Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Beyler , geçenlerde yeni bir gitar aldım , tabi yeni değil 2.el . Bu gitarın modeli Ibanez RGR320dx . ancak ben bu gitarı Ibanezin sitesinde felan bulamadım , doğru düzgün bi veri yok bu gitar hakkında. Şöyle bir-iki yorum olan bir site var;
http://www.harmony-central.com/Guitar/Data4/Ibanez/RGR320DX-01.html
Nedir ne değildir bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. Ters saplı siyah bir alet. Resmi:
rgr320dx7lr.jpg

Selamlar.. Sormak istedigim, Sifir Washburn WR-154 gitar hakkinda bilgisi olan var mi ? Alinasi bir gitar midir ? Ve zuhal muzik'de 250 dolara buldum dedigim gibi sifir. Yardim ederseniz sevinirim..

Alexilaiho demiş ki:
Beyler , geçenlerde yeni bir gitar aldım , tabi yeni değil 2.el . Bu gitarın modeli Ibanez RGR320dx . ancak ben bu gitarı Ibanezin sitesinde felan bulamadım , doğru düzgün bi veri yok bu gitar hakkında. Şöyle bir-iki yorum olan bir site var;
http://www.harmony-central.com/Guitar/Data4/Ibanez/RGR320DX-01.html
Nedir ne değildir bilgisi olan arkadaşlar beni aydınlatırsa sevinirim. Ters saplı siyah bir alet. Resmi:
rgr320dx7lr.jpg

Bütün özellikleri RG320 ile aynı.'R' reverse headstock u ifade ediyor 'dx' de inlaylerinin farklı olmasını.RG320 hakkında bilgi bulamazsan o da ortada single coilinin olmaması dışında RG370 ile aynı.Yani sonu 20 ile biterse çift humbucker,70 ile biterse çift humbucker+single.50 ile biterse pickguard.Fazladan 'r' harfi varsa da ters kafa.En popular modellerin özellikleri böyle ama sayıların daha çok anlamı var mesela sonu 1 ile biterse sabit köprü fln.Böyle uzar gider :)

Selamlar.. Sormak istedigim, Sifir Washburn WR-154 gitar hakkinda bilgisi olan var mi ? Alinasi bir gitar midir ? Ve zuhal muzik'de 250 dolara buldum dedigim gibi sifir. Yardim ederseniz sevinirim..

benim bir arkadaşım sanıyorum o fiyatlara bir washburn almıştı yıllar önce mdelini falan hatırlamıyorum idare ediyo elemanı vasat gitar ama bi arıza çıkarmadı bu güne kadar klavyesi falan rahattı alınabilir aslında bilmiyorum

selamlar arkadaslar bende bc rich platınıum var ama nerede yapıldıgını ve kac yılında yapıldıgını bılmıorum..serı numarası 33 le baslayanlar amerıkan 38 le baslayanlar kore...benımkı 34 le baslıyor yardımcı olursanız sevınırım...

elimde şu anda washburn x10 var acaba nasıl, hakkında bilgi verir misiniz?

tek tük çalabiliyorum işte sololarda biraz zorlanıyorum ama olsun o kadar...

x10u gitarcım tavsiye etmişti yeni başlarkene.elime başka gitar alıpta incelemişliğim yok (cort stat 3-t hariç) o yüzden özelliklerinden pek anlamam.bu gitarın avantajlarını ve dezavantajlarını yazarsınız sevinirim şimdiden çok teşekkürler =O)

tüm formu okuyamdım..çok uzun geldi:(

ibanez gitarla ilgili olarak söyliyebilceklerim..rgr270dx e çok benziyor..diğer rg serisi gitarlara oranla biraz sert tonlara sahip...manyetik değişimi yapılabilir istenilen tarza göre(bence gereksiz olur) RG serisinin altmodellerinden prof.bir gitar değil ama uzun süre seni götürebilcek standart bir gitar.kesinlikle kore üretimi olmalı....ya zaten gitarına bak tüm özelliklerini görürsün bize niye yazdırıyorsun:)

anfim yok 5+1 olurmu?
olmaz:)

kullanıcağın efekt aletlerinden manyetiklerine hatta gitarının gerçek sesine kadar duymak istiyorsan gitar anfisi kullanmalısın...50wat ın altındaki gitar anfilerinden de %100 sound alamazsın.benim sana tavsiyem gitar ve efekt aletlerine en uygun anfiyi bulup min80 wat bir anfi alman olur..

hatta ilk önce gitar sonra anfi sonrada uyumlu efekt aletleri almalısın..hatta gitar alındıktan sonra uygun manyetikler sonrasında anfi seçimi falan çok uzayacak öyle işte... 5+1 den ses çıkarmı:) çıkar çıkar niye çıkmasın...imkanlar onu kullanmanı gerektiriyorsa kullan...

son olarak gitar alımıyla ilgili okuduğum yazılar beni tatmin etmedi..işte falanca gitar iyimi? evet iyidir..ama unutmayınki..neye göre iyi....

oldukça iyi diyebileceğim jakson sl.1 le sadece bir tarzda tatmin eden bir sound alırsınız..sonrada oturup ağlarsınız 2250 dolar gitti diye.. yani en önemli şey gitar alımında kişinin gitarla ne yapacağıdır ve ona uygun gitar almalıdır...hatta yukardaki örneğe ek olarak söyliyeyim jakson sl-1 gibi bir gitarın manyetiklerini değiştirseniz hatta her gün yumoş damlatsanız yinede çok sert sound alırsınız....burda devreye gitarın ağaçları giriyor ama ..tam belgesel olucak konu ..öyle işte...

o zaman şöle yazıyım ben kurban duman falan ağırlıklı çalıyorm tabi yeri gelince metallica çalmak isterim buna göre washburn x10 yeter mi sizce 15wattlık bi amfi kullanıyorum başka ne diyim ha bide digitech rp80 kullanıyom mi telim dün itibariyle koptu :LOL: haaa bi de daha tellerin değişmesi olayı var adam d ile başlayan bi marka dedi çok ii dedi daughter 109 mu öle bişe pek anlamam işte şimdi soruyum ekipmanım özellikle kurban soundu için iyi mi? yeterli mi? :?:

Geri