Ucuz Gitar Lobisi 3 - Superstratlar

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda hackeiommi tarafından 24 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

 1. Seriyi aksayarak da olsa devam ettirmeye çabamız sürüyor. Görüyorum ki, ülkemiz gençleri, 6-7-8 telli gitarlara bakıyor, fiyatlarına bakıyor, sonra Hakan abilerine dönüp "Gavurda var da bizde niye yok? Gavur jınjını jınjın tarıyor, biz bakıyoruz! Abiii, bizin niye çok tellimiz yok? Hani bize püskevit?" diyorlar! Tabii üzülüyoruz :(

  Ben de Amerika'daki Rondo Müzik sitesi ile genel bir giriş yapmaya karar verdim. Buyrun her türden altı telli:

  Rondo Music Electric Guitars | Page 1 of 8

  Püskevit çaysız olmaz, buyrun yedi telliler:

  Rondo Music Electric Guitars | Page 1 of 2

  Püskevitine lokum isteyene sekiz telliler:

  Rondo Music Electric Guitars | Page 1 of 1

  Varsa farklı tecrübeleri olan, başlığa beklerim. Strat, LP, nereye kadar? Metalciler de insan, bu vatanın evlatları, onların da sevgiye, ilgiye, gitara ihtiyaçları var. Tecrübelerimizi esirgemeyelim :)
   
 2. Hehehe. Eline sağlık hocam.

  Aynen beya, nereye kadar Rock, yok Sabbath (Birileri kıracak kafamı.) yok Maiden! Mesela ben şuan Heart Of Steel dinliyorum bin basar! Heh!

  :D
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 3. Engelleyin şu adamı eeeey ahali! Nimetlerden faydalanamasın da çatlasın :D :D
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 4. Bak bak hareketlere bak... Kem Göz diye boşuna demiyoruz. :D Ben senin başlığına barnağımı sürtmem. :ROFLMAO:
   
 5. Elbette birileri bir gün ucuza Mesa yapacak ve ben "Ucuz Amfi Lobisi"ni başlatacağım. O gün görürüm barnağının izini :D:D
   
 6. Çakmadır o. ;) Gel Yasin'im, gel abicim. Misafirimiz var. :) Abinle bi ilgilen canım benim. :)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 7. Yok orjinal Mesa olacak. Elbette çakması olacak ama bakalım nasıl olacak? Çakma dediğin Jet City ile millet sahneye çıkıyor :D
   
 8. Ton ortada abi konuşmaya gerek yok şimdi yorma beni. :D
   
 9. Ton on ton çekiyor valla. 50 watta kısıyorum master volümü, bir ince ayar, cayır cayır gain! Attenuator ile bile efsane ton! Mesa'nın çakması da iyi olur meraklanma sen ;) Eskiden Çin'in ipeği tatlı sözü yumuşaktı, şimdi çakma amfisi güzel oldu :)
   
  HmzGkgz bunu beğendi.
 10. Yahu iyi de Hakan ağabey bize de bir abilik(!) yapıp bir ucuz 25,5 scale 22 perde FR sap bulacaktı...Eskiden TRT-1'de "Unutulanlar" diye bir dizi vardı, nedense hep o aklıma geliyor!..Şaka bir yana, Hakan "piskevit" deyince, çocukluğumuzda kutularda satılan bisküvileri hatırladım...Gerçekten anne kurabiyesi tadındaydılar...Eğer, yolunuz Gürcistan'a düşerse veya bir tanıdığınız giderse oraya, birkaç kg. bisküvi ısmarlayın...Yerken kulaklarımı çınlatırsınız...;)
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 11. Bulsam saklar mıyım Uğur Abi, ayıpsın :)
   
 12. Biliyorum azizim, şaka şaka.:) Ama piskevit konusunda ciddiyim.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 13. Ben bir klasik ile başlayayım: Cort X2 :D
  Bazı kişiler tarafından "Cort nedir yeaa" diye alay konusu olsa da bu gitar, ben kötü olduğunu kesinlikle düşünmüyorum. Fiyatına göre çok iyi bir gitar bence. Ancak altını çiziyorum: FİYATINA GÖRE dedim. Tutup da bu gitarı Gibson Custom Shop'larla kıyaslayan adamlar var. Yorumu size bırakıyorum bu adamlar hakkında..

