Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

karar vermek kolay mı? o kadar para gidiyo :)

eğer özel gitar yapan birini bulursam kendi zevkime göre yaptırırım ama olmazsa sl1 alcam :)
icon_arrow.gif
icon_rolleyes.gif

Reeve sana bir tavsiyede bulunıyim haddim olmadan, gitar işi senin de farkında olduğun gibi biraz dengesiz bir iş. Yani çok severek aldığın bir gitarı 1 sene sonra satman gayet olası bir olay :) Onun için bence gitar alırken göz önünde bulundurulması gereken en önemli şeylerden birisi de gitarın "satılabilirliğidir" Bu konuda iyi düşünmelisin bence :)

haklısın,

zaten bu yüzden özel olarak yaptırmak istiyorum. mesela neck ve middle manyetiklerini hiç kullanmam o yüzden sl1 olsun kh2 olsun tip olarak falan hoşuma gitmiyorlar o kadar fazla.

bende o yüzden hayatım boyunca zevkle sıkılmadan kullanabileceğim bir gitar sahibi olmak istiyorum.. yani satılabilirliğini umursamadan :) hiç satma ihtiyacı duymayacağım bir gitar :)

mesela şöyle bir alet 8O:
kopyasavailkra1120369ab.jpg

bunun maple klavyelisi ve sabit köprülü hali.,..

usa fiyatı $2000den başlıyor işin kötüsü türkiyede yok bu aletlerden.. :(

elimde bi tane washburn x 20 var bunu satıp yeni bi gitar almayı dusunuyorum.450$ civarı bi bütcem var bu fiyata alabileceğim güzel bisey varmı ilerde modifiye edebilirim.jackson olabilirmi mesala

Aslında 1000$ verebileceksen sana daha çok seçenek sunabilecek bir gitar almanı tavsiye ederim.Ihlamur kasa seviyorsan jem fena olmaz hani yada strat.Çünkü alacağın bu özellikteki gitarı her tür için kullanmazsın ama stratı .... .İnsanın seneler geçtikçe zevkleri değişiyor.Bu değişen zevkleri en iyi kavrıycak gitarı bulmak daha önemli.1100$ baba gibi 2. el usa stratlar var bence bu aletler her işi görür ama 1100$ olunca benim işimi görmüyor tabi.

marshall mg30dfx adlı amfiyi nasıl bilirsiniz.Adanada 400 ytlye getirim dedi fiyat nasıldır.İyi değilse fiyatı istanbuldan alırım.Bunun haricinde behringerin gm 110 adlı amfi nasıldır şöyle özelliklerine baktımda baya iyimiş .Bana 400ytl yi aşmamak kaydıyla önericeğiniz başka amfi varmıdır.

Yada pod 2.0 alim bir power amp birde kabin.Amfiden vaz geçim diyorum.Ne dersiniz.Biraz pahalıya gelsede iyi iş gibi gözüküyor.

Reeve demiş ki:
karar vermek kolay mı? o kadar para gidiyo :)

eğer özel gitar yapan birini bulursam kendi zevkime göre yaptırırım ama olmazsa sl1 alcam :)
icon_arrow.gif
icon_rolleyes.gif

Bence bu kastım olaylarına hiç girme. Kasarsın kasarsın sonra içine sinmez falan. Ve genellikle gördüğüm tüm custom gitarlar çok hamal duruyordu. Yani 500$ a kastım gitar yapacam deseler de istemezdim.

ben cort m600 ü almaya akrar verdim:) hayırlı olsun bana .
yanlız bir sorum oalcak,bu gitara gibson tipi knoblar yakışır birde sanırım manyetiklerin çerçevesini krem rengiyle deiştireceğim.nerden bulabilirm bu parçaları?.dandik olmasın çok fazla da iyisinden olsun yani=)

Cevap gelmemesi üzerine önceki sorumu tekrarlıyorum:Yaklaşık 8 aydır elektrogitar çalıyorum,Cort marka gitarım ve Fender marka 15W'lık amfim var.Daha çok Rock ve Heavy Metal çalmak istiyorum ve hazır Work&Travel ile Amerika'ya gitmişken daha iyi bir gitar almak istiyorum.Şu an için İbanez RG1620XGK'yı gözüme kestirdim.Bu gitarla ilgili yorumunuz nedir?Ayrıca processor de almak istiyorum,tavsiyeleriniz ne olur bu konuda?gitarın 1000$'a,processor'ın 200$'a kadar limiti var.Cevabınız için şimdiden teşekkürler...

