Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

washburn

slm 1 yıldır gitar çalıyorum 400 ytl ye bi dukkanda washburn buldum x 10 veya 11 di soundu hosuma gitti bu fiyata daha iyi bir gitar tavsiye edermisiniz 500 e kadar cıkabilirim beni baya uzun süre idare etmesi lazim olur grup falanda kurarsam ilerde konser işleri falan götürürmü dersiniz tsk

bir kere x10 ise o fiyat uçuktur çünkü x10 un sıfırı 200 ytl. washburnlerin düşük modellerinin. o fiyata uzun süre götürmmes, için jackson, ibanez, esp, fender gibi markaların ikinci ellerini düşün.

Bu ay içerisinde bir gitar almayı düşünüyorum,almayı düşündüğüm gitarlar ise İbanez in RG 370 dx, s470 , RG 320FM modelleri..

Bu gitarlardan Satriani ve Vai saund unu elde edebilirmiyim?kafamda s470 ağırlıkta!Birde bu gitara manyetik düşünüyorum ama o konudada kararsızlıklar içindeyim ,alabileceğim manyetikler içerisinde Dimarzio unun Super Distortıon,Paf pro,steve's specıal,air zone,evolutıon,X2n gibi modeller var,fakat bu modelleri alacağım gitarın hangi pozisyonunda kullanmalıyım?Mesela;sap manyetiğinin ritm de kullanıldığını düşünürsek sap a takacağım manyetiğinde ritm e uyugun sert ve tok ve yüksek çıkışlı bir manyetik olması lazım...Aynı şekilde kopru manyetiğide sololarda kullanıldığı için sololarda parlak ama sert yüksek çıkışlı bir manyetik olması lazım yukarıda isimlerini veriğim manyetiklerin hangilerini hangi pozisyon için önerirsiniz?

Saygılar...

slm arkadaslar sonunda kararimi verdim.bi arkadasimin da destegiyle digitech gnx1 alacam.ne dersiniz.tolgahan boss gt3u tavsiye etmisti arastirdim ama maalesef bulamadim ben de gnx1 alacam ne dersiniz?

Digitechin RP 200 den sonrası çok kullanışlı bence ..
Yukarda Nothern_Rock arkadaşımız Steve Vai ve Satriani gibi Virtiözlerin soundunu almak istediğini söylemiş ; Bi dergide okumuştum yıllar önce Steve Vai 'nin sadece sahne soundu için en az 10 tane ses mühendisi kullandığı yazıyordu :) Bence sen Öss 'ye kasıp ses mühendisi ol :))

Olaus demiş ki:
Digitechin RP 200 den sonrası çok kullanışlı bence ..
Yukarda Nothern_Rock arkadaşımız Steve Vai ve Satriani gibi Virtiözlerin soundunu almak istediğini söylemiş ; Bi dergide okumuştum yıllar önce Steve Vai 'nin sadece sahne soundu için en az 10 tane ses mühendisi kullandığı yazıyordu :) Bence sen Öss 'ye kasıp ses mühendisi ol :))

O okudugun dergi hangi dergiyse büyük yalan yazmış,tabi bence sen yalan konuşuyorsun...

Ukalalardan nefret ediyorum. Bana bak arkadaşım Virtiöz adam sahne tonlarına özen gösterir tamammı . Sen hangi virtiözün enstrumanından ödün verdiğini gördün?

Olaus demiş ki:
Ukalalardan nefret ediyorum. Bana bak arkadaşım Virtiöz adam sahne tonlarına özen gösterir tamammı . Sen hangi virtiözün enstrumanından ödün verdiğini gördün?

Kardeşim milletin ukalalığıyla uğraşacağına insanlara verdiğin yanlış ve alaycı bilgilerle uğraş..

Hadi...

Beyler Cort un x custom modeli hakkında bilgisi olan varmı?

Bu gitarın manyetikleri Seymour bildiğim kadarıyla,Baswood gövdeyede sahip ayrıca ağaç-manyetik kombinasyonu oturaklımı bu gitarda?

Merak ettiğim başka bir konuda sapın rahatlığı ve koprunun sağlamlığı-kalitesi dir?

Yardımcı olursanız sevinirim...

Nothern_Rock demiş ki:

Bu gitarın manyetikleri Seymour bildiğim kadarıyla,Baswood gövdeyede sahip ayrıca ağaç-manyetik kombinasyonu oturaklımı bu gitarda?

Merak ettiğim başka bir konuda sapın rahatlığı ve koprunun sağlamlığı-kalitesi dir?

Valla ben olsam washburn x50 pro alırdım.Onda da seymour duncan var.Cortdan sağlamdır bence washburnler.

15W-Marshall-satiyorum demiş ki:
Nothern_Rock demiş ki:

Valla ben olsam washburn x50 pro alırdım.Onda da seymour duncan var.Cortdan sağlamdır bence washburnler.

x 50 pro larında iyi oldugunu duydum,ama bence x customlarda güzel...

ben 5 6 aydir klasik gitar caliyorum yakın zamandada elektroya gecicem bayagidir inceliyorum gitarlari fln su tarz olarak bana en uygun gitarlarin esp yada jackson olduklarina karar verdim fiyatlara fln netten yabanci sitelerden de baktım esp modelleri cok incelemedim ama jacksonun k3 kelly modelini almayi dusunuyorum laylaylomun siteye baktim orda 750euro 8O ki bu da japon uretim amerikan uretimleri cok pahali netten baktigimda ben bu gitari 500dolara buluyorum simdi tarz oalrak da thrash,speed o tur seyler yapmayi dusunuyorum yani almalimiyim bu gitari yada alcaksamda nasi aliyim turkyeden alirsam iyi bi kazık yiycem yoksa netten siparis mi veriyim ? bide bu gitara uygun iyi bi amfi ne onerirsiniz ?

Nothern_Rock demiş ki:

Bence çok kaliteli bi gitar x custom. Çekinmeden alabilirsniz.

JaK demiş ki:
ben 5 6 aydir klasik gitar caliyorum yakın zamandada elektroya gecicem bayagidir inceliyorum gitarlari fln su tarz olarak bana en uygun gitarlarin esp yada jackson olduklarina karar verdim fiyatlara fln netten yabanci sitelerden de baktım esp modelleri cok incelemedim ama jacksonun k3 kelly modelini almayi dusunuyorum laylaylomun siteye baktim orda 750euro 8O ki bu da japon uretim amerikan uretimleri cok pahali netten baktigimda ben bu gitari 500dolara buluyorum simdi tarz oalrak da thrash,speed o tur seyler yapmayi dusunuyorum yani almalimiyim bu gitari yada alcaksamda nasi aliyim turkyeden alirsam iyi bi kazık yiycem yoksa netten siparis mi veriyim ? bide bu gitara uygun iyi bi amfi ne onerirsiniz ?

alırsan sakın laylaylomdan alma çünkü gerçekten anormal pahalı satıyorlar, varsa tanıdığın abd'de onlan al yoksa celephais var abdde bir arkadaşımız, kendisi güvenilir bir arkadaştır bu sitede bir çok kişi onun vasıtasıyla alış veriş yapmıştır "alım & satım " forumunda başlığı var;
http://www.turkrock.com/ftopic9879.html
onun vasıtasıyla alıp getirte bilirsin ;)

ampli tamamen senin zevkine kalmış, git dene al ;)

Geri