Gitar ve Ekipmanı Hakkında (Genel)

Arkadaşlar elektro gitarı en kolay yoldan, hiçbir ekipman kullanmadan bilgisayara bağlamanın bir yolu var mıdır ? her iki uca uygun jakları olan bir ara kablo ile bağlasam ses alabilir miyim.. yoksa mutlaka V-Amp II gibi bir ekipman kullanmalı mıyım... tecrübesi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.. teşekkürler.

Sanırım Guitar Rig en başarılı diyebiliriz. v1.xx ve v2.xx oalrak iki sürümü var, ikisi de oldukça başarılı. Sanırım sıradan bir ses kartın vardır, gecikmeyi (latency) engellemek için "asio4all" adlı sürücüyü de kurarak güzel sonuçar elde edebilirsin.
Forumda bunlar yazıyor olmalı bir yerde, ararsan bulursun.

Haklısın @gogostar, arama ile bakınca çok sayıda konu buldum... şimdi oturup bunları bir gözden geçireyim... yardımların için teşekkürler, çok hızlısın 8)

B.C.Rich SE Onyx Warlock bu gitar hakkında bilgisi olan varmı.MEraktan sordum arattıma am gövde ağacı falan bulamadım.Yaknız bir sorunu öğrendim manyetik değiştirmek mümkün değil diyor metal pickguard sorun çıkarıyor demişler.Ben onların yalancısıyım.

B.C. Rich'in 2005 Special Edition serileriden biri. Şu an My Dükkan'da da son eklenen ürünlerden birisi.
Gövde ağacı agathis. Gitarı görme ve inceleme şansım olmadı ama B.C. Rich agathis gövde kullandığında 9 kat gofret olayına giriyor. Bu yüzden pek tavsiye etmem.
Şu anki serilere göre üzerinde pickguard olan tek Warlock bu.
http://www.bcrich.com/bcrich_guitars/specialedition.asp adresinde diamond inlay demiş. Ama ben şimdiye kadar böyle bir modelini görmedim. Sadece dot inlay gördüm. Bu durumda gitar pickguard takılmış Paltinium Warlock diyebiliriz. Şahsen ciddiye almadığım bir gitardır...
Manyetik değiştirme problemi olduğunu sanmıyorum. Çünkü manyetikler standart boyutlarda olurlar ve pickguardın çevresinde bir miktar boşluk da var. Fotğraflarda yeterli açıyı göremediğim için tek kuşkum acaba manyetik değiştirirken köprüyü de mi tamamen (vidalarına kadar) sökmek gerekiyor. Çünkü strat gibi modellerden farklı olarak pickguard köprünün de altında kalıyor. Ama bu da manyetiği değiştirememe gibi bir sorun yaratmaz...

Benim şimdiye kadar agathis olarak gördüğüm tüm modeller 9 kat gofretti.
Ama sen deneme şansın varsa dene ve iyice incele. Sonuçta bu 2005 model bir gitar. Belki farklı "ağaç" kullanılmıştır.
Gitarın kalınlığı vardır ya (çalarken üstten bakınca gördüğün kısım), oraya bak, ışıkla yansımalar yaptır, eğer boyadan önceki dolguyu ince atmışlarsa materyal kendini kat kat belli eder.

Ibanez başlığına yazdım ama kimse cevaplamadı, pek uğrayan yok oraya...

Selam arkadaşlar.. bir süre klasik gitar ile uğraştım ve şimdi elektro gitara başlamak için ilk adımı atmak üzereyim... beni uzun süre idare edecek ve tonlarıyla beni öğrenmeye teşvik edecek bir gitara ihtiyacım var... bir süre araştırdıktan sonra ibanez rg1570 benim için uygun olacağını düşündüm.. bu gitarı kullanan, tecrübesi olan ustalardan yorum alabilir miyim... teşekkürler..

Evet Floyd Rose olayına katılıyorum :p DKMG aldım ben de ilk olarak.. Floyd Rose'un o vidalarına uyuz oluyorum.. Ama öğreniyorum sanırım yavaş yavaş :) Babam başka gitar almam o yüzden bi' tane gitar al kendi paranı kazanana kadar kullan dediydi ben de bunu aldırmıştım ne yapayım :p

Evet fazla bile diye düşünülebilir ama ben çok sık al-sat yapmayı seven biri değilimdir.. bi defa alınca beni en az 8-10 yıl götürsün ve gitar çaldığımı hissettirsin isterim...

Floyd Rose konusu beni de düşündürdü aslında ama tek tesellim bu modeldeki Edge-Pro köprünün standard Floyd Rose 'lara göre daha kullanışlı olması... Yerli ve yabancı forumlarda Edge-Pro hakkında okuduğum yorumlar hep bu yönde...

