Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Gitar Alacağım Yardım

ben ilk kez gitar alacağım, Çalmayı alacağım gitarda öğreneceğim ve olabildiğince ucuz bir gitar almak istiyorum..İlk etapta bilgisayara bağlayarak kullanacağım. Bana fikirlerinizle yardımcı olabilirmisiniz fiyatlar nedir? teknik bilgiler? açıkçası bu konuda pek bilgim yok
Şimdiden teşekkürler

Re: Gitar Alacağım Yardım

ozkan87 demiş ki:
ben ilk kez gitar alacağım, Çalmayı alacağım gitarda öğreneceğim ve olabildiğince ucuz bir gitar almak istiyorum..İlk etapta bilgisayara bağlayarak kullanacağım. Bana fikirlerinizle yardımcı olabilirmisiniz fiyatlar nedir? teknik bilgiler? açıkçası bu konuda pek bilgim yok
Şimdiden teşekkürler

Cort G254 veya KX5 tavsiye ederim son iki sayfayı incele :) Cort abi cort, boru değil :)

zaten gitarı bilgisayarda kullanacağım yeni başlıyorum ucuz bir gitar arıyorum çalmayı öğrendikten sonra daha iyilerini alırım

hımm yani 2 milyarlıklarla karşılaştırmayacaaz hehalde o kadar prof. deelim ve bu gitarı baya uzun kullanmayı düşünüyorum

ozkan87 demiş ki:
yaa 250ytl civarı çıkmak istiyorum bildiğiniz daha ucuz bir gitar marka modeli varmı

ozkan87 demiş ki:
zaten gitarı bilgisayarda kullanacağım yeni başlıyorum ucuz bir gitar arıyorum çalmayı öğrendikten sonra daha iyilerini alırım

Bence o halde ya para biriktir, bekle veya taksitle al çünkü 250ytl ye alacağın gitar pek yaramaz olur, bu da senin hevesini kırabilir. Almışken, çalmaktan zevk alabileceğin birşey olsun. Veya 2.el düşün diyeceğim ama ilk gitarının sıfır olması doping etkisi yapar mis gibi. Ben böyle düşünüyorum.

Bugün babamla Tünel'e gittim.. Doğrudan Laylaylom'a gittik.. Babam zaten dün gitmiş konuşmuş falan.. Uzun bi' pazarlığın sonunda bi' adet Jackson DKMG'm ve Zoom G2'm oldu :LOL::D:D:LOL:ama bu zoom g2 hoparlörle ve kulaklıkla çok güzel gelmiyor.. Şimdi bilgisayara bağlıycam bakalım ne olucak :S

rastansaga demiş ki:
emirizmir demiş ki:
rastansaga demiş ki:
Cort kx5, ağaç ve manyetik olarak öne çıkar çünkü diğerlerinin biri agathis, diğeri talaş, kx5 te ise ıhlamur(basswood) var. Manyetiği de en yüksek çıkışlı pasiflerden birisi olan motherbucker adında birşey. Trash için bire birdir bu gitar. Ayrıca köprüsü TonePros marka(iyidir) ve teller gövdeden içderi girdiği için(string-thru) sustain i (sesin uzaması) yüksektir. Kısacası o fiyata alabileceğin diğer gitarlara 10 basar.

Nasıl yani (esp ltd viper50) ve( washburn x12) nin ağacı talaş , manyetikleri de kx5'inki kadar iş yapmaz mı demek istiyorsun .Bence bukadar küçümseme bu gitarları ikiside dünyaca ünlü markalar. Ama öğrendiğim iyi oldu.Verdiğin bilgiler için sağol.Bir de bu gitarlardan hangilerine emg 81 85 takabileceğimi söylersen sevineceğim.Rastansaga ile aynı fikirde olanlar var mı?

Bunlar benim fikrim değil, gerçekler: hardware-ağaç vs. hepsi belli. Bahsettiğin EMG leri de üçüne de takabilirsin.

Şu adresi kontrol et: http://www.schoolmusic.co.kr/Shop/index.php3?var=Good&Good_no=5395 (videosu da var)

Edit: Şu güzellik alınmaz mı kardeşim valla biraz daha konuşursak ben alacam ağzımın suyu aktı.
kx5bk-1.jpg

kx5cbs-1.jpg

Artık x gitarı vs y gitarı diye sormuyorum. Cort kx5 alacağım . Fakat gitarın sesini duymak için ampli almak lazım .Amplifikatörlerimiz başlığının 10. sayfasını bakarsanız ve bana yardımcı olsanız sevineceğim.Arkadaşlar da ilgileniyor ama bir Prof un da görüşlerini almazsam içim rahat etmeyecek.
Ayrıca bıkmadan usanmada Cort g serisi katana serisi ve x serisinin :diğer gitarların özelliklerini güzelliklerini artılarını eksilerini benimle ve diğer arkadaşlarla paylaştığınız için için teşekkür ediyorum.Ve bu insan ötesi sabrı kutluyorum.

rastansaga,

Cort X2 ve X6 model gitarlar hakkında fikrini alabilir miyim? başlangıç için nasıl gitarlar?

ozkan87 ucuz gitar sormuş, x2 220$ civarında, x6 ise 320$.

Bu arada gittiğim bir dükkanda satıcı bana x6 diye çift humbucker'lı bir model çıkardı 250$ fiyat söyledi. Halbuki x6 bildiğim kadarıyla iki adet MMH ve 1 tane single'a sahip. Ne iştir?

@joddy
İkisi de başlangıç için kötü sayılmayacak gitarlar. Hatta sıfır fiyatına karşılık çok iyi performans verir diyorlar. (kullanmadım kesin konuşamam) Ama yerinde olsam şartları zorlar bi 150 dolar daha çıkmaya çalışırdım. O zaman ikinci el orta seviyede bir gitarı çok rahat alabilirsin. Üstelik uzun süre de götürür seni bu gitar. Bir Fender, Jackson, Ibanez falan seni Cort'tan çok daha fazla tatmin edebilir.

Geri