Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

arkadaşlar yardım edin lütfen. şu iyidir deyin bişey diyin.peki soruyu daha basitleştiriyorum. rg 2570e, rga 321f, rgt320q, rg3120f mi.bişey deyin yaw.lütfenn...

lic_x demiş ki:
arkadaşlar yardım edin lütfen. şu iyidir deyin bişey diyin.peki soruyu daha basitleştiriyorum. rg 2570e, rga 321f, rgt320q, rg3120f mi.bişey deyin yaw.lütfenn...

Eğer sabit köprü istiyorsan Ibanez RGA 321F.Ben Amerika'dan aldım, hayatımda çaldığım en güzel gitar.Ben zaten sabit köprü istiyordum, floyd rose problemli bir olay bana göre.Bence inanılmaz bir gitar.Gözün kapalı alabilirsin, tabi bulabilirsen.

rg 3120f ise bence j-customlar hariç en iyi floyd roselu rg modeli.

:) sorun sayılar değil. rga zaten yeni bir model demi. köprüsü çok hoş gözüküyor. floyd rose kullanıyorum ama ne biliyim olmasadam olur mu kararsızım.

lic_x demiş ki:
:) sorun sayılar değil. rga zaten yeni bir model demi. köprüsü çok hoş gözüküyor. floyd rose kullanıyorum ama ne biliyim olmasadam olur mu kararsızım.
japon prestige ve jemlerde kullanılan edge pro tremololar ayarlarını bozmadıkça gayet güzel bir sitem
bahsettiğin gitarlar çok farklı
rg320fm ile rgt3120 arasında fiyat farkı uçurum şeklinde

rg3120 aralarında en pahalı olan
ve gerçekten çok süper bir gitar alabiliyorsan onu al

benim bi gitarım var 300 dolar cıvarı almıştım klavyesi cok rahat govdesi akça ve biraz ağır 2hm 1 single ve ben buna seymour duncan tb4 takarsam bridge de jacksondan cıkan tonu alabılırmıyım ??

Kaish demiş ki:
benim bi gitarım var 300 dolar cıvarı almıştım klavyesi cok rahat govdesi akça ve biraz ağır 2hm 1 single ve ben buna seymour duncan tb4 takarsam bridge de jacksondan cıkan tonu alabılırmıyım ??

tb4 çok esnek bir manyetiktir.Her ağaçta, hatta sadece klavyenin ağacı farklı bile olsa farklı ton verir.Direk jackson tonu bekleme o yüzden.

benim anlamadıgım birşey daha var mesela ibanez js100 700 dolarlık gitar bu gitara js1000 deki manyetikleri taksak aynı tonu elde etmezmıyız herşeyi aynı sadece manyetikler değişik bu 500 dolar fiyat farkı niye?

Re: Marshall

Aravil demiş ki:
İyi günler arkadaşlar ben marshall amfi alacam 30 wattlık ama hangi modelleri daha iyi ne özellik farkları var hangisini alayım bana açıklarmısınız lütfen? 8)

Arkadaşlar lütfen biren biri yardım edebilirmi?Çünkü pazartesi alacamda almadan önce bilgim olsun sakata gelmeyelim 8) ...

Kaish demiş ki:
benim anlamadıgım birşey daha var mesela ibanez js100 700 dolarlık gitar bu gitara js1000 deki manyetikleri taksak aynı tonu elde etmezmıyız herşeyi aynı sadece manyetikler değişik bu 500 dolar fiyat farkı niye?

Köprüsü değişik olabilir.

Sırf köprüsü değişik olduğu için bile ton değişebilir.

En garanti olanı alıp denemek :)

Selam Atalay benim bir sorum olacak belki burda cevap bulurum diye düşünüyorum.Ben bilgisayarımı amfi olarak kullanmak istiyorum bana önerebileceğiniz bir program varmı?
Tabi burdaki bütün arkadaşlara da sorulmuş kabul edin lütfen:)

egjajkdx10dblkf6wu.jpg

Bu gitarı kullanan yada deneyen birileri varmı?

Görüşlerini almak isterim!

Bu arada gitar Jackson DX10D dir.

Ben almaya niyetlendim ama param yemedi bende js30 aldım.Kardeşim megadeth ve benzeri heavy metal sevem biridir.Bu gitara hasta oldu.Aslında js30un manyetiklerini dx10d nin manyetikleriyla değiştirirsen neredeyse aynı tonu yakalıya bilirim gibi geliyor tabi tahmin hiç bişeyede benzemeye bilir.

katilinek demiş ki:
Ben almaya niyetlendim ama param yemedi bende js30 aldım.Kardeşim megadeth ve benzeri heavy metal sevem biridir.Bu gitara hasta oldu.Aslında js30un manyetiklerini dx10d nin manyetikleriyla değiştirirsen neredeyse aynı tonu yakalıya bilirim gibi geliyor tabi tahmin hiç bişeyede benzemeye bilir.

Ben alıcam bunu hemende alabilirim fakat yaş tahtaya basmak istemiyorum.

manyetikleri önemli değil benim için,dğiştirip S.Dunacn takıcam zaten.

Geri