Hücum Kedi

Hücumkedi 'nin 4 kasım bronx konserinden bazı kesitler ;

Önce spitney beers çıktı ve açıkçası sonradan olacakları bilsem o huri vari hatunun asla sahneden inmesini istemezdim. Amatör gruplar içinde spitney beers gerçektende dinlediğim en iyilerinden. Belkide sadece vokalin şarkı sonlarındaki aşırı tatlı sesiyle "teşekkürler" demesidir bu düşüncem ama yinede playlist falan herşey ortalamanın üstünde. Ayrıca kutluyorum onları.

Haa gelelim asıl konuya. Hücumkedi efsanesi tam bir faciaydı. Daha sahneye çıkmadan öztürkü sesin az geldiğne dair uyarmama rağmen o bunu hiç iplemedi. Ardından da vokalde çığlık sesinden başka bişey duyamadım.Gerçi öztürkün sesi kesinlikle eskisi gibi değil orasıda ayrı. Ama hiç yoktan mikrofonun biraz ayarlanmasını sağlayıp en azından vokali bize duyurabilirdi. İşin komik kısmı pek takidr etmememe rağmen gökalp ergenin Would? u konserin en güzel kısmıydı. Unutmadan çok garip bişey farkettim. Gökalp mikrofonu söylemesi için çalınan pearl jam lerin etkisiyle çok gaza gelmiş subcomandanteye uzattı ve gördümkü vokalde oynamalar bile anlaşılmıyordu. Yani bütün konserde subcomandante vokal yapsa inanın seçimler açısından seyirciyi daha çok gaza getirirdi ;)

Durum sadece bunlada sınırlı değil. Yeni davulcu cana iyi,güzel burağa yetişmeye başladı dedikde , adam son konserde gerçekten çok sıradandı. Yani 10 eylül the doors knserindeki takdir edilesi performansının yanında dünkü performansı arasında dağlar kadar fark vardı. Acaba gelen övgülere kendini fazla mı kaptırdı. :?

Haaa konserde hoş şeyler olmadımı tabiki oldu. Öncelikle Kerem Tüzün'ün bu ülkeye fazla olduğnu bu konserde kolylıkla gördük. Adam g.tü b.klu american idiot basslarını bile mucizeye dönüştürmüş ki koca konserde sadece freedom da slap çaldı. Yani normal performansının yarısı bile değildi belki bu konser.Onun dışında Would? , them bones , porch cidden çok başarılıydı.Ama efsane sözcüğü ardından gelioyorsa bunlarla sınırlı kalınmaması lazım.

İyisiyle kötüsüyle bir hücümkedi konseri daha geride kaldı. Sanırım bundan sonra hücumkedi konserine nadir giderim yılda bir gibi mesela. Oda Keremin performansını görmek için. ;)

ehehe mader yazmış çizmiş.benim bilincim yerinde olmadığı için o başarısızlığı sadece ses sistemine yorabilmiştim o kafayla.

gökalp sayesinde would? ile beraber comfortably numbda da vokal performansımı gördüm.ben cidden gaza geldim pek bir şey hatırlamıyorum.

bir diğer konseri sağlam kafayla izleyeceğim.

26 Kasım cumartesi yine hücumkedi. Bu defa Taxim trend(ex bronx) talar. Geçen sefer çok iddalı laflar etmeme rağmen cumartesi yine orda olucam. Eğer a perfect circle , tool , pearl jam , hastasıysanız kaçırmayın derim ;)

climb'dan melih(gitar),can(davul) var.

diğer elemanlar ise kerem tüzün ve öztürk ilmaz.gökalp,sadece bronx performansında 2 şarkı söyledi sahneye davet edilip.

candır can.trend'de büyük ihtimalle olacağım ehehe...

kaçış yok immigrant song u çaldıracağım bu kez.

yener demiş ki:
keremtuzun demiş ki:
Yahu bu kedi neler çalsın? Neler çalmasın?

lenny kravitz'den birşeyler hiç fena olmaz ;)

eheh bunu atlamışım.seattle'dan babam çıksa yerim bu bir.ama yine de bir iki istek yapalım madem sorulmuş.

mad season - lifeless dead
velvet revolver - slither
smashing pumpkins - bullet with butterfly wings
soundgarden - spoonman

sizden the who,sonic youth,neil young,faith no more,the tea party de istemek vardı ama makul olmak gerekir sanırım :)

Kesinlikle subcomandanteye katılıyorum ;
Özelliklede slither , lifeless dead ve spoonman konusunda. Daha neler istemek var dediğin gibi ama fazlada abarmamak lazım tabi ;)

hepinizi tebrik ederim dün gece için çok güzeldi herşey.Ben kendi fikirlerimi söylemek istiyorum pek tabikide..
:arrow: bi kere grup çalarken sahneye sürekli zırt pırt birilerinin çıkması çok amatörce bir görüntü oluşturuyor.Yani davulcu bi zile vurup zil yana gidince hemen sahneye birileri atlıyo,eliyle oynuyo felan :LOL:
bu davulcunun kendi hatasıdır setup'u düzgün kurmadan zili ws.. düzgün ayarlamadan sahneye çıkıpta bu sorunları yaşadığınız an dediğim gibi 2 şarkıda 5 kere sahneye birileri atlarsa iyi görünmüyor.
:arrow: Kerem'e gelince dün gece tam bir lokomotif gibiydi vokalle beraber grubun çoğu zaman yükünü çekti.Tek kelimeyle süperdi bişi demek istemiyorum başka..
:arrow: Davul'daki gözlenlediğim şeylerde mesela tomtomlardan birinin sökülmesi :? "time is running out" da bana göre tamamen davul yüzünden sıçıldı. 3:56'lık parcayı 2 dakikada söylediniz bide o var :LOL:
:arrow: vokale gelince sesi harika sadece şarkı sözlerini ve telafuzunu doğru öğrenmeli..telafuz telafuz telafuz ;)

Başarılar

26 Kasım Taxim Trend Hücumkedi? konserinden kesitler ;

Ben 2 yıldır hücumkedinin hemen hemen her konserini izlerim. Çoğundan da memnun kalmışımdır. Ama bu seferki ayrıydı. Giriş parçası olarak the noose seçmişler ve iyide etmişler. Hemen sonra Judith çaldılar. Ve işte asıl damgayı orda vurdular. Ağzım hala açıktır. Bir ara "ulan Perfect Circle mı ışınladılar buraya nooldu" dememe sebep olmuştur bu grup. Özellikle davulcuları (adı Can Karamustafaoğluymuş :LOL: ) bir hareket yaptıki Josh Freeze yi izlerken bu kadar dumur olmuyordum. Yanımdaki davulcu bile az daha , eline bir daha baget almama kararı alıcaktı :) Sadece o şarkı için bile gittiğimize deydi. Ayrıca çaldıkları her parça mükemmeldi ama hepsi Judith in gölgesinde kaldı.

Not : Bu grup hakkında burdaki son entrym olucak. Çünkü sevgili Kerem Tüzündn bir dahaki konserlerinde slither ı istediğmizde " Bu iş öyle forumlara yazmakla olmuyo oğlum " cevabını aldık hafiften sitem içeren ses tonuyla ;)

2.Not : Ben gittikten sonra aenema çalmışlar. Ama böyle birşeye inanmıyorum yada inanmak istemiyorum. Eğer çalmışlarsada " ulan ayıptır be ! Bu kadar zamandır izlerim bi kere biz içerdeyken çalmadınız. 40 yılın başında gideriz anca o zaman çalarsınız :x " Demek isterdim yüzlerine. ;)

Geri