 prosesör kullanıcısıyım ikinci el almıstım,bayagı kullanılmıs olmasından dolayı tupunun omrunun azaldıgını dusunuorum ve degıstırmek ıstıorum sanırım rp7 de tüp olarak 12ax7 var arastırdıgım kadarıyla my dukkan da satılan tung-sol 12ax7\ecc
803s var bunu taktırabılırmıyım acaba uyumlu olur mu?2.si lambalı amfi almak istiorum bu prosesorle kullanıcam marshall vs65 marshall avt 50 ashton vp30 var okudugum yorumlara gore vs 65 avt 50 den daha iyi power-amp katındada tup devreye gırıyor ama ashton vp 30 full lambalı nasıl yapabılırım bu seceneklerle yardımcı olurmusunuz lütfen?

bir sorum daha olucak gitarımı degistirmek istiyorum ibanez sa 160 kullanıyorum schecter tempest custom düsünüyorum bu gitar hakkında gerek ton olsun gerek kullanım rahatlıgı olsun sap kalınlıgı olsun yorum yaparsanız sevinirim..aslında ton olarak internet üzerinden 4,5 video izledim fena degildi bana göre iyiydi acıkcası bir tek cekıncem sap kalınlıgı bildigim kadarıyla ltd ec 1000 de sap thin u seklinde schecter tempest custom da da bu sekıldeyse almak istiyorum,internette bir kac firmada gördüm ama hic birinde stokta yoktu deneme fırsatım olmayacak herhalde ne yapmalıyım?

Arkadaşlar merhaba ben bi amfi alacamda aşırı kararsızım lambalı amfi almayı düşünüyorm sesi daha güzel olsun diye avt50 veya valvestate 8080 almayı düşünüyorm alternatif rock yapıyorm ts 7 ch 3 ve mt 2 pedallarım var bana bi amfi önerin ve nedenini yazın 400 ile 650 lira arası lambalı ve tonları güzel olursa bide 50 watt üstü olursa çok sevinirim şimdiden çok teşekkürler.

merhabalar gecen sordugum sorulara halıl pazarlama arkadasımızdan cevap alabılırsem super olur sımdıden tesekkur ederim

schecter_ruhi demiş ki:
merhabalar gecen sordugum sorulara halıl pazarlama arkadasımızdan cevap alabılırsem super olur sımdıden tesekkur ederim
gitar hakkında yorum yapamayacağım çünkü denemediğim modeller ama asla denemeden gitar almam.pedal v.s. sonuçta değişken değil ama aynı model iki gitar arasında farklar olabiliyor.alltube tabi daha iyidir.fakat rp7 ile kullanacağın için bence gereksiz olur.avt50 ve vs65 ikisiylede iyi gider.

cok tesekkur ederım yorumların ıcın gitarı internetten ankarada buldum stokta deneyecegım mutlaka.. peki rp 7 nin tüpü degisebilirmi tung sol 12 ax7 ecc803s takılabılır mı bır fıkrın varmı bu konuda?varsa yorumlarını rıca edıyorum

bu arada lambalı amfiler konusunda halıl pazarlama arkdasımız sayesınde bır fıkır sahıbı oldum,rp7 ıle all tube gereksızse carvin sx 100 nasıl olur?tesekkur edıyorum

15 watt ve üzeri reverb lü amfi almayı düşünüyorum, çok sert şarkılar çalmaktan hoşlanmıyorum, jazz blues tarza da uygun gidecek bir amfi olmalı. Marshall MG15CDR denedim ve hoşuma gitti, aklımda bir de Roland cube 20x var, onu deneme şansım olmadı henüz, ama microcube denemiştim ve çok da hoşlandığımı söyleyemem. Bu bilgilere dayanarak bana ne tavsiye edersiniz, MG15CDR civarında bi fiyatla önereceğiniz başka amfiler de varsa memnun olurum.

schecter_ruhi demiş ki:
bu arada lambalı amfiler konusunda halıl pazarlama arkdasımız sayesınde bır fıkır sahıbı oldum,rp7 ıle all tube gereksızse carvin sx 100 nasıl olur?tesekkur edıyorum

genelde fender marshall dahil hiç birinin alt modellerini sevmem çünkü genelde amfinin ton karakterini taklit etmeye çalışan yeni bir amfi gibi oluyorlar.misal mg serisinin marshallı marshall yapan british sounduyla hiç bir alakası yok.ama carvin sx serisi ucuz düşürürsen fiyat performansı iyi.yani ben denediğimde hoşuma gitmişti.zaten prosesörle kullanacağın için fazla modelin önemi yok kanımca.hatta ikinci elden düşürebilirsen tech21 pe60 almanı öneririm.preampsız power amfi + kabin.ben satmıştım :D

Geri