2 Adet Amfi Arasında Kaldım Yardım.

vox 20vt vs orange 35rt

• vox 20vt

Oylar: 15 44.1%
  • orange 35 rt

Oylar: 18 52.9%
  • Blackstar ID Core 40 watt

Oylar: 3 8.8%
  • Marshall 30 WATT

Oylar: 0 0.0%

• Toplam oy veren
    34
Amfiyi geçenlerde denemiştim . Üzerinde isf denen bir potansı var. Bu potans sayesinde rahatça amerikan ve ingiliz tonu ayarlanabiliyor. Rahat taşınabilir bir amfi . Alternatif olarak kendi amfim vox vt yi önerebilirim . Tek eksisi ton yazmak kolay değil.
vox vt 20 mi hocam.artıları eksilerini yazabilir misiniz rica etsem tamamen hoşuna gitmeyen yada giden ayrıntılı biçimde?

vox vt 20 mi hocam.artıları eksilerini yazabilir misiniz rica etsem tamamen hoşuna gitmeyen yada giden ayrıntılı biçimde?
Artıları
Power amp katında 12ax7 laamba var.
33 tane amfi modellemesi var jazz chorus tan dual rectoya kadar
Hatırladığım kadarıyla 11 tane ( distortion od fuzz wah tarzı ) efekt var
Yine 11 tane ( delay chorus tremolo tarzı ) efekt var . Efektlerin seviyesini belirleyebiliriyoruz .
8 tane user bank var yazdığınız tonları atayabilirsiniz
Power level potansından amfinin watt seviyeain ayarlayabilirsiniz
Çok ekstrem olaylara kaçmadıkca rock a iyi gider
Eksikleri
Ton yazmak başlarda aşırı derecede zor . Hatta amfiden bile soğutur .
Kullanımıda başlarda dediğim gibi karışık.
Çok yüksek gainli death metal gibi tarzlara gitmiyor .

Artıları
Power amp katında 12ax7 laamba var.
33 tane amfi modellemesi var jazz chorus tan dual rectoya kadar
Hatırladığım kadarıyla 11 tane ( distortion od fuzz wah tarzı ) efekt var
Yine 11 tane ( delay chorus tremolo tarzı ) efekt var . Efektlerin seviyesini belirleyebiliriyoruz .
8 tane user bank var yazdığınız tonları atayabilirsiniz
Power level potansından amfinin watt seviyeain ayarlayabilirsiniz
Çok ekstrem olaylara kaçmadıkca rock a iyi gider
Eksikleri
Ton yazmak başlarda aşırı derecede zor . Hatta amfiden bile soğutur .
Kullanımıda başlarda dediğim gibi karışık.
Çok yüksek gainli death metal gibi tarzlara gitmiyor .
sanırım vox alacağım hocam. çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Hocam siz heralde fazla metalvari işlere girmiyorsunuz ben genelde testament falan çalarım öneriyi bu yönden vermiştim:D
hocam zaten roland düşünüyordum ama malum bütçemi aşıyor bütçem olsa direk roland cube 40 alırım. metal dediğiniz zaman direk chevelle,deftones kısaca alt.metal çalan nadir alt.rockcılardanım :D yanlış tercih vermediniz merak etmeyin

Prosesorunuze guveniyorsaniz daha sade fakat kaliteli seylere yonelin derim... Cunku bu amfi cok genis yerlere uzanabilmesi icin all-in-one tarzi yapilmis ve bu ozelliklere gore fiyatlandirilmis bir alet. Prosorunuz kaliteli degilse voxu alip prosesoru elden cikarmayi, eger kaliteliyse biraz daha para biriktirip blackstarin 3band eq ve reverblu bir modelini almayi dusunun derim(3band eq ve reverb olan modelleri daha tuzlu satiyorlar, sadece 3band eq lu olan -varsa- da alinip reverb sizin aletten de alinabilir tasarruf icin, ama dedigim gibi kaliteliyse).

Ve ikinci elden sasmayin diyorum, eger sikinti olacaginizi dusunuyorsaniz get actirisiniz. Hasarliysa geri gonderirsiniz. Satici komisyon farkini sizin odemenizi istese bile eger amfi hasarsiz cikarsa alacaginiz urunu sifirindan en az 100-150 tl daha ucuza mal edebilirsiniz...

Ve ikinci elden sasmayin diyorum, eger sikinti olacaginizi dusunuyorsaniz get actirisiniz. Hasarliysa geri gonderirsiniz. Satici komisyon farkini sizin odemenizi istese bile eger amfi hasarsiz cikarsa alacaginiz urunu sifirindan en az 100-150 tl daha ucuza mal edebilirsiniz...
yani boss'un çok yüksek olmayan modelini kullanıyorum (bossg1on) kanalı clean'e alıp çalmayı düşünüyordum vox'da.ikinci el konusuna gelince,hocam onu halletsem bile nakitle ödeyemem o yüzden de yanaşamıyorum.en azından şu yazı amfiyle kapatmak istiyorum.vox a da meraklıyım açıkcası siz ne dersiniz?

Prosesorunuze guveniyorsaniz daha sade fakat kaliteli seylere yonelin derim... Cunku bu amfi cok genis yerlere uzanabilmesi icin all-in-one tarzi yapilmis ve bu ozelliklere gore fiyatlandirilmis bir alet. Prosorunuz kaliteli degilse voxu alip prosesoru elden cikarmayi, eger kaliteliyse biraz daha para biriktirip blackstarin 3band eq ve reverblu bir modelini almayi dusunun derim(3band eq ve reverb olan modelleri daha tuzlu satiyorlar, sadece 3band eq lu olan -varsa- da alinip reverb sizin aletten de alinabilir tasarruf icin, ama dedigim gibi kaliteliyse).
ayrıca blackstar id 40 watt var birde ona da baktım iyi midir yada vox'dan alt seviye midir?

Geri