Bi de hazır sen buralardayken, V-Amp 2 nasıldır ? hakkında bazı olumsuz yorumlar okudum, senin bu processor hakkındaki görüşlerin nedir... Teşekkürler.

heleşükür bilgisayara kavuştum ve foruma atıldım çömez olarak:D ilk mesajda gitardan

öncelikle bütcem 300 ytl civarı tabi zorlayabiliriz

elimde bir tanıdığımın hediye ettiği cort s series elektro ve rocktec midir nedir uyduruk 10 watt(3 ton ayarı var[bas tiz overdrive]) bi amfi. ben yumuşak tonlar elde etmek için bi arkadaşa sordum ve bana yeni amfi alacaksan peavey bir amfi al dedi. ancak bunda istediğim tonlardan çok clean tonlar elde edebilirmişim, farklı ama sert olmayan(misal düş sokağı sakinleri-kesmeşeker gibi gruplarda kullanılabilecek tonlar, yada ogün sanlısoyun saydım ında arada giern bir solodaki ton gibi tonlar diyeyim) tonlar istiyorum. bana zoom 8080 prosessör önerdi, elimdeki amfiye bağlayıp kullanırım diye(zaten ev için olacaüından fazla sese gerek yok, olursa müzik seti pc hoparlörü[5+1 creative]) düşündük. ve sorum şudur tam olarak

isteklerimi zoom 8080 nasıl karşılar bütçem dahilinde
sizce amfi mi prosessör mü almalıyım
yoksa direk gitarı mı satayım:D

tavsiyelerinizi ve fiyat bilgilerinizi bekliyorum, ha birde bursa da bulabileceiğm mekanları

Bence sen kendine gidip 30 watt civarı gizel bir amfi al. Örneğin Laney alabilirsin. Uzun süredir burda Laney amfilerden bahsediyorum ama kalite-fiyat olayını en iyi durumda sunan amfileri üreten firma bence. Transistörlü, 30 watt bi Laney almak için 300 ytl yeter. Daha sonra da biraz daha para geçince eline ya bi prosesör alırsın ya da analog distortion pedalı alırsın. Peavey de iyidir ama daha pahalıdır yine sen bilirsin. Şunu da aklından çıkarma: Düşük wattajlı amfiler (15-20 watt civarı) tatminkar soundlar vermez. Ondan diyorum ki sen yeni amfi al kendine. Hem daha sağlam hem de uzun vadede daha işe yararbir yatırım yapmış olursun.

Bursalı olmadığım için mekan bilemicem üzgünüm. Kolay gelsin...

Bu arada bi ekleme yapiyim, model olarak Laney MXD serisi var gayet güzel efektleri olan. Kısa vadede tatmin eder seni bu efektler. Onun dışında da internet sitesinden inceleyebilirsin. Ayrıca arkadaşının Peavey ile ilgili söylediğine katılmıyorum bence Peavey amfilerinin distortion/drive tonları gayet güzeldir. Kolay gelsin...

manyetik_porecesi demiş ki:
Bence sen kendine gidip 30 watt civarı gizel bir amfi al. Örneğin Laney alabilirsin. Uzun süredir burda Laney amfilerden bahsediyorum ama kalite-fiyat olayını en iyi durumda sunan amfileri üreten firma bence. Transistörlü, 30 watt bi Laney almak için 300 ytl yeter. Daha sonra da biraz daha para geçince eline ya bi prosesör alırsın ya da analog distortion pedalı alırsın. Peavey de iyidir ama daha pahalıdır yine sen bilirsin. Şunu da aklından çıkarma: Düşük wattajlı amfiler (15-20 watt civarı) tatminkar soundlar vermez. Ondan diyorum ki sen yeni amfi al kendine. Hem daha sağlam hem de uzun vadede daha işe yararbir yatırım yapmış olursun.

Bursalı olmadığım için mekan bilemicem üzgünüm. Kolay gelsin...
tam model belirtirsen sevinirim, ama 30 watt amfi biraz büyük olmaz mı taşıması zor olur zannımca, ama bilgiler için sağol. ha tekrar hatırlatayım evde(apartmanda kullanacağım) o nedenle çok yüksek ses açamam

Düşük wattlı ve efektli olan MXD serisi var büyük olmaz bu arada ve daha kullanışlı olur kanımca. Zira hem evde kısık sesle çalınabilir hem de eğer konser, prova tarzı bir durumla karşı karşıya kalırsan yeterli güç verebilir. Mikrofonlanmamış bir davulun sesini de geçer rahatlıkla. İnternet sitesinden bakabilirsin. Kolay gelsin

--------------------------------------------------------------------------------

Roland Cube 30 almaya karar verdim sonunda.Birkaç siteden fiyat öğrendim ama fiyatlara footswich dahil mi değil mi anlayamadım. Aklımdaki soru İstanbulda en ucuz nereden alırız bu aleti.Stage e bir hafta içinde gelecekmiş.Roland ın Türkiye distribitörlüğü olayı ne oldu , en son Ant ta idi 1 ağustos ta Zuhal e geçecekti sonuç nedir?Bu değişim fiyatlara yansır mı?Bir de biliyorsanız fiyat yazar mısınız?

Geri