Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

ya bu işin suyu çıkmaya başlıyo hakkaten yani ya arkadaşım eğer o kadar markayı silmişsen kafadan ve denemiş yöntemi de bulmuşsan alacağın gitarda niye soruyosun daha da önemlisi neden b*k atıyosun markalara

wannabe,

Anladığım kadarıyla sitede yenisin,anlaşılan gitar mevzularındada,bence bir şeyler yazarken buralara düşün taşın öyle yaz!

Forum Kurallarını okumamışsın anlaşılan...

Öncelikle Türkçe ni düzeltmen gerek,daha sonra arka arkaya 3-5 defa aynı mesajı göndermekten vaz geç,daha sonrada burada resmen sataştığın insanların kimler olduğunu öğren,daha sonra bunu kendi çapınla çarp,bakalım eşittir ne olacak=?

Arkadaslar hersey iyi güzelde bence arkadasin üzerine fazla gitmeyin. Sonucta yeni katilmis, daha sakin bir sekilde anlatabiliriz. Ayrica cort la ilgili yazilara neden bu sekilde alerjik bir sekilde tepki verliyor anlamiyorum. Sonra herkez cortu sevecek diye birsey yokki, herkezin kisisel tercihi. Sonucta Fender electro gitari bulan ve cok daha köklü bir marka ama nedense kimse ben fenderi sevmiyorum, biseye yaramaz diyen bir kisiye böyle tepki vermiyor.

Sigmastern demiş ki:
Arkadaslar hersey iyi güzelde bence arkadasin üzerine fazla gitmeyin. Sonucta yeni katilmis, daha sakin bir sekilde anlatabiliriz. Ayrica cort la ilgili yazilara neden bu sekilde alerjik bir sekilde tepki verliyor anlamiyorum. Sonra herkez cortu sevecek diye birsey yokki, herkezin kisisel tercihi. Sonucta Fender electro gitari bulan ve cok daha köklü bir marka ama nedense kimse ben fenderi sevmiyorum, biseye yaramaz diyen bir kisiye böyle tepki vermiyor.

Ben de Fender sevmiyorum. Gayet doğal, mümkün bir şey. Sen de bunu gayet güzel bir biçimde dile getiriyorsun. "Fender rezil" deseydin eminim Fender sevenler de senin üstüne çullanırdı :). Jackson güzel, Cort rezil, Fender berbat, zerre kadar değeri olmayan yorumlar bunlar. Jackson JS de var, SL de var, Cort X-2 de var X-TH de var.

hayır ona da verilir de arkadaşım 650 dolarlık bütçeden bahsedip de corttan bu şekilde bahsetmek yanlış olur eğer ben yanlış bilmiyorsam o fiyatta alınabilcek en iyi gitarları aşağı yukarı cort üretiyor tabiki daha iyisini bulursunuz ama daha pahalı şimdi elimde 650 dolar var diyip fender alcam demek de ne kadar mantıklı...belki meksika hatta o bile zor olur

herkese cort önermekten,bu markayı bu kadar büyütmekten,insanları yanlış yönlendirmekten vazgeçin dünya kadar marka var bu kort fanlarının başka bişey önerdiğini görmedim daha...650 dolara felaket gitar alabilir parasını iyi kullanan birisi ve bu corttan kat kat iyi olur

fiyat&performansı kaydettiğimi mesajda da belirtmişim ama neyse herkesin kendi tercihi tabiki de zaten bi fender strat yada ibanez jem alcak adam sanırım forumda pek aramaz bu sorunun ceevabını en azından bu fiyatta...neyse ben çıkıyorum bu polemikten dif çalışmam lazım herkese kolay gelsin

Belirli fiyat aralığında en iyi "Alternatif" kabul edilsin edilmesin Cort tur.

Ben kesinlikle markacı birisi değilimdir tanıyan beni bilir,en iyi alternatif bu...

Ama direk markaya yönelik tabirler hiç hoşdeğil,vatandaş derki:"ben Cort lardan pek haz etmiyorum" ozmaan anlarım o onun tamamen kişisel tercihidir,ama çıkıpta Cort böyledir ,Cort şöyledir demek...Hoş değil.

Ayne şekilde FEnder içinde böyle bir ithamda bulunulsa yine aynı tepkiyi veririm ,bu Gibson içinde geçerli Jackson içinde geçerli ahmet içinde Mehmet içinde böyle...

HEr markanın belirli fiyat aralığında iyi modeli var kötü modeli var,her modeli kapsaycak şekilde markalara çamur atmak tamamen markacılıktır...

Ben bir Cort fanatiği değilim ve aslında Jackson almak istiyorum, fakat 650$ a Türkiyede Sıfır bir gitar alınacaksa Cort en iyi seçeneklerden biri oluyor.

Bu gün Senkop müzikte X-Customu gördüm ve denedim gerçekten çok iyi bir gitar.Sanırım Maun gövdeli(baya ağırdı).Kalitesi zaten dışarıdan belli oluyor ki Cortu sevmeyen bir arkadaşımın bile baya hoşuna gitti gitar.Seymour Duncan manyetikler var üstelik 700$ (ki bu fiyat iner) aslında M600, X-TH ı ve NZS1 i kanlı canlı görmek istiyordum fakat yeni modeller ellerinde yokmuş.

rastansaga demiş ki:
1- Arkamdan konuşmaya kalkma.

2- Türkçene dikkat et.

