Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

arkadaşlar size bi kaç soru sormak istiyorum.İnşallah yakın zamanda bi gitar almak istiyorum.tercihlerim

*epiphone lp standart
*ibanez rg 350-370 serisi
*agile lp kopyalarının custum modelleri(bu gitarı hiç bilmiyorum türkiyerdede yok ama bi ara DrB hocam bu gitarlar hakkında alabileceğiniz en iyi gibson copyası demişti.yüzden listeme aldım bunuda.)

şimdi öncelikli tercihim lespaul tarzı gitarlar.tonları ve görünümleri ile.listede saydığım gitarları nasıl bilirsiniz?bunların içinden özellikle agileleri bilen kullanan varmı?DrB hocam önerdiğine göre ii olabilir diye düşündüm.ve başka bi lespaul tarzı gitar varmı önereceğiniz?kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
arkadaşlar size bi kaç soru sormak istiyorum.İnşallah yakın zamanda bi gitar almak istiyorum.tercihlerim

*epiphone lp standart
*agile lp kopyalarının custum modelleri(bu gitarı hiç bilmiyorum türkiyerdede yok ama bi ara DrB hocam bu gitarlar hakkında alabileceğiniz en iyi gibson copyası demişti.yüzden listeme aldım bunuda.)

şimdi öncelikli tercihim lespaul tarzı gitarlar.tonları ve görünümleri ile.listede saydığım gitarları nasıl bilirsiniz?bunların içinden özellikle agileleri bilen kullanan varmı?DrB hocam önerdiğine göre ii olabilir diye düşündüm.ve başka bi lespaul tarzı gitar varmı önereceğiniz?kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

ben ibanez rg derim o klavyenin rahatlığını ben hiçbir gitarda bulamadım. ama stock manyetikleri kötü söylediğin modellerin ona göre. gerçi epininki ne kadar iyi ki...

melihbozkurt84 demiş ki:

*epiphone lp standart

Öncelikle ,seninde takdir edeceğin üzre,saydığın gitarlar gerçekten çop kel alaka aletler.
LP bir yana İbanez ler bir yana...Çok farklı amaçlarda kullanılan çok farklı gitarlar...

Ama Epiphone LP leri ,bir Gibson u göz önünde bulundurarak alma ,pişman olabilirsin,çünkü ciddi kalite problemleri olan modeller...

Agilelere gelince o gitarlardan yakın bir zamanda alacağım,umut (celephais) Usa fiyatının 610 $ olduğunu söylmeişti,henüz sipariş vermedim para biriktirme modundayım :) ,ama aletleri netten inceledim gerçekten kaliteli,kaliteli ama Gibson saun d u verirmi işte orası şaibeli,adamlar sitesindede açık açık gitarın aksamları üzerinde bilgi vermişler...

Agiler ler biraz riskte olsa denemeye değer bence...

01 demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:

*epiphone lp standart

Öncelikle ,seninde takdir edeceğin üzre,saydığın gitarlar gerçekten çop kel alaka aletler.
LP bir yana İbanez ler bir yana...Çok farklı amaçlarda kullanılan çok farklı gitarlar...

Ama Epiphone LP leri ,bir Gibson u göz önünde bulundurarak alma ,pişman olabilirsin,çünkü ciddi kalite problemleri olan modeller...

Agilelere gelince o gitarlardan yakın bir zamanda alacağım,umut (celephais) Usa fiyatının 610 $ olduğunu söylmeişti,henüz sipariş vermedim para biriktirme modundayım :) ,ama aletleri netten inceledim gerçekten kaliteli,kaliteli ama Gibson saun d u verirmi işte orası şaibeli,adamlar sitesindede açık açık gitarın aksamları üzerinde bilgi vermişler...

