Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

rastansaga demiş ki:
Gitar: Cort G254 veya Cort kx5 hangisi hoşuna giderse

Amfi: Roland Micro Cube

Distortion Pedalı: Gerek yok

Sağol. Cort G254 de düşündüğüm aletler arasındaydı. Bu arada Roland Micro Cube hakkında biraz daha teknik bilgi alabilir miyim? Thrash için gereken distortion'ı verebiliyor mu?

joddy demiş ki:
rastansaga demiş ki:
Gitar: Cort G254 veya Cort kx5 hangisi hoşuna giderse

Amfi: Roland Micro Cube

Distortion Pedalı: Gerek yok

Sağol. Cort G254 de düşündüğüm aletler arasındaydı. Bu arada Roland Micro Cube hakkında biraz daha teknik bilgi alabilir miyim? Thrash için gereken distortion'ı verebiliyor mu?

İçinde birçok amfi simulatörü ve efekt var. Yani amfi ve prosesör bir arada gibi. Trash için gereken sert ve güzel distortion u fazlasıyla alırsın. Boyutları küçük gözükse de sesi canavar gibidir, yarısına kadar bile açamazsın. Kısacası distortion pedalına ihtiyaç bırakmayacak kalitede bir amfi. Fiyatı ise 200ytl civarı. Tünelde Zuhal Müzikte bulabilirsin.

G 254 ü ise Kadıköy Pasajında Stage müzikte bulabilirsin. 250$ civarı olması lazım ama kesin fiyatı pazarlıkla falan nasıl olur buraya danış: www.stagemusic.org

Kısacası, ne gitardan ne de amfiden pişman olabileceğini sanmıyorum. Sadece ikisini de açılmamış kutu iste ve almadan önce mutlaka dene-denet. Yanında bu işlerden anlayan biri daha olsun mutlaka.

Edit: Bu arada 1000. post um olmuş devlete millete hayırlı uğurlu olsun :)

Ya ben Squier Standart Fat Stratocaster düşünüyodum.. Şimdi gezerken nette şuna rastladım : http://www.gittigidiyor.com/php/urun.php?id=1245022 siz ne dersiniz bunun hakkında ? 550 milyon iyi gibi geldi bana.. Hem iyi bi gitar gibi gözüküyor :? Bunla öğrensem sonra DKMG'ye geçsem (neden bilmem ben bu DKMG ye hasta oldm :ask :p ) nasıl olur ??

Bu arada açık artırmadaki son 3 gün biraz çabuk cevap verebilir misiniz daha babamla tartışçam bu konuyu :D:D

Haftaya gitar alcam ama cort kx5 le yamaha pacifica 112 arasında kaldım sizce hangisini almalıyım.Lütfen yardım edin

Peki ama şimdi de g254 çıktı şimdi soruyorum kx5 mi g254 mü kx5 mi o mu?gerçi g254 ün tipi daha gsl.Kafam iice karıştı YAAARDIIIMM EDDDDİİİİNNNN

Bence hafta sonu Kadıköy Stage'e git, yanına da bilen birini al. İkisini de dene. Hangisi hoşuna giderse ona göre karar ver. Farkları nedir diye sorarsan: G254 daha çok yönlüdür, herşeyi çalarsın. KX5 ise sert tarzlara daha fazla yatkındır ve trash-death soundu için bire birdir. Artık konuşacak,yazacak pek birşey kalmadı; gidip, deneyip, görüp, ellemek lazım. :)

ama kx5 te hem hambucer manyetik hem de single manyetik olma özelliği var bi tuşla. Dierlerinde buna benzer özellikler var mı :roll:

Sanmam. Fiyatları aynı olması lazım. Ama şu daha iyi diyemiyorum. Kişisel zevk meselesi. Ben olsam KX5 alırdım. Ama tamamen zevk. Biri diğerinden daha iyi demek mümkün değil.

Geri