3- O avatarını değiştir, rahatsız edici.

sen kimsin! ne hakla bana ahkam kesiosun! hangi avatarı kullanıp kullanacaama sen karışamazsın. arkandan konuşulmadı. ama ayan meyan ortada anlaşılan kompleksli bi tipsin. bana bulaşma senin gibi aşağılık kompleksi barındıran tiplerle işim olmaz.

anti-social demiş ki:
herkese cort önermekten,bu markayı bu kadar büyütmekten,insanları yanlış yönlendirmekten vazgeçin dünya kadar marka var bu kort fanlarının başka bişey önerdiğini görmedim daha...650 dolara felaket gitar alabilir parasını iyi kullanan birisi ve bu corttan kat kat iyi olur

ilk defa mantıklı bir laf. ben cort istemiorum ve BENCE rezil gitarlar. yeter ya! o alım satımdaki gitari bilen varmıdır?

İki taraf da vur deyince öldüren tipler... Sorununuz varsa özel mesajla halledin. Sıkıcı olmaya başladınız. Son mesajlarınız "sizler hakkında herşey" olmaya başladı...
Modlar umarım daha sıkı davranırlar...

wannabe demiş ki:
ChatKing demiş ki:
Bence önce kendi gitarına bak bi'.. Cort rezil falan değil ve çok da iyi modelleri var..

benim gitarım ne nerden biliosun ki! 83 model japon fender squier. gidip çaldın mı ki konuşuosun? ben çaldım ve hepsinin sapı 5 para etmez. cort tartışmasi olmasın. ben cort istemiorum!

ChatKing;

Sakin olmakta fayda var. Herhangi bir ekipman markasına rezil de denilebilir vezir de. BU seni böyle tepki vermene neden olmamalı. Ayrıca 83 squier hiç te " önce kendi gitarına bak bi" denilecek bir gitar değildir. Bu işlere yeni başladın biliyorum, biraz bilgi sahibi olmanda fayda var. wannabe satmayı düşünürse büyük ihtimalle ben alırım o gitarı :)

wannabe;

Sen de ekipmanları eleştirirken insanları kırabileceğin üslupta yazmak yerine, daha yapıcı ve ciddi eleştirilerde bulunan ifadeler kullan ki eleştirdiğin konularda bilgi sahibi olalım ve eleştirin işe yarasın. Ayrıca gıyaben yazmak hoş değil. İnsanlar bilgi alışverişi için buraları okuyorlar, sizin birbirinize sataşmanızı izlemek için değil. Lütfen sakin olalım.

Hiç Cort almadım veya almayı düşünmedim ama denediklerim öyle rezil filan değildi. Parasına göre gitar işte. Ancak "Cort fanatizmi" hadisesini anlayabilmiş değilim. Fiyat/performans konusunda şu ana kadar yazılıp çizilenler de beni tatmin etmiyor açıkçası. Bu konuda geyiğe de girmek istemiyorum. Sadece şunu söyleyebilirim üst modellerine verilecek para ile 2. elde bayağı alternatif var memlekette.

stratman, eyvallah. dediklerinde haklısın. ben sevmiorum ve rezil oldukları gibi bir fikrim var demem gerekirdi. umarım cort demezler artık. deseler de istedikleri kadar desinler...
bir bilen olarak ne dersin? ben gitarımı satmayacam. guzel gitar. ama metal overkill slayer falan olmuo onunla. denedim provalarda. olmuo. ya fazla tiz ya da fazla zayıf. 650 dolar az diil ki. grubumdaki diger gitarcı 550 dolara ikinci el gibson sg aldı. en iyisi diil de yine ii. :?:

ya ben tartışmanın arasına girdim ama. bir şey soracağım. bende cok eski bir gitar var "SAKAI" marka yaklaşık 40-45 yıllık bir gitar.

iki adet single var alette kolu yaylı falan resimde goruluyordur.

tonları ölmüs ama eskiden cok iyi gitarmıs. dayımdan kalma. ben buna manyetik almayı dusunuyorum. ne alabilirim fender tarzı gotururmu gitar. yada ibanez tarzı.. hafif bir gitar agac konusunda pek deneyimli degilim.

baska ne gibi degisiklik yapabilirim. burda cok bilgili kisiler var lutfen yardımcı olursanız sevinirim. istedigim bir tarz yok cunku bende les paul var zaten tarzımda o. ama gitarı dayımdan alınca biraz heyecanlandım degisiklik icin.

wannabe demiş ki:
TheJester demiş ki:
Alım-satımda 2. el bir Epiphone Les Paul var manyetik modifiyeli yanılmıyorsam tam 650 dolardı ona bak istersen.

sabit bridge mi al diosun. olabilir... ritmdeyim ondan. mesela alttaki "perfect" ve 525 dolar. nasıl gelir bilmem
http://www.gbase.com/Stores/Gear/GearDetails.aspx?Item=855344

Onun buraya gelişi çok tutar ve çok uğraştırır. Ben şahsen sabit köprü severim.

erhan_coskun demiş ki:
ya ben tartışmanın arasına girdim ama. bir şey soracağım. bende cok eski bir gitar var "SAKAI" marka yaklaşık 40-45 yıllık bir gitar.

iki adet single var alette kolu yaylı falan resimde goruluyordur.

tonları ölmüs ama eskiden cok iyi gitarmıs. dayımdan kalma. ben buna manyetik almayı dusunuyorum. ne alabilirim fender tarzı gotururmu gitar. yada ibanez tarzı.. hafif bir gitar agac konusunda pek deneyimli degilim.

baska ne gibi degisiklik yapabilirim. burda cok bilgili kisiler var lutfen yardımcı olursanız sevinirim. istedigim bir tarz yok cunku bende les paul var zaten tarzımda o. ama gitarı dayımdan alınca biraz heyecanlandım degisiklik icin.

www.dimarzio.com sitesinde sağ alt köşede PICKUP PICKER bölümü var. Oradan çeşitli kriterleri belirleyerek tavsiye edilen manyetiği görebilirsin. En azından fikir verir.

Geri