abi aletlerin farklı tarzlar olduklarını biliyorum.ama şu var.lp lerin görümleriniz seviyorum.ama sert soundları olan bi gitarda lazım bana.maun bunu sağlıyacaktır.yani benim istediğim tarzı.ama öteki yandan benim istediğim tarzı ibanezlerde karşılıyo.gerl görki tiplerini sevemedim bi türlü.ayrıca yılbaşı akşamı dream tv de çıkan bütün grupların gitaristlerinde lp gördükten sonra artık kesinlikle lp modeli bişey istiyorum.tabiiki 2000$ lık bi gibson'un soundunu vermiyecektir.ama ona en yakın soundu verecek gitardır diye düşünüyorum epiphoneları.benim şuan için 2 derdim var.
*verdiğim 500$ paranın karşılığını versin.
*sonradan ufak modifiyelerle beni uzun yıllar idare etsin.

bunları ve istediğim soundu karşılayacağını düşündüğüm 2 gitar var ibanez rg ler.ve epiphone lp ler..yani bu noktadan baktığımda tercihlerim alakasız değil.ama işte ibanez tipini sevmiyorum.les paul hastasıyım.abicim bu arada ben gitarı almadan agilelerden bi tane alırsan bi başkıl falan açta bizde bilgilenelim.kargosu ile falan sanırım 750$ a geliyo.burdada kafam karışıyo.o paraya 40$ daha koydukmu burdan ibanez s 520 alabiliyoruz.diyceksinki tonal fark.tamam ama benim istediğim sert onlarıda ikiside veriyo.bu arada çok karışık bi yazı oldu.İnşallah anlarısınız.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

rastansaga demiş ki:

rastansaga saol bende cortları severim kullanmışlığımda var.ama gel görki bu lp taklidi z44 ü hiç sevmedim.tipi çok kötü.bende bi gitarın tipide çok önemlidir.çünkü müzisyenin çıktığı konserlerde orda bzmükten anlamayan bir yığın adam olur.ve onlar sadece bi şeye bakarlar.sana giyim kuşamına imajına gitarına.işte bunlardan imaj giyim kuşam bunları pek önemsemem ben.nasıl rahat ediyorsam öyle çıkarı sahneye.fakat elimdeki gitarın bana cuk diye oturması üzerimde güzel durması önemli.hem bu benide motive eder.çaldığın gitarı sevmek çok önemli bu bakımdan bence.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84 demiş ki:
rastansaga demiş ki:

rastansaga saol bende cortları severim kullanmışlığımda var.ama gel görki bu lp taklidi z44 ü hiç sevmedim.tipi çok kötü.bende bi gitarın tipide çok önemlidir.çünkü müzisyenin çıktığı konserlerde orda bzmükten anlamayan bir yığın adam olur.ve onlar sadece bi şeye bakarlar.sana giyim kuşamına imajına gitarına.işte bunlardan imaj giyim kuşam bunları pek önemsemem ben.nasıl rahat ediyorsam öyle çıkarı sahneye.fakat elimdeki gitarın bana cuk diye oturması üzerimde güzel durması önemli.hem bu benide motive eder.çaldığın gitarı sevmek çok önemli bu bakımdan bence.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Çok ilginç ben de asıl tipine hastayım. Gitar bir Les Paul kopyası değil, kendine özgü bir görünüşü var gitarın ve bence çok güzel.

melihbozkurt84 demiş ki:
01 demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:

*epiphone lp standart

abi aletlerin farklı tarzlar olduklarını biliyorum.ama şu var.lp lerin görümleriniz seviyorum.ama sert soundları olan bi gitarda lazım bana.maun bunu sağlıyacaktır.yani benim istediğim tarzı.ama öteki yandan benim istediğim tarzı ibanezlerde karşılıyo.gerl görki tiplerini sevemedim bi türlü.ayrıca yılbaşı akşamı dream tv de çıkan bütün grupların gitaristlerinde lp gördükten sonra artık kesinlikle lp modeli bişey istiyorum.tabiiki 2000$ lık bi gibson'un soundunu vermiyecektir.ama ona en yakın soundu verecek gitardır diye düşünüyorum epiphoneları.benim şuan için 2 derdim var.

bunları ve istediğim soundu karşılayacağını düşündüğüm 2 gitar var ibanez rg ler.ve epiphone lp ler..yani bu noktadan baktığımda tercihlerim alakasız değil.ama işte ibanez tipini sevmiyorum.les paul hastasıyım.abicim bu arada ben gitarı almadan agilelerden bi tane alırsan bi başkıl falan açta bizde bilgilenelim.kargosu ile falan sanırım 750$ a geliyo.burdada kafam karışıyo.o paraya 40$ daha koydukmu burdan ibanez s 520 alabiliyoruz.diyceksinki tonal fark.tamam ama benim istediğim sert onlarıda ikiside veriyo.bu arada çok karışık bi yazı oldu.İnşallah anlarısınız.:D kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

Öncelikle şunu üstüne basa basa belirteyim,Epiphone ların Gibson la tonuyla filan uzaktan yakından alakası yoktur,en azından Gibson LP saundu olmasada ona yakın bir ton alırım şeklinde düşünmekte pek doğru değil çünkü,ona yakın türde bir tonda alamazsın o gitarlardan....

Gibson LP lerin tasarımına dikkat ettiğin vakit ,karşına çıkacak en önemli unsur,maun gibi bass-mid ağırlıklı ton veren bir ağacın üzerine parlak nispeten tiz tonlar veren ve oldukça kalın bir şekilde yuvarlatılmış maple kullanılmıştır,buna ilave olarakta tok aynı zamanda zengin tonlar verebilen sap manyetiği ve hem tok hemde tiz sesleri eşşiz bir biçimde veren (Gibson LP lerin köprü manyetiği bu özelliğiyle tek kelime hasta olduğum aletlerdir) köprü manyetiği birleşince sonuçta eşşiz bir tasarım ve malumunuz eşsiz bir işçilik ortaya çıkıyor,bunları göz önünde bulşundurduğumuzda Epiphone ların görüntü dışında Gibson LP lerle uzaktan yakından alakası olmadığı ortaya çıkıyor...

Bugüne kadar Gibson LP alternatifi baya bir gitar inceledim Epiphone ,Hamer gibi gitarlarda bunlara dahildir,Agile gibi Gibson LP kopyalayan bir firma görmedim,o tasarımın üzerine adamlar birde Gibson da filan bulunmayan köprü tuning machine ler kullanılmış,gotoh un filan...

BEnce sen kesinlikle Agilerler le ilgilen...

01 demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:
01 demiş ki:
melihbozkurt84 demiş ki:

*epiphone lp standart

Öncelikle şunu üstüne basa basa belirteyim,Epiphone ların Gibson la tonuyla filan uzaktan yakından alakası yoktur,en azından Gibson LP saundu olmasada ona yakın bir ton alırım şeklinde düşünmekte pek doğru değil çünkü,ona yakın türde bir tonda alamazsın o gitarlardan....

Gibson LP lerin tasarımına dikkat ettiğin vakit ,karşına çıkacak en önemli unsur,maun gibi bass-mid ağırlıklı ton veren bir ağacın üzerine parlak nispeten tiz tonlar veren ve oldukça kalın bir şekilde yuvarlatılmış maple kullanılmıştır,buna ilave olarakta tok aynı zamanda zengin tonlar verebilen sap manyetiği ve hem tok hemde tiz sesleri eşşiz bir biçimde veren (Gibson LP lerin köprü manyetiği bu özelliğiyle tek kelime hasta olduğum aletlerdir) köprü manyetiği birleşince sonuçta eşşiz bir tasarım ve malumunuz eşsiz bir işçilik ortaya çıkıyor,bunları göz önünde bulşundurduğumuzda Epiphone ların görüntü dışında Gibson LP lerle uzaktan yakından alakası olmadığı ortaya çıkıyor...

Bugüne kadar Gibson LP alternatifi baya bir gitar inceledim Epiphone ,Hamer gibi gitarlarda bunlara dahildir,Agile gibi Gibson LP kopyalayan bir firma görmedim,o tasarımın üzerine adamlar birde Gibson da filan bulunmayan köprü tuning machine ler kullanılmış,gotoh un filan...

BEnce sen kesinlikle Agilerler le ilgilen...

abi custom bi agile kargo dahil 750$ a falan gelir tahminim.bekli geçer bile.o fiyata ibanez s520 varki benim için çok iyi bi gitar.çünkü çok hafif.benimde belimde problem var.böyle bi koşulda tipten tondan vaz geçer onu alırım açıkcası.bide gt-8 gibi bi prosesör ile kullancam gitarı yani gitarın kendi tonu falan pek kalmıyacak.agile yerine o kadar param olsa ibanez s520 alırım dediğim gibi.saolun abi.ben tercihimi ibanezlere kaydırcam sanırım.kib.kolay gelsin.müzikle kalın.:D

melihbozkurt84,

BEn daha önce s470 de kullanmıştım güzel gitardı,520 de en az onun kadar güzel birgitardır kötü bir tercih olmayacak...

Blimde problemim var diyorsan okonuda haklısın,bende kronik bel fıtığından ötürü Gbison LP studio yu samak zorunda kalmıştım ki ,bir LP standart kadar ağır bir gitar değildir normalde :)

Şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

anlasilan agile cok yaygin bir gitar degil. ilgilenenler icin asagidaki yorumlari buldum. Ilginc

Sound: like a vintage Gibson LP. I play classic rock, so this guitar is perfect. However, my 100 watt Marshall hybrid Valvestate amp does not work well with this type of guitar when you use the on board EQ and distortion effects. However, when I play this guitar through my Rockman rack, the sound and tone is pure joy. The AL-3500 has about the same tonal versatility of a Gibson LP Standard. It's mostly warm and rich, with just a slight amount of bright overtone. The harmonics are excellent.

Sound: This is an exact replica of a Gibson Standard Les Paul, except better in terms of quality and price. It's a great guitar, I'd recommend it to anyone who wants a good guitar. // 10
Sound: Acoustically, the guitar produces a very beefy tone. It's very loud and you can feel the resonance thru the entire body and neck. It sounds very solid. The pickups seem to pick up every subtle nuance of play. Different pick attacks translate very well into different tones, unlike most stock pickups on lower priced guitars. They are very sensitive and responsive and worthy of keeping. The stock pickups sound a LOT like Duncan 59s. They give the guitar a nice warm vintage tone that many Les Paul players covet. They will cover the entire gamut from the all vintage styles of music to modern rock quite easily. This guitar has an unmistakable Les Paul tone.

I run the guitar thru a Peavey 5150 212 combo, and it sounds great. Due to the lackluster clean channel on the 5150, I usually also run a chorus pedal. But this guitar produced a very sweet clean tone without any help of chorus or other effects. The clean tone is very nice. A little drive can break up the sound well enough to get a good vintage, but ballsy overdrive tone (AC/DC, eat your heart out). High gain settings make it scream for lead, and give it a nice throaty rythm crunch.

The down side is that the pickups aren't the best for very heavy or modern metal. I play mostly metal (I'm the frontman in a Metallica tribute band, plus play stuff like Slayer, Anthrax, Pantera, etc ), so the 'vintage' pickups can't pull that type of tone off quite to the extent I would like. The pickups will eventually be swapped out with EMGs. I was fully expecting this when I ordered the guitar though. It handles older 80s metal quite well (old Metallica & Anthrax, Iron Maiden, G N' R. etc), but comes up a bit short for the more high-powered modern metal. The guitar itself playes very well for modern metal, but the pickups aren't able to deliver the output required to get the 'optimal' metal tones. It gets heavy and crunchy, but comes up a little short in that department. It's no fault of the guitar though, and I can't take points off for that. By any means, this is no show stopper and shouldn't be used as an excuse to not buy this guitar. When considering the price of this guitar, even factoring in the price of some EMGs or Duncans still makes this guitar a great buy for the price. // 10

sanırım uygun başlık burasıdır bie şey soracağım...gitarımda sol telinde bazı perdelerde(yoğunlukla 10-15 arası falan)sustain çok az oluyor yani 2 saniye falan tel ötüp sonra susuyor bunun nedeni ne olabilir ve nasıl çözülebilir?

Geri