Ibanez Wd7 Ödüllü Yarışma

Durum
Yanıtlara kapalı.
Hocam lambalı amfi alırım ama hakkını veremem diye korkuyorum.Daha başlayalı 5 ay oldu ve ben hiç ilerleme kaydedemedim.Bide lambalılar çok gürültülü diye okudum her ne kadar sesini düşürme yolları olsasda emin değilim bu konuda.Apartman bu işler için sıkıntı özellikle baş belası komşularınız varsa 1w çalışma amfisi bile yetiyor kavgaya :D
Eğer komşularınız kıl insanlarsa prosesör veya ses kartı sizin icin daha iyi olur bence.

Eğer komşularınız kıl insanlarsa prosesör veya ses kartı sizin icin daha iyi olur bence.
Aslında ilginç olan en üstteyim ben.Bizim kattakiler hatta alttakiler desteklerken :D 2 kat altta bir teyze var kulakları hassas baya sanırım :D
Bugün evde yoktuda açtım sesi bu seferde babam evdeydi haftasonundan dolayı :DDandik üniversitemde stüdyo bile yok şansıma.

En iyisi ya ses kartı yada iyi bir prosesör+kulaklık çok iyi olacak.

Bende 10 w amfi var. Komşular hicbir şey demiyor :D Binanın ses yalıtımı da iyi değil. Yukarı kattan çok ses geliyor. Aşağımızda komşu var. Anlamadim ben bu işi ? :D Hiç sikayet gelmedi.
Hocam komşusuna bağlı bizim kat ve alt sıkıntı yapmıyor nasıl oluyorsa 2 kat alttaki geliyor gerçekten o evde yokken gain açıyorumda kulaklarım biraz olsun ton duyuyor :D

Hangi kaynaklar ?
Kendinizi hocayla mi yoksa kaynakla mi daha çok ilerlettiniz ?
Büyük oranda hocamla ilerledim denilir. Teori,armoni vs. konularda hocamın çok yardımı oldu. Onun dışında sweep picking, tapping gibi konularda da. İlerleme konusunda Troy Stetina Heavy Metal Lead Guitar Volume 1-2 baya işime yaradı. Bunların dışında Bora Ulusoy - Solo Gitar Metodu, John Petrucci-Rock Discipline,Troy Stetina-Speed Mechanics For Lead Guitar'da güzel kaynaklardır.

Aslında ilginç olan en üstteyim ben.Bizim kattakiler hatta alttakiler desteklerken :D 2 kat altta bir teyze var kulakları hassas baya sanırım :D
Bugün evde yoktuda açtım sesi bu seferde babam evdeydi haftasonundan dolayı :DDandik üniversitemde stüdyo bile yok şansıma.

En iyisi ya ses kartı yada iyi bir prosesör+kulaklık çok iyi olacak.

Hocam komşusuna bağlı bizim kat ve alt sıkıntı yapmıyor nasıl oluyorsa 2 kat alttaki geliyor gerçekten o evde yokken gain açıyorumda kulaklarım biraz olsun ton duyuyor :D
Bence üniversitede olduğunuzdan dolayı prosesör tercih edin. Çünkü ilerde grup olur,sahne olur prosesör ile direkt mixere girme imkanınız var. Ayrıca bazı prosesörlerin ses kartı özelliği de var.

Çok güzel şeyler ancak hiç vokalle katılan çıkmamış. Wah pedalı arıyodum ihtiyacım da vardı umarım bana veya benim gibi ihtiyacı olan birine gider. Performansım:

Çok güzel bir fikir olmuş bu yarışma,

Katılan herkese, yarışmayı akıl eden dostlara sevgiler. Dahili bir kural listesi göremediğim için ben de yakın zamanda yayınlayacağımız video serisi için yaptığım bir kaydı göndereyim dedim. Herkese tekrar sevgiler,saygılar ve iyi şanslar!

1 dakikalık küçük bir performans, şöyle rakınrol bişi olsun dedim mis gibi strat bulunca!

Çok güzel bir fikir olmuş bu yarışma,

Katılan herkese, yarışmayı akıl eden dostlara sevgiler. Dahili bir kural listesi göremediğim için ben de yakın zamanda yayınlayacağımız video serisi için yaptığım bir kaydı göndereyim.

1 dakikalık küçük bir performans, şöyle rakınrol bişi olsun dedim mis gibi strat bulunca!

Az ama öz olmuş hocam. Elinize sağlık.

cuma günü ankaradaki mor ve ötesi konserine gittim ve bassları neredeyse hiç duyamadım (ön gruplar sahnedeyken burak güven kapşonu kafasına çekmiş içiyordu sahnede de sallamadı zaten) telefondan kaydettiğim bassız bir mor ve ötesi şarkısının üstüne kendim kaydedip buraya atsam bi sıkıntı olur mu?

Herkes istediği gibi kayıt yapabilir fakat bende eski kayıtları konulmasından yana değilim pek.

Ya da bi alt yapı belirlenir herkes için onunla bir performans videosu çekilebilir.

Fakat sırf öğrenciler içinse bir belge görmek gerek sanırım :)

aslında tam olarak bahsettiğim şey buydu:)

Kuralları koyup, yeni bir tarih belirleyip, formatın nasıl olacagı hakkında bir düzenleme gerek.

Aksi taktirde herkes kafasına göre üçerli, beşerli kayıt atıp duruyor.
Hocam eski kayıtların atımasyıla alakalı çok yorum gelince ben de yeni bir şeyler atmak istedim. Diğer attığım kayıt 1-2 ay önceden kalma bir şeydi.

Maddenin "Öğrenci ve yeni mezun" olarak değiştirilmesini öneren oylamayı açıyorum;
Kabul edenler? etmeyenler.. kabul edilmiştir. :whistle:
(Türk tarzı demokrasi)

Durum
Yanıtlara kapalı.
Geri