Ernie Ball Musicman John Petrucci Signature Jp16

'Elektro Gitarlar' forumunda scalloped tarafından 21 Ocak 2016 tarihinde açılan konu

1. JP 16
    instrument-60.png
    Extreme bir değişiklik olarak Floyd Rose eklenmiş, sap da roasted maple var, gövde ıhlamur, klavye abanoz, floyd haricinde beğendim, çok satacağı kesin...

Osxfang3 bunu beğendi.
  2. FloydRose zaten dezavantaj olarak yetmezmiş gibi bir de piezo'yu da iptal ettirmiş. Beğenmek çok zor olacak :(

erenkavukcu ve HmzGkgz bunu beğendi.
  3. Evet, o büyük problem..

4. Umarım fiyatı uygun olur. Piezoyu çıkartıp, roasted neck koyduk diye aynı fiyatı istemesinler de :D

5. JP 16 6 String ($ 2,499)
    JP 16 7 String ($ 2,699)

6. Sanki sirf yeni gitar yapmak icin yapmislar. Piezosuz, o kendine has kopru sistemi olmadan bi JP dusunemiyorum. Fiyatlar JP15'lere gore daha uygun ama sevemedim.

Floyd eklenince ust esige kilit eklenmis, Sustain de ciddi bi azalma olacak gibi.

HmzGkgz bunu beğendi.
  7. Kesinlikle çok gereksiz bir seri olmuş! Hiç sevmedim, sevmeyeceğim seni süt oğlan!

tunckk, Can Temtek ve HmzGkgz bunu beğendi.
  8. abi Floyd Rose 1000 nedir ya koyamamışlar mı bi Original floyd rose

erenkavukcu bunu beğendi.
  9. Ben de hiç sevmedim. Hani geçtim piezoyu, ya cidden insan bi OFR koyar. Ben bu gitara asla 2500 Dolar vermem. @Osxfang3 sen Majesty'yi 2500 Dolar'a almamış mıydın hocam?

Osxfang3 ve mustafa bunu beğendi.
  10. 2650$ fiyatı vardı heryerde, Creamcitymusic firması 2450$'a koymuştu, aynı firma ebay'e de "make offer" özelliğinde koydu. Ben de 2250 teklif ettim kabul etti :) Şans oldu biraz. Majesty'e verdiğim para helal olsun da JP16 olmamış hacu.

tunckk ve oldiesngoldies bunu beğendi.
  11. Kesinlikle.

12. Kerem

Kerem

312
    105
    505
    Görsellik bile kalmamış desem yeridir.

HmzGkgz ve oldiesngoldies bunu beğendi.
  13. diabolique

diabolique Forum Yöneticisi

1,415
    793
    2,705
    Petrucci sever metalci gençlik için de bir pazar var. Buna BKP aftermath takıp floydu kanırtacak nice yağız delikanlılar var yaban ellerde:)

@scalloped : o fiyatlar MSRP olarak mı geçiyor? Majesty parasına satamazlar bunu diye düşünüyorum. Bunlar bir ay sonra falan ebay'de 1800-2000 civarında satılmaya başlanır bir ihtimal.

Dog The Bounty Hunter ve Kerem bunu beğendi.
  14. Hocam kargo islemleri nasil oldu? Cok guzel fiyata almisiniz gerçekten.

15. Gövdede ki kesiğin derin olması ayakta çalım açısında baya iyi görünüyor.

16. Şirket patronu gelirken yanında getirdi sağolsun :) Teşekkürler.

oldiesngoldies bunu beğendi.
  17. jim root stratı anımsattı. bende beğendim...

18. Sitenin JP16 için 2499 dolar yazan yerinde diğer gitarların sweetwater vb sitelerde satış fiyatlarıyla aynı fiyat yazıyor. Yani 2499 olacak Amerika'da herhangi bir müzik marketten çıkışı.

Başka başlıkta düşüncemi belirttim:

Ancak görünüşünü kesinlikle beğendim. Diğer modellerinde Stealth finishli olanlarını da beğeniyodum zaten. Herşey simsiyah güzel duruyor bence.

19. Sansin boylesi :)

Bu Sayfayı Paylaş