Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Hep demişimdir, düz mantık her zaman en iyisidir :LOL: . Yapmayın arkadaşlar, bu şekil de marka tartışmanın hiç bir anlamı yok. Zaten bu muhabbet eminim de son bulmuştur. Sağlıcakla kalın...

Washburn Dime 332 ve Washburn Dime 36 G17 hakkında bilgi.çok şekil aletler olduğu kesin fakat; ses açısından nedir ne değildir?kullanmış olanların yazması daha iyi olur.

Arkadaşlar ibanez s470 marka gitarım var ve köprü ve tremolo sistemini daha iyisiyle değiştirmek istiyorum sizce kaça patlar? Gitarı seviyorum ve parça değiştirerek elimde tutmak istiyorum ama vereceğim paraya değmeyecekse boşuna yatırım yapmıyım gitar... (Bu arada parçaları amerikadan getirtebilirim o yüzden amerika fiyatlarıylada konuşabiliriz tabii söz konusu sitenin linkini yollamayı unutmayın...)

Guardian_of_the_Light demiş ki:
Arkadaşlar ibanez s470 marka gitarım var ve köprü ve tremolo sistemini daha iyisiyle değiştirmek istiyorum sizce kaça patlar? Gitarı seviyorum ve parça değiştirerek elimde tutmak istiyorum ama vereceğim paraya değmeyecekse boşuna yatırım yapmıyım gitar... (Bu arada parçaları amerikadan getirtebilirim o yüzden amerika fiyatlarıylada konuşabiliriz tabii söz konusu sitenin linkini yollamayı unutmayın...)

Eğer gitarın 2004(2003 de olabilir tam eimn değilim)'ten sonra yapılmışsa üzerinde Zero Point diye bir tremolo sistemi var ki Ibanez'in ürettiği en iyi köprülerden biri.Eskiden sadece S Prestige lerde kullanılıyordu ama artık s470 ve s520 lerde de var.Koldan tut salla bana mısın demez o kadar hani.(Denenmiştir ;) )Yani gitarının üzerinde Zero Point varsa değiştirmeye gerek yok.Gitarın seri nosunu yazarsan daha detaylı bilgi verebiliriz.Ibanez'in sitesinden de bakabilirsin sendekinin aynısı mı diye.

Bende eski bir s 470 kullanıcısıyım,köprüsü evet sağlam ama benim şansımamıdır bilmiyorum ama bende sürekli tel kopartıyordu,sanırım standart olmama gibi bir problemi var bu köprülerin....

arkadaşlar bu squier stratlar için ben solak tremoloyu nerden bulabilirim yani standartmıdır bu parçalar = sağ gitara sol tremolo takacam srv yapacam gitarı çünki tremolo volume değiyor ve volumu bozucam diye korkuyorum

kahler köprü al bence hiç uğraşmazsın bi kaç tane trem bar yuvası var ister sola al ister ortaya,ama squier için değer mi onu bilmiyorum,bulabilirmisin onu da bilmiyorum,artı onu takacak adam olur mu adanada onu da bilmiyorum :)

Gitarın seri nosu cp04034605 fakat bana gitarın tremolosu çok süperdir fln demeyin gitarın tremolo soketi kırıldı daha yeni ki hayvani bir şekilde kullanmam ben asla gitarıma hep yumuşak davranırım şimdi cevaplarınızı ve bu konuda olabilecek yardımlarınızı bekliyorum (İzmirde oturuyorum)

Guardian_of_the_Light, şanssızlık diyelim o zaman çünkü kullandığım gitarlardan biri 2004 model S470 ve tremoloyla herşeyi denememe rağmen hiçbir şey olmadı.Hatta yurtdışı forumlara da bakarsan Zero Point için çok iyi şeyler okuyabilirsin.Sonuçta ilk çıktığında çok üst modeller için kullanılan bir sistem.Yani talihsizlik bence.

Amerika'dan Cort getirmene gerek yok ki. Zaten Türkiye'de de sıkı bir pazarlıkla herhangi bir yerdeki fiyata alabilirsin. Zaten iyi bir model getirtecek olsam Amerikadan Fender, Jackson falan düşünürdüm ben.
Saygılar

Guardian_of_the_Light demiş ki:
Bu arada zero point değil zero resistance tremolo...

Zero Resistance tremolo with ball-bearings combined with Zero Point System provides smooth almost sensual arming, incomparable stability and quick return-to-pitch.

Önceki mesajlarımı okursan Zero Point tremolo sistemi yazdığımı görürsün bir yanlışlık yok.Yani sistemin adı Zero Point.

Geri