Selamlar arkadaşlar 10 gün sonra (yani okullar kapanınca) yeni bir gitar alacağım benim yaşlı kurtun yerine...Her hafta ankaradaki müzik evlerini ve intereneti geziyorum.İbanez gitarlar hoşuma gidiyor zaten Steve Vai ve Joe Satriani hastası olduğumdan Jem ve JS serilerinde karar kıldım.JS türkiyede biraz zor bulunduğumdan Jem 555 de karar kıldım bu gitarı bana biraz anlatabilirmisiniz ve bana başka gitarlar önerebilirmisiniz...(Bu arada Japon Jem 555 üretiliyor mu)

katilinek demiş ki:
http://www.jacksonguitars.com/gear/gear.php?op=3&partno=DK2S_Dinky#
Bu gitar hakkında sorum olacaktı.

Floydun arkasındaki o 2 sustain düğmesi nedir.Bu düğmeler ne işe yarar.Gitar biraz değişik.

CONTROLS Master Volume,
Master Tone,
Intensity Control,
Active Sustainiac® On/Off Switch,
Fundamental/Harmonic/Blend Switch

Gitarın neck'indeki pick-up "sustainiac" diye bir şey.... Onunla ilgili o kontroller de sanırsam, benim de hep merak ettiğim bir konu. Jackson forumuna başlık açtım oradaki insanlardan öğrendiğimde yazarım buraya :)

Burda bilen birisi anlatırsa ben de çok memnun olurum :)

Ben biliyorum :)

Sustainiac değişik bir manyetik şekli. Kendisi yapay titreşimler oluşturarak telin kendiliğinden salınmasını, zaten salınımda olan telin de salınımını sonsuza kadar sürdürmesini sağlayan bir alet. Biraz dip gürültüsü yaratıyor.

Bir de +20db booster var. O da adından da anlaşılacağı gibi distortionun gözüne vurmanızı sağlıyor. Bu çok feci bir şey. Sesi hiçbir zaman tam kısamıyorsunuz!!! Ses de çamura benziyor :)

Onun dışında orta kalite jackson'ların bence iyi modellerinden. Bizzat denedim. Hardware'deki renk seçimleri bana göre çok başarısız ama hardware kaliteli denebilir.

Hangi fiyata alınacağına göre değişiklik gösterebilir bir alınabilirliği olan bir gitar. Ne cümle ama :)

Jeff_Loomis demiş ki:
Ben biliyorum :)

Sustainiac değişik bir manyetik şekli. Kendisi yapay titreşimler oluşturarak telin kendiliğinden salınmasını, zaten salınımda olan telin de salınımını sonsuza kadar sürdürmesini sağlayan bir alet. Biraz dip gürültüsü yaratıyor.

Bir de +20db booster var. O da adından da anlaşılacağı gibi distortionun gözüne vurmanızı sağlıyor. Bu çok feci bir şey. Sesi hiçbir zaman tam kısamıyorsunuz!!! Ses de çamura benziyor :)

Onun dışında orta kalite jackson'ların bence iyi modellerinden. Bizzat denedim. Hardware'deki renk seçimleri bana göre çok başarısız ama hardware kaliteli denebilir.

Hangi fiyata alınacağına göre değişiklik gösterebilir bir alınabilirliği olan bir gitar. Ne cümle ama :)

Ehehe kötü cümle;

"Fiyatına göre değişen bir alınabilirliği olan bir gitar" çok daha güzel 8)

Hardware konusunda haklısın, nefret ediyorum Jackson'ın chrome hardware'inden ama köprü dışında hardware işi kolay...

bütcem 600 800 dolar arası(amerikadan alıcamgitarı arkadaşım ghetirecek.kargo gümrük derdimde yok).hard rock blues ve metal gibi geniş bir ton yelpazesine hayır demeyecek bir gitar almak istiyorum sizce ne almalıyım

1 ayım var yardım lütfen.

Geri