Kahler Köprülü Gitarlar

'Elektro Gitar ve İcra' forumunda s.ozturk tarafından 20 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

 1. Başlığı bu konudaki düşünceme katılan var mıdır acaba diye açıyorum. Bence Kahler marka köprüler gitarların güzelliğine güzellik katıyor. "kahler fetişi" gerçek mi sizce de merak ediyorum..
   

  Ekli dosyalar:

  Ze_uS ve CAJEMIR bunu beğendi.
 2. Kahler güzeldir hoştur, bence floyd rose'dan daha iyi bir tasarımdır gitardan kesilen odun miktarını azalttığından kelli. Diğer taraftan, kahler tremololarda barla aşırı şekilde oynandığında telin ucundaki topun kopma veya yuvasından çıkma olasılığı var. Aynı zamanda o tel yuvaları kolayca kırılabiliyor, çok oynayan parçası olduğu için de acayip pislik topluyor meret. Sonuç olarak 80'lerdeki kahler - floyd rose savaşını kullanışlı ve dayanıklı olması dolayısıyla floyd kazandı ve piyasaya hakim oldu, ama gerçekten içimdeki kahler aşkı bambaşka :)
   
 3. Jason Becker kullanıyorsa iyidir güzeldir usta.
   
  s.ozturk bunu beğendi.
 4. @s.ozturk aynı şekilde bende bir Kahler fetişi olduğu doğrudur :)
  Gariptir ki henüz hiç deneme şansım dahi olmayı ama Kahler'li KE1, KV1 ya da Bc Rich (Eski Bernie Rico dönemlerinden) USA bir tane edinerek evladiyelik olarak bulundurmak istiyorum! :)
   
  s.ozturk bunu beğendi.
 5. Kahler köprüler kaba bence ama kaba olması çekici olmasına engel olan şeylerden değil, kesinlikle çekiciliği var. Ben de çekici buluyorum yani. =)
   
  s.ozturk bunu beğendi.
 6. benimki gibi bir megadeth hayranlığı seziyorum , doğrumudur :D
  kesinlikle dibine kadar katılıyorum... jason&marty rules!
   
  Ze_uS bunu beğendi.
 7. sabit köprülü kahlerler çalım rahatlığı açısından denediğim en güzel sabit köprülü gitarlar. sustain için değişik yorumlar yapılıyor o kadar uzun süre karşılaştırarak deneyemedim bir şey diyemeyeceğim.
   
  cemust bunu beğendi.
 8. Megadeth rules!!! :)
   
  s.ozturk bunu beğendi.
 9. Bc Rich KKVGT sahibiyim, muhtemelen üstünde en adi seriden olsa da Kahler bulunmakta ve kullanım olarak çok keyif veriyor bana. Floyd Rose çok daha sert kalıyor onun yanında, Kahler çok daha narin, çok daha yumuşak, FR'u tutup gitarı sallayabilirsiniz ama Kahler bu güveni vermiyor bana, doğal olarak çalarken çok daha ince dokunuşlarla çok daha hassas bir şekilde o etkiyi yaratabiliyorum. Gel gelelim gitar adından da belli olacağı üzere Kerry King signature. O zerafeti o gitara istediğin kadar yapsan da ton hertürlü odun gibi kalıyor, amfiden gelen seste en ufak tadı kalmıyor o dokunuşların.
   
  s.ozturk bunu beğendi.
 10. ne yalan söyleyeyim , kerry king modeli gitarları sırf headstockları yüzünden sevmiyorum.. bir jackson kullanaymış kerry ağabey , dahada vahşi durabilirmiiş ,bence. ama evet kahler köprüler fazla narin...
   
 11. O zaman kahlerli gitarlarını göster ey Türkrockçu!
  Benimki:
  [​IMG]
   
  Ze_uS, spitz, inhumanform ve 2 kişi daha bunu beğendi.
 12. birde emg yerine seymour duncan tb-4 olsaymış.. ölmeden bir kere çalmak istediğim 2 gitardan biri.. nazar değmesin , mükemmelinde ötesinde bir ke1 marty signature..
   
 13. Tb4 duruyor bir yerde evde. Bana EMG daha dolgun geliyor metal için. İzmir'e yolun düşerse de buyur gel.
   
 14. hocam merak etmeyin insan aşık olduğunu kötüleyemez zaten , ha emg olmuş ha tb4 olmuş. resmine bile bakarken kalbi çarpıyor insanın, nazar değmesin gerçekten..
   
 15. para bulursam sabit kahlerli bir kv yaptıracağım tek manyetik. çok para bulursam. piyango falan...
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş