Esp Schecter Epiphone

Bu üçünden hangisi?

• Toplam oy veren
    61
Birincisi gibson lp ile metal yapılır, burada yapılmışı var, hem de stock manyetiklerle. Ikincisi nasıl bir metal ve nasıl bir ton? Şimdi black sabbath da metal, deicide de metal. Niye peşinen aktif manyetik seçimi? Bunları bi sorgula bence.

Söyledigin gitarlar arasında da bence epiphone. Schecter lp kasa calmadim ama 1 adet Schecter sahibiyim. Gozlemim özellikle alt segmentte son yıllarda Schecterların kalitesi düşüyor.

Ec1000 hicbir zaman hazetmediğim bir gitar. Lp şekilli ama çok hafif ve ince. Ec401 daha çok hoşuma gitmişti. Les paul şöyle ele gelecek, ağır olacak bence. Ne kadar çok agaç o kadar çok ton fikrimce. Söylediklerin arasında buna en çok yaklaşan epi.

onun dışında önerebileceğim Prs se singlecut, tremonti veya 245. Fiyat/performans oranı çok yüksek.

Hocam ağır LP'ün sağır olma ihtimali var maalesef. Ama hacim konusunda katılıyorum. İşçilikte ve ağaç seçiminde bir özensizlik yoksa kesinlikle sounda yansıyor.

@YakuzaVenom seçtiğin gitarlar zaten metale yatkın gitarlar. Ama denersen her birinde farklılıklar algılayacaksın. Fakat gitarın yanında maksadına göre (ev, sahne, amatörce kayıt vs.) iyi bir amfi de bulman şart.

Son düzenleme:
Birincisi gibson lp ile metal yapılır, burada yapılmışı var, hem de stock manyetiklerle. Ikincisi nasıl bir metal ve nasıl bir ton? Şimdi black sabbath da metal, deicide de metal. Niye peşinen aktif manyetik seçimi? Bunları bi sorgula bence.

Söyledigin gitarlar arasında da bence epiphone. Schecter lp kasa calmadim ama 1 adet Schecter sahibiyim. Gozlemim özellikle alt segmentte son yıllarda Schecterların kalitesi düşüyor.

Ec1000 hicbir zaman hazetmediğim bir gitar. Lp şekilli ama çok hafif ve ince. Ec401 daha çok hoşuma gitmişti. Les paul şöyle ele gelecek, ağır olacak bence. Ne kadar çok agaç o kadar çok ton fikrimce. Söylediklerin arasında buna en çok yaklaşan epi.

onun dışında önerebileceğim Prs se singlecut, tremonti veya 245. Fiyat/performans oranı çok yüksek.
Hocam şimdi gittikçe ağır metal çalmaya basladim thrash ile baslayarak doom metalcore vs. clean.olarak çaldığım şarkı sayısı sınırlıdır bu yüzden bu gitarları ve aktif manyetige yonelmeyi düşünmüştüm bir gibson lp bulup dhail manyetikleri çıkarıp aktif taktirabilirim.belki ama aşırı masrafli ve anlamsiz bi hareket olur sirf o guzel lp tonunu duymak için. Daha çok araştıracağım bakalim nasil sonuclanacak

Hocam ağır LP'ün sağır olma ihtimali var maalesef. Ama hacim konusunda katılıyorum. İşçilikte ve ağaç seçiminde bir özensizlik yoksa kesinlikle sounda yansıyor.

@YakuzaVenom seçtiğin gitarlar zaten metale yatkın gitarlar. Ama denersen her birinde farklılıklar algılayacaksın. Fakat gitarın yanında maksadına göre (ev, sahne, amatörce kayıt vs.) iyi bir amfi de bulman şart.
Hazır işin bilenini yakalamisken önerebileceğiniz amfi var mi hocam fiyat olarak maks 1500 şimdilik. Kullanim amacim ev belki ileride amatör kayıt. Bir de sizce düzgün bi amfi mi alayim yoksa amfi + prosesor kombinesi mi yapayım tamamen amfi gitar elimdeki herseyi sifirlayacagimda :)

Maksat evde kullanmak ise şimdilik transistörlü veya modelleyici bir amfi yeter. Hatta, salt gitar girişi olan bir ses kartı ve üzerine iyi programlar ile daha fazla sound da alabilir, amfi ve pedal karakterlerini de tanımaya başlayabilirsin.

İlle de amfi olsun dersen, Vox VT, Roland Cube, Line6 Spider gibi serilerde hem iyi amfi modellemeleri hem de iyi efektler mevcut. Seni prosesör almaktan da kurtarır.

Maksat evde kullanmak ise şimdilik transistörlü veya modelleyici bir amfi yeter. Hatta, salt gitar girişi olan bir ses kartı ve üzerine iyi programlar ile daha fazla sound da alabilir, amfi ve pedal karakterlerini de tanımaya başlayabilirsin.

İlle de amfi olsun dersen, Vox VT, Roland Cube, Line6 Spider gibi serilerde hem iyi amfi modellemeleri hem de iyi efektler mevcut. Seni prosesör almaktan da kurtarır.
Suan elimde line6 spider iv 15 wattlik var başlangıç seviyesi icin almıştım şuan blackstarin.lambali amfilerinden düşünüyodum

Bir de şu yönden düşünüyorum gitar konusunda ben yeni alacağım gitari da ileride elimden çıkaracağım hatya bir sonraki hedef olarakta ESP eclipse ii yo düşünüyorum ama baktim gordum ki Schecter ikinci ele düşünce direkt yari yariya anca satılıyor ama EC 1000 de oyle bir sorun göremedim hem de elimden cikarmam daha kolay yani bunu da düşününce aradigim cevap tamamen LTD ye.çıkıyor :D

O zaman karar verdim ikinci el temiz EC 1000 bakiyim amfi olarakta blackstar ht metal 5 bakiyim beni 4 5 yıl idare etsinlar sonra esp ye geçer kafa amfisi vs ile kombine yaparim :D

forumdan bi arkadaş 1300e bugera 333xl satıyordu ona bi bak engl klonu yanlış değilsem harike bi amfi. üzerine de ec1000 çekersin süper olur. ama standart 10luk tellerden alma hani şu en bas teli 0.46 olan. bas teli 0.52den düşük olmasın ki tel sağa sola selam vermesin. deathore,metalcore,doom,black,death dinliyorsan ya da dinlemeye başladıysan çoğu şarkının standart e düzeninde olmadığı görürsün. benim dinlediğim şarkılar genelde minimun drop d, drop c oluyor.

Düşük watt hikayesini unut. Ben 1 watt amfi kullandım, yok o bile gürültülü idi. Yüksek watt da olsa, amfinin preamp gaini iyi, ekolayzer ile master volume potu hassas olacak. Ki kısık seste verim alabilesin.
Valla sağlam higain preamplı amfiler çok pahalı. (istisnalar varsa çok merak etmekteyim :) ) eni sonu aldıracaklar bana 8'' referans monitörü ve ses kartı. Açacam amplitubeden mesayı, olacam o tiksindiğim homestudio gitaristlerinden...

Amfiyi sonradan alacagim gerçekten hesapli fiyata koymus o zamana kalirsa alırım komşularım çok sıkıntı değil o konuda ya karşılıklı rahatsız ediyoruz birbirimizi :D

Geri