Amfiler Hakkında herşey (Genel)

bunny_a_mean demiş ki:
arkadaşlar hem hard rock hem de bluesa gidebilecek sıfır fiyatı 800 lira ve altı amfi arıyorum tavsiyelerinizi bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

biraz daha biriktir forumda 750 dolara forumda blues junior var.hem ev hem sahne için idealdir.pedal takviyesiyle her tarzı yakalarsın.üstelik 15 watt (aldanmayın sesi sizi şaşırtır) oluşuyla ev ortamında alltube tadını alırsın.diğer alltubeler gibi masrafıda fazla yok.ilerde de rahatça kullanacağın bir amfin olabilir.kanımca tek eksik yanı fx loop olmayışı onun haricinde mükemmel amfi.

Arkadaşlar bu fender hot rod deluxe ta effects loop mevcut,ben bu aletle tc electronics g-shar veya g-major gibi birsey alabilirmiyim ve amfinin distortion uyla kullanabilirmiyim?

30dfx marshall amfim var. Yani aldım sayılır. dun uzun süre çaldım düşük seste çaldım çeyreği geçmemeiştir.. sonra farkettim ki tellere kuvvetli vurunca ses overdrivelaşıyor. çok hafif, ama çatlama yapıyor yani. yaklaşık 5 saat falan açık kalmıştır (çalmasam bile açıktı) bu dediğim olay sadece köprü manyetiğinde oluyor. sap manyetiğinde ve gene köprünün sıngle manyetiğinde manyetiğinde olmuyor. Acaba bir sorun mu var ?

gitar da yeni sayılır daha bir sene olmadı.. evet sert vurduğum zaman oluyor. yani sesi çok açsam da tellere az vurunca o ses çıkmıyor veya ses kısık da olsa tellere hızlı vurunca o ses illaki çıkıyor. yani çok vurmak derken öyle aşırı değil , ritim çalarkan hızlı vurulurya o şekilde. canımı sıkan şey ise daha önce olmuyodu.

ornapsen demiş ki:
gitar da yeni sayılır daha bir sene olmadı.. evet sert vurduğum zaman oluyor. yani sesi çok açsam da tellere az vurunca o ses çıkmıyor veya ses kısık da olsa tellere hızlı vurunca o ses illaki çıkıyor. yani çok vurmak derken öyle aşırı değil , ritim çalarkan hızlı vurulurya o şekilde. canımı sıkan şey ise daha önce olmuyodu.

o zaman sanırım teller fretlere çarpıyor

ornapsen demiş ki:

ilk önce bu sesiz drivemı yoksa kabin diyaframının zorlanmasındanmı kaynaklandığını tespit etmen lazım.drive ise sorun değildir amfiler clean tonlarda sert tuşeyle çaldığında drive yapabilirler.zaten alltube amfilerde bu çok aranan bir sistemdir.mg serisi uzun süredir kullanmıyorum tube simulasyonu yapan bir özelliği devresi varsa bu normaldir.ama bunun dışına kabin zorlanıyor gibi geldi bana.

öyle bir devre yok galiba. yani olsa özelliklerinde de yazarlardı sanırım. umarım dediğin gibi sert tuşeden kaynaklanıyordur. Gİtar kaynaklı veya kabin zorlanması ise canım sıkılır :( daha yeni aldım aletleri..

arkadaşlar line6 spider 3 75watt kullanan ya da kullanımına şahit olan var mı yakında almayı düşünüyorum ancak tereddütlerim var...zoom g9 prosesör kullanıyorum simülasyonlar üst üste biner kötü bir sonuç alırmıyım diye düşünüyorum bir de...zoom g9 u roland microcube e bağlayınca benzer sorunu yaşıyorum çünkü...spider 3 lerin tüm modelleme ve efektleri bypass edilebiliyor mu gerektiğinde?

gurkanisevic demiş ki:
arkadaşlar line6 spider 3 75watt kullanan ya da kullanımına şahit olan var mı yakında almayı düşünüyorum ancak tereddütlerim var...zoom g9 prosesör kullanıyorum simülasyonlar üst üste biner kötü bir sonuç alırmıyım diye düşünüyorum bir de...zoom g9 u roland microcube e bağlayınca benzer sorunu yaşıyorum çünkü...spider 3 lerin tüm modelleme ve efektleri bypass edilebiliyor mu gerektiğinde?
abi o kadar efekt simulasyon karmaşa yaratmazmı :D spider serisini pek beğenmiyorum cubeun tonları bile analoğa daha yakın.ben olsam g92tt kullanacaksam tech21 pe60 veya marshall mg serisi düşünürüm.zoomu ikisiylede denedim gayet güzel sonuçlar almıştım.

Laney LX65R için ne düşünürsün çünkü gerçekten marshall almak istemiyorum neden tam açıklayamıyorum kendime de ama tatsız gibi...yanıta çok teşekkürler bu arada...

gurkanisevic demiş ki:
Laney LX65R için ne düşünürsün çünkü gerçekten marshall almak istemiyorum neden tam açıklayamıyorum kendime de ama tatsız gibi...yanıta çok teşekkürler bu arada...
kendi preamp katını beğenmiyorum.bende eski hardcore serilerinden vardı lx lerle aynı sanırım.kabinleri çok güçlü prosesörle kullanılabilir sanırım tabi fx loop olan modellerini alman lazım.

Yeni almak istediğim bir amfi var, "Behringer AC 112 " ne düşünüyorsunuz bu amfi hakkında, marshall tonundan sıkılan bir adamım, o yüzden ton değişik arayışlardayım .

Arkadaşlar artık bu tube olayına yavaştan girmek istiyorum kafamda bir iki model var sizce hangisi bana daha uygun.
1)Fender hot rod deluxe
2)Line 6 Spider valve 112 veya 212
Öncelikle ben her tarzı çalan bir gitaristim yani progressive metalden jazz a blues a rocka ve hatta popa kadar calıyorum.Efekleri g-major gibi birseyden almayı planlıyordum faka to kadar param yok suan.Line 6 in sert oldugunu dusunuyorum fenderinde daha yumusak.Yardımcı olursanız hangisi birde line 6 in effectleri iyi mi?

Birde arkadaşlar yazmayı unutmusum fender için attenuator var volume box mu ne adı,line 6 için var mı yada line 6 le ses dusurucu attenuator kullanılabiliyormu cunku sonucta lambalar ne kadar cok acılırsa iyi ses verir diye biliyorum

plaROCK demiş ki:
Birde arkadaşlar yazmayı unutmusum fender için attenuator var volume box mu ne adı,line 6 için var mı yada line 6 le ses dusurucu attenuator kullanılabiliyormu cunku sonucta lambalar ne kadar cok acılırsa iyi ses verir diye biliyorum
hocam ikiside çok farklı aletler.bence ilk olarak tarzına uygun olanı seçmeye çalış.fazla hardcore death takılan biri değilsen fender daha basit daha klasik bir amfi tercihim o yönde olurdu.üzerinde dijital bir şey oldumu amfi bana itici geliyor alltube olsa da.

halilpazarlama demiş ki:
plaROCK demiş ki:
hocam ikiside çok farklı aletler.bence ilk olarak tarzına uygun olanı seçmeye çalış.fazla hardcore death takılan biri değilsen fender daha basit daha klasik bir amfi tercihim o yönde olurdu.üzerinde dijital bir şey oldumu amfi bana itici geliyor alltube olsa da.
Merhaba, eskiden senin behringer ac 112 ve gx le falan ilgilenmişliğin kullanmışlıgın vardı diye hatırlıyorum :) acaba tavsiyelerin nelerdir, marshall vs30 r den sonra ac 112 ye gecmem nasıl bir fikir, ac 112 hakkında neler söyleyebilirsin
teşekkürler.

jacksonke1 demiş ki:
Yeni almak istediğim bir amfi var, "Behringer AC 112 " ne düşünüyorsunuz bu amfi hakkında, marshall tonundan sıkılan bir adamım, o yüzden ton değişik arayışlardayım .

behringer ac 112 baktığım kadarıyla lambalı amfi taklidi yapan (preamp katında bir adet 12ax7 var) üzerinde çakılı efektör bulunan bir amfi ki
senin imzanda bulunan amfi ve pod bunu fazlasıyla karşılıyor bu amfiyi alman bence büyük bir hata olur senin için yani marshall tonundan sıkıldım deyip bunu almaya değmez karar senin tabii ki

Geri