Reverb.com Dan Alışveriş

'Forum Meydanı' forumunda Atraxrobustus tarafından 7 Ağustos 2016 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar begendigim ve uzun zamandır aradigim gitarı sonunda reverb.com da buldum. Satıcı turkiyeye kargoyu kabul ederim dedi. Fakat paypalın da kapanmasından sonra ödeme işini nasil halledebiliriz ?

hekofali bunu beğendi.
  2. welmour

welmour

552
    1,108
    9,006
    Western Union yapılabilir belki.

3. Bazı satıcılarda kredi kartı ödemesi mümkün. Satıcı isminin olduğu bölümün altında ikonları oluyor. (ACCEPTED PAYMENT METHODS) O seçenek yoksa bank wire (swift - uluslararası havale) ile satıcı ile anlaşılabilirse ödenebilir. Fakat karşı taraftan kesinti yapılıyor. Karşı tarafın bankası ile X miktarda ne kadar kesinti oluyor diye konuşması gerekli. Size maliyeti internet bankacılığı üzerinden yaparsanız Garanti bankası 40 TL kesiyor bir de göndereceğiniz para biriminden bir hesabınız olması gerekli. Fakat bu durumun satıcının size ürünü göndermemesi halinde hiç bir koruyuculuğu yok. Reverb.com'da izin verilmeyen bir ödeme şeklini nasıl koruyor açıkçası bilemiyorum.

4. o direct checkout da calismiyor reverb de maalesef cunku aslinda bu hizmeti paypal alt yapisi ile veriyorlar
    kendilerine sorsan hayir oyle degil diyorlar epey bir haberler mevzudan
    birsey alip odeyemeyince farkettim ben de sonudna paypala sordum evet biz veriyoruz hizmeti dediler
    western union'dan ziyade bankadan swift yapmak cok kolay ve ayni zamanda masrafsiz
    53 lira internetten swift ucreti 2 is gununde ulasiyor.
    karsidan amerika bankasi $15 fazla kesiyor. uzerine o kadar da fazla yollarsaniz sonradan $15 eksik geldi derdi yasanmaz.
    reverb'deki saticinin banka havalesi ile odendi diye isaretleme secenegi de var odemeyi alinca yani mesru bir secenek.
    swifti bankadan yapmayin yalniz min 90 lira ile aciyorlar bu islemi ve duruma gore artiyor parayi da hesabinizdan cekiyorlar ay fazla geldi yapmayayim olmuyor.

kredi kartiniz sizden %3 komisyon keser. Yaklasik $1000lik bir odeme yaptiginizda kredi karti ve swift ayni hesaba geliyor. bu meblanin uzerinde swift daha karli.

5. Evet kredi kartı seçeneği vermiş satıcı. Kredi kartı ile nasıl halledilebilir ? Swiftle uğraşarak daha yorucu olmasın bu iş ya :/ Daha kargo seçenekleri hakkında bile pek bilgim yok. Gümrüğü, kargosu, bir de swift olayı olursa biraz fazla ek masraf çıkmaz mı ?

6. olmuyor dedigimde anlamadiniz galiba

7. Pardon dikkat etmemişim :/

8. İş bankasının internet üzerinden swift bölümünde bi normal olan var bi de 5-6 tane muhabir masraflı olanlar var ve giderek fiyat artıyor. Normal olan 12 dolar. Muhabir masraflı olan da 15 dolardan başlıyor. Peki internetten swift yapmak istiyorum neler yapmam lazım ? Benim bir tane mevduat hesabım var maaşımın yattığı bir de ona bağlı olan kredi kartım var maximum iş bankası. Yeni hesap veya kart almak mı gerekiyor ?

9. dolar hesabi acacaksiniz
    internet subesinden tek tikla acilir
    ben garanti bankasini kullaniyorum swift kodu ve alici ismi giriyorsunuz bitiyor orada.

10. Iyi cok zahmetli bir iş değilmiş. Sağolun

Bu Sayfayı Paylaş