  Gitarın özelliklerine gireyim:
  -Her ne kadar bileğimdeki sakatlıktan dolayı yaklaşık 3 aydır doğru düzgün çalamasam da gitara şu an sahibim. Akort stabilizasyonu gerçekten çok iyi. Kolay kolay akort kaçırmıyor yani. Belki şansıma bana böyle denk gelmiştir ama okuldan bir arkadaşımda da yine Cort marka bir bas gitar var ve onun gitarında da akort kolay kolay kaçmıyor. Ancak yine de böyle dedim diye tremoloya "Hayvan gibi şiapmazsanız" daha iyi :D
  -Sapı bu fiyat seviyesindeki bir gitara göre oldukça rahat buluyorum. İyi ayarlandığı ve bakımı düzenli yapıldığı sürece sizi yarı yolda bırakmaz.
  -Elektronik aksamında küçük bir problemim olmuştu zamanında. Jak girişinin dışındaki somun ben farketmeden gevşeyip düşmüş. Somunun aynısından da bulamadım. Hafiften de dip gürültüsü yaptığı için jak girişini komple değiştirdim ben de. DiMarzio jak girişi taktım ve şu an çatır çatır çalışıyor gayet memnunum. Manyetikler biraz daha iyi olabilirmiş ama. Bunu söyleyebilirim.
  -Bu bir artı özellik mi bilmiyorum ama gitar Endonezya üretimi.
  -Çok da fazla uzatmadan özetleyeyim: Bu fiyat aralığında alınabilecek güzel gitarlardan birisi. Çoğu tarzda kullanılabilecek bir gitar ancak biraz daha koyu bir tonu olduğundan daha çok hard rock ve metal gibi sert tarzlarda daha iyi verim alınır diye düşünüyorum. Son olarak da bu gitarın Ibanez Grg 170 modelinden daha iyi olduğunu düşünüyorum.
   
  hackeiommi bunu beğendi.
 14. Geçen gün 3.sınıf (adını hatırlayamadığım) tesadüfen gördüğüm Türk bir bilgisayar alışveriş sitesinde,
  Ederinden ucuza satılan bir ürünü almak demek; kalitesiz işçilik, kalitesiz bileşen ve itibarsız satıcıyı kabul etmek demektir, yazıyordu.
  Ne yalan söyliyim ilk başta etkilendim, sonra fiyatlara bi baktım, bi çok farklı sitede kargo dahil 250 lira olan bir bilgisayar bileşeni, orada kargoyu kimin karşıladığı belirtilmeksizin 330 liraydı.
  Sonrasında ise nasıl uzaklaştıysam artık kendimi bu başlıkta buldum. :p

  Nasılsın hakan abi, özel de atırmıyorsun kendine artık (kafanı şişirip) hal hatırda soramıyoruz... :bag:
   
 15. Altı sayfa anlatımdan sonra bazı sorularda kayışı koparıyorum, o benim normal refleksim :D Yoksa hal hatur sor, ona nyie tepki göstereyim :)
   
 16. Profiline yazılmıyor, özel mesaj atılmıyor, sınırlar çekmişsin, engeller koymuşsun abi. :D
   
 17. Ha, yok yahu seninle mesajımız vardı, oradan devam edebilirsin. O konuda bir engel yok. Ama son zamanlarda bazı laftan anlamazlar ile tahtası eksiklere denk geldim. Bu yüzden biraz sınır çekmek zorunda kaldım :)
   
  Asr.Rh bunu beğendi.
 18. Agile nedir Hakan Ağabey? Google amcama sordum Türkçe kaynak bulamadım, gevurcamda pek iyi değildir. :rolleyes: Aydınlatabilir misin zahmet olmazsa eğer?
   
 19. @kutay da yedi tellisi var. Fiyatına göre LP'den Ibanez'e çok güzel modelleri var. Olumsuz bir yoruma da denk gelmedim hiç. Sanırım Rondo Müzik yurtdışına da yollayabiliyor bu gitarları. Bağlantıda olmak gerek adamlarla. SX'in de Amerika distrübitörleri aynı zamanda.
   
  kutay ve Sefil Müzisyen bunu beğendi.
 20. O bana şakalı taşlı takılıyor, ciddiye alma hemen. Arada bir sallarız iki füze birbirimize. O kadar hatırımız hukukumuz var aramızda ;)
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş