Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

mikrofon

Konserlerde ve ya barda programda Amfiden güzel sound alabilmem için tavsiye edebileceğiniz bir mikrofon var mı?bazı mikrofonlar tonu müthiş bozuyorda...

slm millet ya zuhalde yokmus fiyatinida tam bilmiyiolarmis sitesinde de1550$ civari bisi kisacasi jackson sl1 solist fiyatini bilen yada tahmini olan 0 ve ikinci eli nedir acaba simdiden saolun

keshMEkesh demiş ki:
rastansaga

@keshMEkesh, tavsiye konusunda yoggom'a yaptığım öneriler senin için de geçerli.

@ChatKing, ilerde anlarsın.

baya açıklayıcı oldu be abi!:p neyse tamam ben tekrarliim soruyu kaynayacak yoksa...:D

benim aklımda 4 tane gitar var; Ibanez GRG170DX,Cort KX5,Epiphone Special II, ESP LTD EC-50
duman'dan metallica'ya,muse'dan guns n' roses'a kadar birçok tarzda çalmaya çalışıyorum. benim için solo tonu yani soloda canlı bir ton vermesi ve ritm atarken sert tonları da yumuşak tonları da rahatça çıkarabilcek bir gitar olması önemli. bu yazdığım gitarlar dışında bu gitarlara yakın fiyatlı( en fazla 400 dolarlık) gitarlar da varsa önereceğiniz,önerilere açığım..
bu gitarların tarzı kaldırmasıyla beraber kullanım kolaylığı ve beni götüreceği süre de çok önemli.sorunları olan bir gitar pek hoş olmaz biliyorsunuz.. mükemmeli değil bu fiyata en iyisini arıyorum anlayacağınız. şimdiden teşekkürler cevaplarınız için...

Ben de diyorum ki:

Bak sana abi tavsiyesi kesinlikle floyd-rose lu gitar alma.

Benim sana tavsiye edebileceğim en mükemmel gitar Zenox Z44. Biraz daha koyma imkanın olursa üstüne. Bunu yabana atma. Asla pişman olmazsın.

Z44

Z44

video

En az 1000 kişi aynı soruyu sormuştur ama kimse zahmet edip te şu başlığı okumaya kalkmıyor.

hocam bu Z44'ün fiyatı nedir?Mydukkan'da göremedim,ve müzik dükkanlarına gitmeyi sevmiyorum en son "ohhooo sen Şubatta alacağın gitara şimdiden mi bakıyorsun"denildiğinden beri ve ben bilgi almaya çalışırken "sen parayı denkleştir o zaman karar verirsin" demelerinden sonra gitmekten soğudum.Yaa benim almayı düşündüğüm gitarı seçip ondan sonra ona göre para biriktirmem gerekmiyor mu?Ben mi yanlış düşünüyorum neyse...

Bilmemne uzunluğu olcak ama ne uzunluğu bilmiyorum :p

@rolandDESCHAIN Jackson gitarları Laylaylom'a soracaksın sanırım Zuhal Ibanez getirtiyo'.. Ama Laylaylom'da da yoktur SL1 şu anda sipariş etmen getirtmeleri lazım :p Bence kendin getir yoksa kazıklanırsın derim :)

herkese selam lar bc rich platinum virgo serisi hakkında bilgisi olan varmı??? bu gitarı biras araştırmadan kendi deneyimlerime dayanarak aldım,gitarın gerek şekil gerekse performansı hoşuma gitti epey ama uzun vadede kullanan ve herangi bi arıza ve benzeri bişeylerle karşılaşanlar varmı acaba bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sewinirim bu arada bu ilk mesajım türkrock ta :p euheuh :)

resim : http://www.sadepra.com/imgs/noticias/20050427/00_virgo.jpg

ZimDeath demiş ki:
hocam bu Z44'ün fiyatı nedir?Mydukkan'da göremedim,ve müzik dükkanlarına gitmeyi sevmiyorum en son "ohhooo sen Şubatta alacağın gitara şimdiden mi bakıyorsun"denildiğinden beri ve ben bilgi almaya çalışırken "sen parayı denkleştir o zaman karar verirsin" demelerinden sonra gitmekten soğudum.Yaa benim almayı düşündüğüm gitarı seçip ondan sonra ona göre para biriktirmem gerekmiyor mu?Ben mi yanlış düşünüyorum neyse...

400$ civarı olması lazım. Stage sağlam yerdir. Öyle şeyler yapmaz Burak abi olsun Barış abi olsun Emre olsun.

Ayrıca Stage sanırım Ibanez bayiliğini de almış. Ben bu durumdan pek hoşnut kalmadım ama neyse :D

Re: mikrofon

_SkYkHaN_ demiş ki:
Konserlerde ve ya barda programda Amfiden güzel sound alabilmem için tavsiye edebileceğiniz bir mikrofon var mı?bazı mikrofonlar tonu müthiş bozuyorda...
Kondenser enstruman mikrofonu kullanmalısın. Bunun pozisyonu da öneml. tabiki... En genel olarak Shure SM57 kullanılır. Kolaylıkla bulunur. Fiyatı AKG vs. ye göre daha ekonomiktir. Daha da ekonomik olsun istiyorsan Behringer'lere de bakabilirsin... Kolay gelsin...

Control_Denied demiş ki:
scale length nedir ? Kısa bir bilgi verebilir misiniz...
Scale Length: İki eşik arası (yani üst ve alt eşik) mesafedir. Yani telin salınım yağtığı mesafedir. Genelde 24.75", 25,5" olur. Burası yeri değil ama baslarda daha da uzar... Unutmadan baritonlarda 27" olur.
Arama yaparak daha fazlasını bulabilirsin... Kolay gelsin...

Jemokan demiş ki:
herkese selam lar bc rich platinum virgo serisi hakkında bilgisi olan varmı??? bu gitarı biras araştırmadan kendi deneyimlerime dayanarak aldım,gitarın gerek şekil gerekse performansı hoşuma gitti epey ama uzun vadede kullanan ve herangi bi arıza ve benzeri bişeylerle karşılaşanlar varmı acaba bu konu hakkında yardımcı olabilirseniz sewinirim bu arada bu ilk mesajım türkrock ta :p euheuh :)

resim : http://www.sadepra.com/imgs/noticias/20050427/00_virgo.jpg
Güle güle kullan. Genelde pek sorun çıkmaz bu gitarlarda, çünkü çok komplike parçaları yok. Üretim yeri neresi seninkinin? Buna bağlı olarak bazı sıkıntıların olabilir, özellikle sapta...
Onun dışında güzel gitar, ilk ve net tavsiyem kesinlikle yere koyma, yavaşça da olsa yere koyma; ya stand(sehpa vs.) ya da duvar askısı kullan. Yoksa gitarının köşeleri zamanla çirkinleşir, ne olduğunu söylemiyorum :LOL:
Kolay gelsin...

kulaklık

Gitarı kulaklıkla çalmak için ne gerekir amfiden değil direk kulaklık bağlamak için
Yani kulaklık amfi yoksa elektriği neren alacak bu parçanın adı nedir

gitar kore malı... yere koymak zorunda kalıorum çou zaman :( bide ewde temizlik olduunda gözüm arkada kalıo valla... :( duvar askısını tam olarak nerden bulabillirim peki???

Jemokan demiş ki:
gitar kore malı... yere koymak zorunda kalıorum çou zaman :( bide ewde temizlik olduunda gözüm arkada kalıo valla... :( duvar askısını tam olarak nerden bulabillirim peki???
Çok sıkıntı yaşayacağını sanmıyorum Kore ise... Ama sen beni dinle en basitinden bi stand al... En azından askı gibi montaj problemi olmaz... Askıyı gitar satan yerlerden bulabilirsin... Montajını çok iyi yap/yaptır, yoksa yere koymaktan daha kötü şeyler olur...

Merhaba,

Avatarımda da görülen washburn x-20(aslında sadece x series yazıyor sapında; x-20 oluyor di mi bunlar? :) gitarımı 1.5 yıldır kullanıyorum. Geçenlerde ilk kez gitarımla stüdyoya gittim ve bir grupla çaldım. Gruptaki diğer elektrocu arkadaşta da washburn x-30 vardı. İki gitarın sesleri arasında çok büyük fark olduğunu gördük. Onunkinden gayet iyi bir ses çıkarken, benimkinin sesi kulak tırmalayacak derecede kötü ve rahatsız edici çıktı(akordda ve amfide bir sorun yoktu.) Zaten gitarımın sesinden pek memnun değildim, stüdyoda daha da iyi anladım gitarın sesinin iyi olmadığını. Sizce bu normal mi? Nedeni gitarımın kalitesizliği mi? Başka bir nedeni olabilir mi? Daha kaliteli bir gitar almak dışında yapabileceğim bir şey var mı? Teşekkürler.

CILGIN_MAX demiş ki:
Merhaba,

Avatarımda da görülen washburn x-20(aslında sadece x series yazıyor sapında; x-20 oluyor di mi bunlar? :) gitarımı 1.5 yıldır kullanıyorum. Geçenlerde ilk kez gitarımla stüdyoya gittim ve bir grupla çaldım. Gruptaki diğer elektrocu arkadaşta da washburn x-30 vardı. İki gitarın sesleri arasında çok büyük fark olduğunu gördük. Onunkinden gayet iyi bir ses çıkarken, benimkinin sesi kulak tırmalayacak derecede kötü ve rahatsız edici çıktı(akordda ve amfide bir sorun yoktu.) Zaten gitarımın sesinden pek memnun değildim, stüdyoda daha da iyi anladım gitarın sesinin iyi olmadığını. Sizce bu normal mi? Nedeni gitarımın kalitesizliği mi? Başka bir nedeni olabilir mi? Daha kaliteli bir gitar almak dışında yapabileceğim bir şey var mı? Teşekkürler.
İki gitarı da aynı amfide dinlemek lazım, studyodan kaynaklanıyor olabilir, iki model arasında o kadar farkedilecek kadar fark olacağını sanmıyorum... Tuşe de önemli ama sen kendini bilirsin zaten... Belki de gitarının bakıma ihtiyacı vardır...

CILGIN_MAX demiş ki:
Merhaba,

bende washburn X-40 kullanıodum 1hafta oncesine kadar allaha sukur o dandik gitardan kurtuldum sende oyle yap netten gitarını sat ustune biraz para ekleip saglam bi gitar al
ben esp truckster ı aldım meğersem ben bunca yıldır hiç gitar calmamısım
mükemmel bi deneyim washburn lerden hiç biri gitar deil
washburn gitar almayın sadece baslangicta alınır o gitarlar

Geri